И МИЛОЈЕ БИ БИО ПОНОСАН! Мега се похвалила са пет репрезентативаца, али и сетила најзаслужнијег
Кошаркашка репрезентација Србије у недељу од 17 часова и 15 минута дуелом против селекције Сједињених Америчких Држава креће у поход на олимпијску медаљу на Играма у Паризу.
Фото: Приватна архива
У селекцији Пешићевих Орлова је чак пет играча који су пуну афирмацију стекли у дресу Меге, па је тако „мали-велики клуб“ за само 25 година постојања са 16 играча постао не само тим са највише драфтованих кошаркаша у НБА ван америчког континента, већ и стуб репрезентације која је актуелни вицешампион света.
Дрес са државним грбом на највећој светској смотри спорта у Француској носе некадашњи Мегини првотимци: Никола Јокић, Василије Мицић, Филип Петрушев, Никола Јовић и Урош Плавшић.
„Код свих ових момака је пре свега препознат огроман таленат, а онда су у Меги добили прву и праву шансу да се такмиче у сениорској конкуренцији и стичу богато искуство. Као веома млади су гурнути у ватру, а кроз специфичну методику тренинга у иделаним условима који су им омогућени, имали су прилику да на прави начин развијају свој играчки потенцијал“, каже генерални менаџер Меге Горан Ћакић.
FOTO: Tanjug/AP
Он је истакао и да је Огњен Јарамаз, још један бивши играч Меге, до самог краја конкурисао за место у репрезентацији, као и да је кондициони тренер националног тима Марко Секулић, стручно се усавршио управо радећи дуги низ година у Меги.
„Заиста смо веома поносни на све њих. Такође, сви у клубу имамо и велики осећај задовољства, јер је ово најбоља потврда исправности и квалитета нашег рада. И Дејан Милојевић као један од најзаслужнијих за развој Меге данас би био поносан на своје клинце. Био је помоћни тренер репрезентације, асистент садашњег селектора САД у Голден Стејту и најозбиљнији кандидат за наследника Светислава Пешића. Нажалост, наш Деки нас је прерано напустио “, констатовао је Ћакић.
Мегин први оперативац наглашава да је Мега постала препознатљив кошаркашки бренд у светским оквирима о чему сведоче редовне турнеје са најпознатијим америчким колеџима, као и дуел са ол-стар екипом развојне НБА лиге који је не програму почетком септембра:
„Позиционирали смо се као најбоља могућа средина за развој и напредак младих играча и од тога сада велику корист има српска кошарка што нам је посебно драго. За Мегу су говорили да је клуб у коме нема притиска, да је небитно да ли се утакмице добијају или губе. Показало се да то није тачно, јер притисак јавности и медија не можи бити већи од оног који играчи сами себи поставе. Како би другачије створили победнике попут Николе Јокића освајача НБА прстена и троструког МВП-ија најјаче лиге света, Васе Мицића двостуког шампиона Европе који је и два пута био МВП Фајнал-фора евролиге. Петрушев и Јовић имају сребро са Светског шампионата, а не сумњам да ће њиховим стопама ићи и Урош Плавшић“.
Ћакић наглашава да ће се овакав тренд наставити и у будућности:
„И у наредној сезони поново ћемо имати најмлађи тим. Опет ћемо промовисати значајан број младих играча, по традицији ћемо први почети са припремама за нову сезону, а упоредо ћемо здушно подржавати наш национални тим. Мислим да је у репрезентацији Србије створена добра хемија и верујем да можемо да дођемо до медаље. То би био велики успех, јер је конкуренција жестока. Међутим, мислим да поседујемо квалитет, имамо искусног селектора који зна како се освајају трофеји, а надам се да ћемо имати и мало среће, која је неопходна на оваквим турнирима, и да ће кошаркаши из Париза донети једну од медаља“, закључио је Ћакић.
Препоручујемо
БУДУЋНОСТ УБЕДЉИВА У ЉУБЉАНИ: Пораз Илирије на повратку Марјановића у АБА лиги
13. 12. 2025. у 15:59
КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге
После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.
13. 12. 2025. у 07:30
АУСТРИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Ево шта су "делије" управо урадиле у Грацу (ФОТО/ВИДЕО)
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч "делије" су изненадиле локалну јавност.
11. 12. 2025. у 17:18 >> 17:40
КРАХ - ИБРАХИМОВИЋ ОСТАЈЕ БЕЗ НОВЦА: Уложио милионе у нови бизнис - све пропало
ЗЛАТАН Ибрахимовић је започео бизнис који не иде онако како је планирано.
11. 12. 2025. у 11:24
Коментари (0)