КОШАРКАШКИ ЗЕМЉОТРЕС: Три клуба из АБА лиге следеће сезоне у Евролиги?

Марко Паунић
Марко Паунић

11. 03. 2025. у 13:26

СПРЕМА се кошаркашка револуција

КОШАРКАШКИ ЗЕМЉОТРЕС: Три клуба из АБА лиге следеће сезоне у Евролиги?

ФОТО: М. Вукадиновић

Наиме, како се ближи крај текуће сезоне Евролиге, све више се спекулише о форматима и потенцијалним учесницима за наредну сезону. 

Угледни литвански новинар Донатас Урбонас, уредник портала "Баскетњуз", позивајући се на блиске контакте са власницима клубова, најавио је велике промене у Евролиги.

Озбиљно се размишља да од следеће сезоне се повећа број учесника у Евролиги на 20. Према сазнањима Баскетњуза, план за наредну сезону је да се задржи актуелних 18 учесника и да се њима придодају још два клуба.

Подсећања ради, раније се спекулисало да би у такмичење могле да се врате екипе из Русије, али је то због рата са Украјином мало вероватно, па су главни фаворити да приступе елитном друштву Дубаи и Валенсија, док иза њих следи и Хапоел Тел Авив.

Пошто Евролига намерава да задржи тренутних 18 клубова и такмичењу дода  још два тима, то би требало да значи да ће Црвена звезда и Партизан задржати место у елитном такмичењу.

То би значило да би регионална АБА лига од следеће сезоне могла да има чак три представника у најјачем европском клупском такмичењу, што би значајно подигло ниво такмичења и донело додатну неизвесност у борби за титулу на Јадрану.

Бонус видео:  Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на "Ђузепе Меаци"

ПОСЛЕ пораза од 3:1 у Норвешкој, Интер мора да крене у потпуни јуриш када у реваншу плеј-офа Лиге шампиона дочекао Боде глимт пред пуним трибинама чувене "Ђузепе Меаце" (21.00).

24. 02. 2026. у 07:00

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

СРБИ У ЦЕНТРУ СКАНДАЛА СВЕТСКИХ РАЗМЕРА! Још Срба хитно избачено из тениса, урадили оно што никако нису смели!?