ЈАНАКОПУЛОС ЖЕСТОКО КАЖЊЕН: Осам месеци забране доласка на утакмице грчког првенства и ''ударац'' по џепу за власника Панатинаикоса

Филип Милошевић

19. 06. 2024. у 22:09

Власник Кошаркашког клуба Панатинаикос Димитрис Јанакопулос суспендован је на осам месеци одлуком грчког спортског суда која је донета данас.

ЈАНАКОПУЛОС ЖЕСТОКО КАЖЊЕН: Осам месеци забране доласка на утакмице грчког првенства и ударац по џепу за власника Панатинаикоса

Фото: Принтскрин

Како стоји у саопштењу суда, власнику првака Европе и Грчке забрањује се присуство на утакмицама грчког првенства, а мораће да плати финансијску казну у износу од 35 хиљада евра због "потеза и изјава које унижавају углед спорта и догађале су се пре, током и после утакмица".

Поред Јанакопулоса, новчану казну мораће да плати и Панатинаикос и то у износу од 50.000 евра, због истих разлога. 

Јанакопулос је кажњен због дешавања на петој, одлучујућој утакмици финала плеј-офа грчког првенства, у којој је Панатинаикос победио вечитог ривала Олимпијакос и освојии титулу. Власник клуба је био присутан на тој утакмици, упркос томе што му је већ била уручена суспензија у трајању од три месеца, мада се он одмах жалио на ту одлуку.

Јанакопулос је кажњен и јер се судијама обраћао током утакмице у више наврата и викао на њих док су ишли према свлачионици по завршетку утакмице.

БОНУС ВИДЕО: Драган Стојковић Пикси изашао на тренинг Србије након меча са Енглеском

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕ МОЖЕ СЕ БЕЗ ТРЕНЕРА НА ГВАРДИОЛУ: Сити је више него спреман да искористи хаос у редовима плаваца

НЕ МОЖЕ СЕ БЕЗ ТРЕНЕРА НА ГВАРДИОЛУ: Сити је више него спреман да искористи "хаос" у редовима "плаваца"

ОНО што је и у идеалним околностима једно од најтежих гостовања у Премијер лиги, за Челси долази у најгорем могућем тренутку. После раскида сарадње са Енцом Мареском, „плавци“ без шефа стручног штаба гостују Манчестер ситију (18.30), који нема право на нови кикс у трци за титулу.

04. 01. 2026. у 11:30

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

ЖИРИНОВСКИ ПРЕДВИДЕО СЦЕНАРИО ЗА ВЕНЕЦУЕЛУ И УКРАЈИНУ: Његове речи одзвањају након отмице Мадура