ПОСЛЕ ВЕЛИКЕ ДРАМЕ ДО ПОБЕДЕ: Атаман одвео тим на Фајнал фор, браниће титулу
Борили су се борили и на крају изборили! Панатинаикос иде на Фајнал фор Евролиге у Абу Даби! У утакмици која нам је дала баш све, када смо мислили на почетку да ћемо видети и историјски дебакл гостију, на крају смо у драми, како и доликује, видели пад Анадолу Ефеса - 75:67.
Foto: Profimedia
Све се решавало у последња два минута, где су две екипе ушле са разликом од самог четири поена после невероватне тројке Шејна Ларкина. Узвратио је Грент на другој страни, док је Доужер изборио потом пети фаул Нана уз бацања.
Ипак, испоставило се да је Доужер био трагичар, јер је та два бацања промашио, а Панатинаикос је после тога отишао на +10 из чега није било повратка за Турке. Погодили су до краја две тројке, али ипак није било ни снаге, а ни времена да се уђе у драму.
Промашивали су све што су могли и отворене шутеве и оне преко руке. О изгубљеним лоптама, не треба ни говорити. Учинили су да Панатинаикос изгледа као тим са друге планете, просто и једноставно речено.
Нису ни Зелени ништа претерано блистали, али су ипак имали расположеног Чедија Османа у својим редовима, који их је и повукао ка великој серији и још током прве четвртине убацио 12 поена за само девет минута игре. Наставио је момак чија мајка долази из Новог Пазара да игра одлично и у наставку.
После прве четвртине је на семафору писало +8 за Панату (18:10), али је у другом кварталу разлика порасла и на максималних +23, када се и Панатинаикос "распао". Ефес је успео да се великом серијом од чак 13:0 врати у потпуности у овај меч, па је пред друго полувреме ипак имао активних 11 разлике на семафору - 41:30.
FOTO: EPA
Трећа четвртина је кренула тако што ниједан од тимова није могао ништа да убаци скоро три минута, да би се потом све отворило. Кренуо је Ефес на све или ништа, смањио је и на једноцифрени минус после оних "ледених" -23 у другој четвртини, тако да је све наговештавало још једну узбудљиву завршницу.
Иако је Ефес имао четири разлике минуса и деловало је да ће се резултатом 50:46 ући у последњу четвртину, уследио је невероватан погодак Митоглуа уз звук сирене за +7, па се овом разликом ушло у завршних десет минута.
Водио је Панатинаикос поново са +10 после погођених бацања Османа на око четири минута до краја, али је Ефес узвратио брзопотезном серијом преко Отуруа и Ларкина и имали смо потпуну драму 60 секунди касније.
Бонус видео: Црно-бела симфонија - представљање играча КК Партизан
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
СКАНДАЛ ДРМА АМЕРИКУ! Девојчицу од 15 година силовао славни НБА играч, шампион!
06. 05. 2025. у 19:42
ИЗНЕНАЂЕЊЕ У МАДРИДУ! Килијан Мбапе тек четврта опција у нападу Реала
15. 05. 2026. у 09:05
УЛТИМАТУМ О КОМЕ БРУЈИ ЦЕО СВЕТ! Иран је послао захтев који је заледио Америку
15. 05. 2026. у 07:04 >> 09:03
ГОЛЕАДА НА "ВИЛА ПАРКУ": Традиција фаворизује Ливерпул, али Вила је увек неугодан противник у Бирмингему
ТРИДЕСЕТ и седмо коло Премијер лиге отвориће веома занимљив дуел између два некадашња освајача Лиге шампиона, Астон виле и Ливерпула који се састају на "Вила парку" од 21.00.
15. 05. 2026. у 07:00
ПРЕЛОМНИ ТРЕНУЦИ ИСТОРИЈЕ: Како Доналд Трамп спасава Црвену звезду и Партизан?
Најновије вести везане за КК Црвена звезда, КК Партизан али и не само те европске клубове стижу из Америке. Доналд Трамп, председник Сједињених Америчких Држава, за то се побринуо.
14. 05. 2026. у 21:35
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)