ВЕЛИКА ЧАСТ: Нетси повлаче дрес кошаркашке легенде
Кошаркашки клуб Бруклин саопштио је да ће током наредне сезоне повући дрес са бројем 15 који је у редовима Нетса носио Винс Картер, преноси америчка телевизија И-Ес-Пи-Ен (ЕСПН).
ФОТО: ЕПА
Картер (47) је од 2004. до 2009. године играо за тадашње Њу Џерзи нетсе. Он је у просеку бележио 23,6 поена и имао је 5,8 скокова и 4,7 асистенција по утакмици.
Картер је и власник рекорда клуба по броју постигнутих поена у једној сезони пошто је у сезони 2006/07. постигао 2.070 поена. Он је НБА каријеру почео у Торонту, а осим Нетса играо је још и за Орландо, Финикс, Далас, Мемфис, Сакраменто и Атланту.
Играчку каријеру је завршио 2020. у Атланти.
БОНУС ВИДЕО: ВЕЛИКИ ПЕХ: Овако се Никола Топић повредио на вечитом дербију Звезда - Партизан
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за понедељак
ЗА почетак нове радне недеље смо вам спремили следеће предлоге.
23. 02. 2026. у 07:00
ШТА ЋЕ ЗАПАД САДА РЕЋИ? Нимало наивни Руси масовно дошли у Београд (ФОТО)
Најновије вести везане за Русију - везане су и за Београд, Србију.
22. 02. 2026. у 12:25
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)