''КАДА ИГРАТЕ НА ГОСТУЈУЋЕМ ТЕРЕНУ, У ТАКВОЈ АТМОСФЕРИ...'' Ергин Атаман пред дуел Црвена звезда - Панатанаикос

Филип Милошевић

31. 10. 2024. у 17:50

Кошаркаши Црвене звезде у петак од 20 часова дочекују актуелног шампиона Европе екипу Панатанаикоса. Тренер ''зелених'' Ергин Атаман изнео је своја очекивања пред овај дуел.

КАДА ИГРАТЕ НА ГОСТУЈУЋЕМ ТЕРЕНУ, У ТАКВОЈ АТМОСФЕРИ... Ергин Атаман пред дуел Црвена звезда - Панатанаикос

Фото: EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

- Црвена звезда је добар колектив. Ове године су изградили нови тим, имају искусне играче и веома доброг тренера. Наравно, имају и веома добру атмосферу на домаћем терену, тешку за госте. Јучерашња утакмица за нас није била толико тешка, играли смо добру кошарку. Пре тога смо играли две тешке утакмице у Истанбулу и Пиреју, које смо добро контролисали и победили. Сутра морамо играти на исти начин, морамо бити спремни, биће то веома тежак меч, покушаћемо да победимо. Црвена звезда игра веома добру кошарку, наравно, изгубили су врло важног играча, Боломбоја, али имају много искусних играча у тиму.

Открио је и шта је најважније да његова екипа не ради у овом мечу ако жели да дође до победе.

- Када играте на гостујућем терену, у таквој атмосфери, најважније је поклањати лопту у нападу, правити праве изборе приликом шутева, не правити грешке како не бисмо домаћем тиму дали ритам и то су ствари које морамо радити.

На крају, добио је питање и о томе, да ли ПАО има најбољу бековску линију у Европи.

- Имамо много добрих играча, али мислим да и сви остали тимови имају добре играче, ако мислите на Реал, Ефес, Барселону. Црвена звезда има Теодосића, Недовића и Кенана. Сви имају добре играче, али мислим да су моји играчи самоуверени и када смо фокусирани, за мене су најбољи - рекао је Атаман.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на "Ђузепе Меаци"

ПОСЛЕ пораза од 3:1 у Норвешкој, Интер мора да крене у потпуни јуриш када у реваншу плеј-офа Лиге шампиона дочекао Боде глимт пред пуним трибинама чувене "Ђузепе Меаце" (21.00).

24. 02. 2026. у 07:00

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

МАРИЋ ПОНИЗИО БЛОКАДЕРЕ ЗБОГ ЈЕДНОГ СНИМКА: Ово је револуција за оне без мозга