ПАРТИЗАН СЕ МУЧИО, АЛИ СЛАВИО: Трујумф црно-велих против Меге у полуфиналу КЛС

Александар Илић

24. 05. 2024. у 20:20 >> 20:31

КОШАРКАШИ Партизана у Београдској арени савладали су екипу Меге у првом мечу полуфинала Кошаркашке лиге Србије резултатом 82:72 и тако поведе 1:0 у серији.

Брзо је Партизан дошао до осетне предности, имали су изабраници Жељка Обрадовића суфицит од осам поена, али се до краја четвртине предност истопила, те је завршена резултатом 22:20.

У наставку је Мега заиграла знатно ангажованије и мотивисаније, те дошла до преокрета пред велику паузу (40:42).

Нападачки је Партизан изгледао знатно боље у трећем периоду, деловало је да  је домаћин више уживао у одмору. Црно-бели су је добили 23:13 и у последњих 10 минута ушли са великим ветром у леђа.

Мега је још једном успела да се врати, успели су гости да спусте заостатак на пет поена два и по минута пре краја, али за више од тога нису имали снаге. На крају, Партизан је славио резултатом 82:70.

Најефикаснији био је Урош Трифуновић са 23, док је Алекса Аврамовић  убацио 16 поена, један мање Кевин Пантер, а по седам Зек Ледеј и Матеуш Понитка.

Филип Јовић је убацио 15 код Меге, а један мање Никола Ђуришић, док је Ковачевић допринео са 12 убачених поена.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА

ПРВО ПА МУШКО: Србија није могла имати тежег противника на отварању Еура, али Пиксијеви орлови се никога не плаше

ПРВО ПА МУШКО: Србија није могла имати тежег противника на отварању Еура, али Пиксијеви ''орлови'' се никога не плаше

ФУДБАЛЕРИ Србије ће данас одиграти свој први меч на Европском првенству у Немачкој, а ривал на ''Велтинс арени'' у Гелзенкирхену биће јој репрезентација Енлеске (21.00).

16. 06. 2024. у 07:30

АЛБАНЦИ НАПАЛИ СРПСКЕ НАВИЈАЧЕ! Почели тучу на ЕУРО 2024, али када се чуло Јуриииш! - нису се провели добро (ВИДЕО)

АЛБАНЦИ НАПАЛИ СРПСКЕ НАВИЈАЧЕ! Почели тучу на ЕУРО 2024, али када се чуло "Јуриииш!" - нису се провели добро (ВИДЕО)

Пред дерби меч 1. кола Европског првенства у фудбалу, у коме играју Србија и Енглеска, много тога бурног дешава се и на улицама Немачке, земље-домаћина ЕУРО 2024.

16. 06. 2024. у 16:40 >> 18:14