"СРАМОТА ЗА СУДИЈЕ И ЕВРОЛИГУ": Црвена звезда се огласила саопштењем након меча са Жалгирисом
КОШАРКАШИ Жалгириса дочекали су Црвену звезду, а меч је решен у драматичној завршници победом домаћина. Након дуела, гости су били незадовољни суђењем, те су се огласили саопштењем за медије.
ФОТО: Танјуг/АП
Саопштење преносимо у целости и без измена:
- Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Жалгириса у Каунасу после драме са 86:84, у оквиру шестог кола Евролиге.
Црвена звезда је готово имала продужетак "у рукама", пошто је Коди Милер-Мекинтајер погодио за три поена, а онда је за секунду Данстон "успео" да дође до поена за победу Жалгириса.
Код Црвене звезде Меридианбет су се истакли Коди Милер-Мекинтајер и Урош Плавшић (9ск) са по 16 поена, а двоцифрен је био и Немања Недовић са 15 поена, два скока и пет асистенција. Близу двоцифреног учинка су били Ајзеа Кенан са девет поена, два скока и асистенцијом, као и Никола Калинић, који је уз исти број поена имао три скока и две асистенције.
И то је све што ће у овом извештају стајати о овој „утакмици“ која представља бруку и срамоту за Евролигу!
Почев од судијског критеријум и бројних одлука судија преко понашања записничког стола током утакмице, до срамног саопштења „удружења навијача Жалгириса“ пре утакмице које представља готово позив на линч?
Коначно, када је пуштен сат пре последњег коша Брајана Данстона у Каунасу и чији је то „превид“ и срамота?!
Црвена звезда већ другу утакмицу у само 6 кола овогодишњег издања Евролиге има „суђење“ због кога директно губи утакмице и због којих „падају“ судије, али и због кога директно реагују актери Евролиге и играчи других клубова карактеришући дешавања у Каунасу на терену „нечим о чему под хитно мора да се поведе рачуна...“
Тренер Јанис Сферопулос“ Честитао бих мојим играчима, поносан сам на њих“ – је била изјава тренера Црвене звезде Меридианбет која говори све о овој утакмици!
Кошаркаши Црвене звезде враћају се вечерас у Београд и почињу припреме за утакмицу 7.кола са Панатианикосом, пише у саопштењу на сајту клуба.
БОНУС ВИДЕО: Они су наш понос! После Ђоковића, Јокићу уручено значајно признање
Препоручујемо
СЕНЗАЦИЈА НА МАСТЕРСУ У ПАРИЗУ! Новак Ђоковић добио вести какве није могао ни да сања
30. 10. 2024. у 13:49
СРБИН ЈЕ СИЛА! Цео свет бруји о новој монструозној партији Николе Јокића (ВИДЕО)
30. 10. 2024. у 06:25
БАРСА НЕ СТАЈЕ: Разиграни лидер Ла лиге напада три бода у Баскији
БАРСЕЛОНА ће у недељу увече покушати да настави савршену серију и дође до 12. узастопне победе у свим такмичењима када буде гостовала Реал Сосиједаду на "Аноети" у оквиру 20. кола Ла Лиге (21.00).
18. 01. 2026. у 07:40
РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Велика руска звезда не само да се јавно одрекла Русије, већ је урадила и ово!
Русија је, откако је почео рат у Украјини, на мети многобројних међународних санкција које спроводе у дело земље тзв. "запада", а иако се чинило да руску јавност ништа више не може да изненади, за то се потрудила једна од тамошњих највећих звезда. Заправо, она и више није "тамошња". И није само једном шокирала своју досадашњу домовину.
18. 01. 2026. у 13:25
Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО
КРСТОВДАН, који се обележава 18. јануара, један је од оних празника у српској традицији који тихо, али снажно повезује веру, природу и човека. Иако често остаје у сенци Богојављења, Крстовдан у народном памћењу носи једнаку симболику, као дан када се судбина године “запечати”, а вода, ветар и небо постају гласници онога што долази.
18. 01. 2026. у 11:39
Коментари (0)