БЕЗ СРБА У ФИНАЛУ ЕВРОКУПА: Алимпијевићев Бешикташ поражен у мајсторици, Французи се боре за трофеј

Часлав Вуковић

03. 04. 2024. у 21:47

СРБА неће бити у финалу Еврокупа, пошто је Бешикташ који са клупе предводи Душан Алимпијевић изгубио у трећем мечу полуфинала од Бурга као гост са 89:63 (23:21, 21:20, 21:18, 24:4).

Домаћи тим је отворио сусрет серијом 7:0. Ипак, кошаркаши тима из Истанбула су се брзо консолидовали и у потпуности су се вратили што показује резултат на крају уводних 10 минута - 23:21.

Бург је био тим који је водио током већег дела првог полувремена. Гости су први пут на утакмици повели на 2:46 до краја другог периода - 35:37.

У трећем периоду је тим Фредерика Фотуа је подигао ниво агресивности и одиграо је добру одбрану, те је ривала свео на 18 поена.

Наставио је домаћин са добром игром, па је почетком четврте четвртине дошао до прве двоцифрене предности на мечу - 72:60. Покушао је турски клуб да се врати, али Бург је имао одговор на све, на крају је чак дошао и до убедљивог тријумфа. Гостујући тим је одиграо веома лоше последњи квартал, изгубио га је са 24:4.

Српски тренер је морао и раније у свлачионицу. Он је искључен на 4:05 до краја незадовољан судијским одлукама. Био је бивши стратег Црвене звезде веома љут и свашта је рекао арбитрима.

Најефикаснији код победника био је Максим Салаш са 19 поена, док је Аксел Џулијен додао 11. На другој страни најбољи је био Дерик Нидам са 18 поена, пратио га је Јигит Арслан са девет.

За трофеј у другом по квалитету европском кошаркашом такмичењу бориће се две француске екипе - Париз и Бург. Прва утакмица финала је 9. априла, а тим из главног града има предност домаћег терена.

Подсетимо, шампион Еврокупа ће од наредне сезоне играти у Евролиги.

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?