"ТРЕБАЛО ЈЕ НАЋИ НАЧИНА ДА СЕ ПОТПИШУ НЕКИ СРПСКИ ИГРАЧИ": Игор Ракочевић проговорио и новом тиму Црвене звезде
ЦРВЕНА звезда је овог лета променила практично цео тим. О новој екипи црвено-белих говорио је некадашњи капитен клуба са Малог Калемегдана, Игор Ракочевић.
ФОТО: Н. Скендерија
Он је истакао да је морао да се пронађе начин да се доведу неки српски играчи, а са некима да се продужи сарадња.
- Што се тиче овогодишњег састава КК Црвена звезда, потписани су неки добри играчи, неки који имају велики потенцијал али нису имали превише искуства у европској кошарци и требаће им време за адаптацију на други начин игре. Доста ће зависити од тога да ли ће играчи са индивидуалним квалитетима које имају, моћи да се уиграју довољно добро између себе и подреде тиму. Новитет је да је напуштен дугогодишњи концепт са пуно домаћих играча који је давао пристојан резултат, а у неким случајевима био близу да направи чак и одличан. По мом укусу, требало је наћи начина да се потпишу и неки српски одлични играчи, Гудурић који је имао велику жељу да игра за свој клуб (истина, није одиграо добро Европско првенство, али је показао колико може на Фајнал фор утакмицама прошле године), да остане Лука Митровић који је изузетно паметан и користан играч, а поготову Петрушев који има један од највећих нападачких потенцијала у Европи. Ово је моје искрено мишљење, а свом матичном клубу желим све најбоље у овој сезони, треба да претендује у најмањем случају до ТОП 8 најбољих екипа - написао је Ракоћевић на друштвеној мрежи "X".
Подсетимо, Црвена звезда прву утакмицу у новој сезони игра 30. септембра против Олимпије Милано у 1. колу Евролиге.
Бонус видео: Шампиони у фокусу: Хаџи Пурићи и 300 медаља шампиона знања
Препоручујемо
РУСКА ЖУРКА УСРЕД БЕОГРАДА! Објављени детаљи такмичења због чега Западу није добро
10. 09. 2025. у 13:57
БАРСЕЛОНА У ПРОБЛЕМУ: Флик не зна како да скрпи тим за тешко гостовање Бетису
КАРТУХА у Севиљи биће поприште дуела Бетиса и Барселоне у четвртак од 18.30 часова, у оквиру 15. кола Ла лиге.
06. 12. 2025. у 10:36
ПАРТИЗАН НАШАО ТРЕНЕРА? Пабло Ласо стиже у Хумску...
ЛЕГЕНДАРНИ шпански тренер Пабло Ласо први је кандидат за клупу Партизана, преноси "Спортал".
04. 12. 2025. у 19:46
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)