ЦРВЕНО-БЕЛА РАДОСТ: Звезда остварила изузетно важан циљ!

Часлав Вуковић

01. 04. 2024. у 19:53

КОШАРКАШИ Црвене звезде остварили су један од циљева који су зацртали прошле сезоне - освојили су прво место у лигашком делу АБА лиге, пошто су у дворани "Александар Николић" победили СЦ Дерби са 94:76 (30:18, 17:16, 27:21, 20:21).

Црвено-бели су на тај начин математички једно коло пре краја обезбедили челну позицију пред плеј-оф. То значи да ће током целог доигравања имати предност домаћег терена.

Што се утакмице тиче, изабраници Јаниса Сферопулоса су доминирали цео меч. Одлично их је служио шут за три поена (16/29). Домаћин је од старта био агресиван и већ после првих 20 минута је имао двоцифрено вођство - 47:34.

Друго полувреме почело је сјајном серијом Немање Недовића. Бек домаћег тима је везао три поготка ван линије 6,75 и тада донео актуелном вицешампиону регионалног такмичења +23 - 59:36.

До краја меча Звезда је одржавала предност и није дозволила ривалу да се врати и покуша да направили велики преокрет, као што је прошлог понедељка урадила Мега у "Београдској Арени".

Навијаче црвено-белих може да радује то што је минуте на овој утакмици добио Јаго дос Сантос који се брзо вратио на терен након ударца у главу који је доживео на утакмици против Макабија.

Бразилац је морао да игра са заштитном маском. На паркету је провео мало више од пет минута и за то време је остварио учинак од четири поена и једне украдене лопте.

ПОВРАТАК Јаго дос Сантос/ФОТО: АБА лига/Драгана Стјепановић

Најефикаснији код победника био је Немања Недовић са 16 поена, пратили су га Џоел Боломбој и Адам Ханга са по 15. На другој страни најбољи је био Емир Хаџибеговић са 15, док је Давид Мирковић бројао до 14.

Црвена звезда ће у четвртфиналу АБА лиге играти највероватније против ривала кога је победила овог понедељка. СЦ Дерби и Сплит имају идентичан учинак, с тим што је у међусобним дуелима бољи тим из Црне Горе. У последњем колу екипа из Хрватске дочекује Београђане, док ће изабраници Дејана Јакаре одмерити снаге са Будућности.

Тим са Малог Калемегдана тренутно има учинак 21-4, док су Подгоричани на 11-14.

Црвена звезда - СЦ Дерби 94:76 (30:18, 17:16, 27:21, 20:21)

Дворана: "Александар Николић". Гледалаца: 2.104. Судије: Урош Николић, Радош Савовић, Александар Давидов.

Црвена звезда: Лазаревић, Теодосић 5, Ханга 15, Давидовац 12, Митровић 7, Лазић 5, Тоби, Боломбој 15, Илић 5, Недовић 16, Гедраитис 10, Јаго 4.

СЦ Дерби: Богавац 6, Павлићевић 4, Вучељић, Хаџибеговић 15, Баћовић 3, Ивишић 4, Доукинс 7, Дробњак 12, Дрежњак 6, Капуста 5, Мирковић 14.

БОНУС ВИДЕО: ЗВЕЗДА ДОЧЕКАЛА: Никола Топић тренира