И ЈА САМ ТРЕНИРАО ДРАЖЕНА! Мока Славнић жестоко замерио брату славног кошаркаша, овај објаснио шта се дешава
Дражен Петровић би ове јесени напунио 60 година, а поводом рођендана хрватске кошаркашке легенде у септембру ће у загребачкој Арени да се одржи меморијална утакмица у његову част. Александар Петровић, брат покојног Дражена, на друштвеној мрежи објавио је да ће се утакмица играти 5. септембра.
Фото: Н.Параушић
Ревијална утакмица у Драженову част била је у плану неколико пута. Још пре десет година се причало о гостовању једног од Драженових НБА клубова - Бруклин нетса или Портланд блејзерса - у Загребу, али осигурање за НБА звезде коштало би више десетина милиона долара.
За ову се годину планира утакмица хрватске репрезентације и засад још непознатог противника, а некако се најближим чини избор Реал Мадрида, као једног од пет Драженових клубова, који није толико скуп као НБА, а опет изузетно атрактиван.
Кренуле су да стижу позивнице, али на једну адресу још увек не. Наиме, легендарни Мока Славнић је у интервјуу за Курир изашао са изјавом како је јако разочаран у чувеног хрватског играча, а потом и тренера Аца Петровића због чињенице да га није позвао на утакмицу у част Дражена Петровића која ће бити организована у Загребу.
Он је тада рекао да не верује да је то био ненамеран пропуст.
- То што сам изостављен за позив, то најбоље зна Ацо Петровић. Он сигурно није заборавио ко је тренирао његовог брата - рекао је Славнић са одређеном горчином у гласу за Курир.
Врло брзо је уследила и реакција Петровића који је и више него активан на друштвеним мрежама, па се јавио на "Иксу" и објавио да му је јако жао што се његов пријатељ нашао погођеним.
ФОТО: М. Вукадиновић
- Изузетно ми је жао што је мој пријатељ и човек који је открио Дражена изашао са оваквим интервјуом везано за Драженову утакмицу, јер управо он, заједно са Ђуровићем, Тањевићем, Халиловићем, Пином, Павличевићем, Лолом Сајнцом, један је од наших најважнијих ВИП гостију - почео је Петровић, па наставио:
- Пре слања самих позивница, потребно је пре свега заокружити буџет, резервисати Арену и хотел за минимално 150 ВИП гостију, те многе друге ствари. Тако да следећих дана стижу позиви, те се надамо да ће и Мока прихватити позив - објаснио је Петровић.
Објаснио је Петровић да ће се посебна пажња обратити на људе који су били део Драженовог живота, а који више нису на овом свету.
- Желимо да се сетимо оних који више нису са нама, а имали су велики утицај на Драженову каријеру. Биће направљене видео-успомене на Мирка Новосела, Крешу Ћосића, Дуду Ивковића, Петра Скансија, Била Фича, Чака Делија, те Вилиса Рида - додаје легендарни тренер.
БОНУС ВИДЕО КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ: Они се не кладе због лове, лову имају, кладе се због страсти
Препоручујемо
СРБИН СЛАВИО, ХРВАТ ДАВАО ГОЛОВЕ И ТУГОВАО: Милан губио 2:0 од Торина, па победио!
08. 12. 2025. у 22:58
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом
У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.
07. 12. 2025. у 10:00
ЗАПАД У ШОКУ! Владимир Путин слави, ово је чекао од 2022!
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је била на мети многобројних санкција. Добар део њих се односио и, још увек, односи се на спорт, али... ствари се мењају. И то више не полако. А најновија вест - обрадовала је руског председника, Владимира Путина, јер се његов омиљени спорт враћа на велика, међународна врата, са све руским обележјима.
08. 12. 2025. у 15:15
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)