МИЛАН ГУРОВИЋ ИЗБАЧЕН ИЗ СРПСКЕ КОШАРКЕ! Епилог невиђеног скандала на јуниорском мечу (ВИДЕО)
Након детаљне анализе немилог догађаја који се одиграо 16. маја по завршетку јуниорског меча између Реала и Визуре, дисциплински органи Кошаркашког савеза Београда (КСБ) и Кошаркашког савеза Србије (КСС) донели су одлуке о казнама за учеснике инцидента. Главни актер догађаја био је Милан Гуровић, некадашњи кошаркаш, а комесар такмичења млађих категорија у оквиру КСБ Марко Стрика одмерио је казне појединцима и клубу домаћину.
Фото: Н. Параушић
Тренеру Реала Милану Гуровићу изречена је временска забрана вођења екипа у трајању од шест месеци, као и новчана казна у износу од 250.000 динара. Клуб домаћин, Реал, кажњен је због слабе организације утакмице. Казне су укључивале новчане износе од 30.000 динара због недовољног броја редара, 70.000 динара због недостављања потврде о пријави утакмице надлежном МУП-у, и 100.000 динара на основу Дисциплинског правилника КСС. Такође, клуб је кажњен због уласка навијача на терен пре потписивања записника.
Тројица играча Реала, Вукман Гуровић, Симон Мајок и Тадија Стевановић, такође су кажњена. Вукман Гуровић добио је забрану играња три месеца и новчану казну од 18.000 динара, Симон Мајок четири месеца неиграња и 30.000 динара, а Тадија Стевановић такође је кажњен забраном играња три месеца и новчаном казном од 18.000 динара.
Санкционисани играчи Визуре су Страхиња Богдановић, Ђорђе Антић и Никола Васић. Страхиња Богдановић добио је суспензију од два месеца и новчану казну од 18.000 динара, Ђорђе Антић суспендован је на три месеца уз новчану казну од 18.000 динара, док је Никола Васић такође кажњен суспензијом од три месеца и новчаном казном од 24.000 динара.
БОНУС ВИДЕО: ОДУШЕВЉЕЊЕ "ДЕЛИЈА": На дерби дошло прво појачање Звезде за нову сезону
Препоручујемо
ПОСЛАСТИЦА ЗА ЗВЕЗДАШЕ: Црвено-бели се одлучили на овај потез пред Војводину!
06. 12. 2025. у 11:25
ЈОКИЋ ПРОГОВОРИО О УЖАСНИМ ОГРЕБОТИНАМА! Невероватно како су оне заправо настале (ВИДЕО)
06. 12. 2025. у 10:09
БАРСЕЛОНА У ПРОБЛЕМУ: Флик не зна како да скрпи тим за тешко гостовање Бетису
КАРТУХА у Севиљи биће поприште дуела Бетиса и Барселоне у четвртак од 18.30 часова, у оквиру 15. кола Ла лиге.
06. 12. 2025. у 10:36
ПАРТИЗАН НАШАО ТРЕНЕРА? Пабло Ласо стиже у Хумску...
ЛЕГЕНДАРНИ шпански тренер Пабло Ласо први је кандидат за клупу Партизана, преноси "Спортал".
04. 12. 2025. у 19:46
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (2)