ПЕШИЋ ПРЕД ПУТ У АБУ ДАБИ: ''Играчи показали жељу да у одбрани дају свој максимум, против САД и Аустралије ћемо сигурно напредовати''

Филип Милошевић

13. 07. 2024. у 13:28

Јутро након победе против Француске у Лиону, а уочи пута за Абу Даби где мушку „А“ репрезентацију Србије очекују провере против националних тимова Аустралије и САД, селектор Светислав Пешић је сумирао утиске о првом одиграном мечу.

ПЕШИЋ ПРЕД ПУТ У АБУ ДАБИ: Играчи показали жељу да у одбрани дају свој максимум, против САД и Аустралије ћемо сигурно напредовати

FOTO: FIBA.Basketball

Учествовали смо у правом спектаклу у организацији француског савеза и захвални смо Паркеру што је баш нас одабрао за свој опроштај од кошарке. Што се саме утакмице тиче, она је показала оно што се и зна, а то је да све почиње од одбране. Најважнији део наших припрема које смо до сада обављали, поред довођења играча у оптимално физичко стање, је прихватити концепт одбране и на томе радити. Очигледно је да смо ту на добром путу.

Играти против репрезентације Француске која је атлетски снажна, где није баш једноставно направити добар „меч ап“, обзиром на њихов индивидуални квалитет и добар баланс између унутрашње и спољне игре. Али, очигледно смо могли да држимо ритам утакмице од почетка до краја, пре свега захваљујући нашој одбрани, што на крају и статистика показује.

Ми смо имали 51% успешности у шуту, а Француска 34%. То је пре свега производ наше одбране. Оно на чему ми посебно инсистирамо јесте одбрана у транзицији. На томе пуно радимо јер нас у групи очекују екипе САД, Јужног Судана и Порторика које су оријентисане на игру у транзицији, то јест на брзе нападе. На томе смо пуно радили и имали смо добру прилику да против екипе која је изузетно атлетски селектирана покажемо да можемо. Што је најважније, играчи су показали жељу да у том делу игре дају свој максимум.

Очекује нас пут у Абу Даби, два дана уочи утакмице ћемо наставити нормално са тренинзима јер се налазимо у процесу припрема за Олимпијске игре, а не за турнир у Абу Дабију иако нас очекују противници који захтевају максималан приступ, респект и припрему. То су мечеви који ће нам сигурно помоћи да ми даље напредујемо. – истакао је Пешић.

БОНУС ВИДЕО: "ФОКУС НАМ ЈЕ ПАРИЗ 2024": Баскеташ Страхиња Стојачић за "Новости" о Олимпијским играма

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, трешњице трећи узастопни тријумф на Театру снова

НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, "трешњице" трећи узастопни тријумф на Театру снова

МАНЧЕСТЕР јунајтед ће и другог понедељка заредом спустити завесу на коло Премијер лиге, када на „Олд трафорду“ угости Борнмут (21.00) у мечу који може много да каже о стварном домету тима Рубена Аморима.

15. 12. 2025. у 09:00

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

БАКА ЈОЈ ЈЕ ОДУВЕК БИЛА УЗОР: Она је унука Љиљане Стјепановић - гледали сте је у популарној серији