ЏЕЈМС НЕСТРПЉИВ! НБА легенда једва чека да почне

Марко Паунић
Марко Паунић

19. 04. 2024. у 12:34

Кошаркаши Србије играће на Олимпијским играма у Паризу у Ц групи против дрим-тима Америке, Јужног Судана и победника квалификационог турнира на којем су, између осталих, Италија и Литванија. Први меч у Француској, али не у Паризу већ у Лилу, изабраници Светислава Пешића одиграће против селекције САД, коју ће предводити 12 НБА звезда, а чија си имена већ обелодањена.

ЏЕЈМС НЕСТРПЉИВ! НБА легенда једва чека да почне

Foto: Profimedia

Свакако најбољи од најбољих биће Леброн Џејмс, звезда ЛА лејкерса, а ако је судити по његовим изјавама, он не може да дочека Олимпијске игре и дуел са Каријевим "орловима". Краљ Џејмс је послао моћну поруку упућену свима у његовој земљи, али и ривалима на Играма, дакле прво Србији.

- Једва чекам да заиграм и у репрезентацији са мојим другом Ентонијем (Дејвис). Биће нам изузетно забавно. Играли смо и раније заједно, али он је тек стигао са колеџа, тад још нисмо освојили шампионат заједно, нисмо ни играли много сезона заједно. Желим да се захвалим Гренту Хилу и Шону Форду и осталим момцима што су изабрали мене и Дејвиса. Када дође тај тренутак да се окупимо, бићемо изузетно узбуђени и срећни, да обучемо ове дресове и да кренемо у борбу са остатком света. Биће то велики тренутак за све нас - поручио је Леброн Џејмс.

У међувремену је и наш селектор Пешић послао списак од 26 кошаркаша, који су кандидати за Олимпијске игре у Паризу, током лета 2024. Он није објавио имена, али јесте распоред припрема. Оне стартују 24. јуна, а база "орлова" ће поново бити Стара Пазова у којој ће остати све до 11. јуна. За то време ће одиграти две утакмице затвореног типа у Арени, 5. јула против Холандије и 7. јула против Турске. Потом следи пут у Француску где ће 12. јула одиграти први припремни меч против домаћина Игара, а дан касније репрезентација Србије путује у Абу Даби, где изабранике Светислава Пешића очекују мечеви против Аустралије 16. јула и дан касније против Сједињених Америчких Држава. То је уједно и увертира за меч против исте слекеције на старту такмичења на Олимпијским играма у Паризу 28. јула.

БОНУС ВИДЕО КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ: Они се не кладе због лове, лову имају, кладе се због страсти

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!

Спектакл у Минхену: Бајерн има предност, али Реал никад не сме да се отпише!

Бајерн Минхен и Реал Мадрид одмериће снаге у реваншу четвртфинала Лиге шампиона (21.00), а Баварци на "Алијанц арени" бране минималну предност из првог меча који је био једна од најбољих утакмица овогодишњег издања најјачег клупског такмичења.

15. 04. 2026. у 07:15

Вратила му се! Ана Ивановић се у јулу развела од Бастијана Швајнштајгера, а данас... (ФОТО)

Вратила му се! Ана Ивановић се у јулу развела од Бастијана Швајнштајгера, а данас... (ФОТО)

"Ана Ивановић и Бастијан Швајнштајгер су се развели". Тако су јављали многи светски медији, након почетне информације у немачком Билду како славни спортски пар више не живи заједно. Потом се чинило да ствари нису тако црне између њих двоје, али... Заправо, баш јесу. Сада свако од њих живи свој живот - и, изгледа, уживају. Толико да се Ана вратила старој љубави.

20. 04. 2026. у 12:16

Коментари (0)

Патила сам, нисам имала среће у љубави: Тања Бошковић искрено - Фрајери су ме остављали брзо, без објашњења