ФМП ОСТВАРИО ВАЖНУ ПОБЕДУ У АБА ЛИГИ: Борац без решења за одличног Кузмића

Часлав Вуковић

02. 03. 2024. у 22:06

КОШАРКАШИ ФМП-а остварили су важну победу у АБА лиги. "Пантери" су у 21. колу савладали Борац са 86:72 (26:19, 19:22, 28:18, 13:13).

Тим Саше Никотовића је до тријумфа стигли највише захваљујучи одличној игри у првој и трећој четвртини када су направили разлику коју Чачани нису могли да стигну.

Иако је гост био на само четири поена минуса - 45:41 после 20 минута игре у Железнику, лоша игра пре свега у одбрани у трећем кварталу омогућила је домаћину да стекне осетнију предност.

Изабраници Дејана Мијатовића су покушали да се врате у четвртој четвртини, али "пантери" били бољи противник на овој утакмици у стигли су до заслуженог тријумфа.

Најефикаснији код победника био је Огњен Кузмић који је уписао дабл-дабл учинак од 16 поена и 10 скокова. Бившег центра Звезде је пратио Андрија Степановић са 14. Код Чачана највише су се истакли Роналдо Сегу и Огњен Чарапић са по 17.

ФМП сада има учинак 7-14, док је Борац на 8-13. Тим из Железника сада има три победе више од Крке и Морнара и налази се у све бољојој позицији када је у питању борба за опстанак на Јадрану.

БОНУС ВИДЕО: ЦРВЕНО-БЕЛО СЛАВЉЕ: Овако су кошаркаши Звезде славили победу над Партизаном у финалу Купа