ПРАВО НИОТКУДА: Ривал Србије на Европском првенству мења селектора
Шпански стручњак Сито Алонсо преузеће селекцију Летоније после Европског првенства, саопштио је данас Кошаркашки савез Летоније.
ФОТО: М. Вукадиновић
Алонсо ће наследити Луку Банкија, који је селектор Летоније од 2021. године.
- Управни одбор је изабрао је следец́ег селектора мушке репрезентације Летоније. Наследник Луке Банкија биц́е Сито Алонсо, који ц́е дужност главног тренера преузети у септембру по завршетку Европског првенства и припремац́е тим за квалификациони турнир за Светско првенство 2027. године. Сито Алонсо и Јанис Гајлитис су били кандидати за место селектора националног тима. Вец́ина је подржала кандидатуру Сита Алонса, наводи се на сајту Кошаркашког савеза Летоније.
Шпански тренер је у каријери радио у Хувентуду, Билбау, Басконији, Барселони, Цедевити и Мурсији.
ЕП ће бити одржано од 27. августа до 14. септембра ове године, а домаћини ће бити Летонија, Финска, Пољска и Кипар.
Летонија се налази у групи А са Србијом, Турском, Чешком, Португалијом и Естонијом.
БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове
ЈЕДАН од највећих дербија светског фудбала игра се вечерас од 21.00 на "Сантијаго Бернабеу" где ће Реал Мадрид дочекати Атлетико у мечу који може имати огроман утицај на расплет шампионске трке у Ла Лиги.
22. 03. 2026. у 07:30
ЦЕО СВЕТ ИМ СЕ СМЕЈЕ: Урнебесан снимак из Хрватске шири се планетом брже од било чега (ВИДЕО)
Хрватска је данас у центру пажње љубитеља фудбала.
21. 03. 2026. у 19:44
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)