"ДОЛАЗЕ НАМ ВЕЛИКИ ПРИЈАТЕЉИ!" Жељко Обрадовић апелује на навијаче КК Партизан пред полуфинале АБА лиге
Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић огласио се пред прву утакмицу полуфинала АБА лиге са екипом подоричке Будућности.
Фото: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC
Кошаркаши Партизана у уторак од 18.30 дочекују екипу Будућности у Београдксој арени (дневних улазница у слободној продаји још увек има, саопштили су црно-бели).
Током лигашког дела сезоне, црно-бели су два пута савладали овог ривала из Подгорице, а управо ће два тријумфа бити потребна за пласман у финале. У четвртфиналним окршајима, Партизан је са 2:0 у серији савладао Игокеу, док је Будућност истим резултатом елиминсала Задар.
Уочи почетка полуфинала АБА лиге тренер црно-белих Жељко Обрадовић се овако обратио јавности:
"Играмо полуфиналну серију против Будућности са великим респектом према самој екипи. Имају велики квалитет. Оно што бих желео да нагласим овом приликом је да иако су нам велики ривали, долазе нам и велики пријатељи. Такође бих желео да замолим навијаче Партизана да их заиста на фер и спортски начин дочекају, да све протекне у доброј атмосфери. Мислим да је то оно што је потребно АБА лиги, а пре свега, свима нама који смо из Партизана. Желео бих да свима покажемо гостопримство које можемо да пружимо према сваком противнику и да се свако добро осећа кода дође у нашу Арену, и на крају крајева да се искључиво прича само о кошарци", нагласио је Обрадовић и додао да су сви играчи здрави, са изузетком Огњена Јарамаза који има проблема са ногом.
Уочи предстојеег меча, центар црно-белих, Балша Копривица, истакао је следеће:
"Очекује нас полуфинале. Што се тиче саме екипе Будућности, ове сезоне имамо искуства са њима, солидна су екипа и имају доброг тренера. Припремамо се већ неколико дана за овај меч", рекао је Копривица.
Подсетимо, други меч се игра у Подгорици у уторак, 7. маја, а мајсторица је, "оквирно" заказана за петак 10. мај. "Оквирно", под знацима навода, јер је за исти дан, на истом месту, у Београдској арени, заказана евентуална мајсторица друге полуфинале серије, у којој се састају Црвена звезда и Мега. Први меч тих такмаца игра се у петак, 3. маја, а други у уторак, 7. маја.
БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА
Препоручујемо
ЛЕГЕНДА КОШАРКЕ ШОКИРАЛА ЕВРОПУ: Ево снимка на коме краде парфеме у Београду (ВИДЕО)
27. 04. 2024. у 15:40
СПЕКТАКЛ НА "ЕМИРЕЈТСУ": Арсенал би да направи кључан корак у борби за титулу против препорођених "црвених ђавола"
ДЕРБИ 23. кола Премијер лиге доноси велики окршај на "Емирејтсу" где Арсенал дочекује Манчестер јунајтед (17.30) у мечу који има потпуно различиту тежину за два клуба. Тобџије јуре титулу, док "црвени ђаволи" покушавају да ухвате прикључак у борби за Лигу шампиона.
25. 01. 2026. у 07:20
ХРВАТСКИ ХУЛИГАНИ НАПАЛИ СРБЕ - ДЕВЕТ ХРВАТА ЗАВРШИЛО У БОЛНИЦИ: Детаљи туче навијача у Тузли
Малме и Црвена звезда састали су се у Лиги Европе, а потом је дошло до туче навијача у околини Тузле, у Босни и Херцеговини, када се део Звездиних присталица из Републике Српске авионом враћао из Шведске.
25. 01. 2026. у 14:30
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)