СЈАЈНИ АВРАМОВИЋ РАЗБИО ЕФЕС: Партизан у пуној "Арени" остварио веома важну победу у Евролиги

Часлав Вуковић

29. 02. 2024. у 22:21

КОШАРКАШИ Партизана остварили су важну победу у Евролиги. Црно-бели су у 27. колу победили Ефес са 100:90 (17:20, 26:20, 21:19, 36:31) и остали у борби за плеј-ин елитног такмичења.

СЈАЈНИ АВРАМОВИЋ РАЗБИО ЕФЕС: Партизан у пуној Арени остварио веома важну победу у Евролиги

Имао је Жељко Обрадовић проблема пред ову утакмицу. Ван тима су остали Џејмс Нанели, Балша Копривица и Тристан Вукчевић. Ривал је био комплетан, али упркос томе домаћи играчи су показали велику енергију и добру игру, што им је уз помоћ са трибина донело важан тријумф.

Одиграо је Алекса Аврамовић две одличне утакмице за репрезентацију Србије и вратио се силно мотивисан у клуб. Плејмејкер Партизана је пружио невероватну партију. Био је незаустављив, меч је завршио са 30 поена, два скока, три асистенције, две украдене лопте, што му је донело индекс користности 32.

Ефес је боље одиграо прву четвртину после које је имао предност од 17:20. Ипак, од другог квартала домаћин је почео да преузима ствари у своје руке и ношен Аврамовићем, али и сјајним Зеком Ледејом на одмор отишао са 43:40.

Мучио се гостујући тим на старту другог дела да дође до поена, црно-бели су то искористили и отишли на +11 - 55:44. Ипак, екипа из Истанбула се није предавала па је чак и повела у једном тренутку четврте четвртине.

Партизан је на крају успео да сломи отпор ривала и у сјајној атмосфери у "Арени" дође до победе која га остваља у трци за плеј-ин, па чак и плеј-оф Евролиге.

После Аврамовића најбољи у редовима "парног ваљка" био је Зек Ледеј са 21 поеном. На другој страни највише се истакао Вил Клајбурн са 17, док је Тибор Плајс додао 13.

Партизан сада има учинак 13-14, док је Ефес на 11-16.

Партизан - Ефес 100:90 (17:20, 26:20, 21:19, 36:31)

Дворана: "Београдска Арена". Гледалаца: 20.200. Судије: Мехди Дифала, Гитис Вилијус, Кристапс Константиновс.

Партизан: Смит, Ледеј 21, Аврамовић 30, Пантер 16, Смаилагић, Јарамаз, Трифуновић 5, Анђушић 15, Доужер 5, Понитка 2, Камински, Кабокло 6.

Ефес: Ларкин 11, Бубоа 9, Брајант 8, Клајбурн 17, Томпсон 4, Плајс 13, Холац 6, Османи 3, Отуру 2, Јилмаз, Вилис 7, Џонс 10.

Четврта четвртина: Партизан - Ефес 100:90

40' - Завршена је утакмица у "Арени!"

39' - Тројка Аврамовића, али узвратио је истом мером Брајант. Невероватни Аврамовић је опет поентирао, а потом је одиграо добру одбрану.

38' - Анђушић је сада погодио и са линије пенала. И он је одиграо веома добру утакмицу. Тек сада се у стрелце уписао Брајант.

37' - Ледеј на једној, па Ларкин на другој страни поентирају. Све погађа Аврамовић, за њега немају решења играчи Ефеса. Последњи тајм-аут на мечу троши Томислав Мијатовић.

36' - Важна тројка за Партизан. Погодио је Аврамовић преко Вилиса. Плајс опет погађа са полудистанце.

36' - Тек сад је Ефес погодио прву тројку у другом полувремену, прецизан је био Клајбурн. На другој страни Пантер погађа далеку двојку под фаулом. Реализовао је и додатно бацање.

35' - Одличну утакмицу игра Ледеј. Крилни центар домаће екипе је успео да погоди под фаулом Плајса. Био је прецизан и са црте. Пробио је Аврамовић одбрану тима из Истнабула и погодио је од таблу.

34' - Украо је лопту гостујући тим и до лаких поена у контри је дошао Ларкин. Ефес је после дуго времена дошао до вођства након поена Дерика Вилиса. Одмах је тајм-аут затражио Обрадовић.

33' - Каква два закуцавања. Прво је то урадио Ледеј, а онда и Џонс. Након тога тројку погађа Анђушић који сјајно шутира. Још један не баш лак шут је погодио Клајбурн.

32' - Неспортски фаул је направио Анђушић над Ларкином. Искусни плејмејкер је био прецизан оба пута. Бобуа је покупио офанзивни скок и погодио је шут са полудистанце.

31' - Први напад је у последњем кварталу је реализовао гост. Другу везану тројку је погодио Анђушић. Занимљиво је истаћи да Ефес још увек није погодио ниједну тројку у другом полувремену.

Трећа четвртина: Партизан - Ефес 64:59

30' - Клајбурн се изборио за добру позицију и погодио је дугу двојку. Анђушић је на другој страни био прецизан ван линије 6,75. Бобуа је оба пута био сигуран са линије пенала.

30' - Сјајну утакмицу игра Аврамовић. Још једном је пробио одбрану Ефеса и поентирао на обручу. Све то је натерало Томислава Мијатовића да потроши још један тајм-аут.

29' - Тежак шут преко Ледеја је погодио Бобуа. Аврамовић је био половичан са линије пенала и то му је био 14. поен.

28' - Покупио је свој промашај Аврамовић и дошао је до нових поена. Плајс наставља да погађа шутеве са полудистанце.

27' - Пронашао је Ефес решења у нападу и серијом 7:0 приморао Обрадовића да позове минут одмора. Ледеј је са линије пенала постигао прве поене у другом полувремену.

26' - Пантер је погодио тројку, а онда је Плајс погодио шут са полудистанце иако није био у идеалној позицији. Пробио је Клајбурн и поентирао под фаулом Смаилагића који је тек сада први пут ушао у игру. Крилни играч гостију је био прецизан и са црте.

25' - Још једна контра црно-белих и поени Аврамовића. Први пут један тим има двоцифрену предност.

24' - Добар напад одиграо је Партизан. Пантер је видео Понитку у рекету ривала, Пољак је сјајно реаговао и поентирао под фаулом. Није ипак погодио слободно бацање.

23' - За сада само Пантер поентира у трећем периоду. Капитен домаћег тима је погодио тројку и тренер Ефеса је морао да затражи тајм-аут. Његови изабраници имају доста проблема у нападу. Тек после два и по минута игре гости су дошли до поена у овој четвртини.

22' - Први проблем за црно-беле је трећа лична грешка коју је зарадио Пи Џеј Доужер. Ефес је и даље без поена у трећем кварталу, гости нису реализовали три напада.

21' - Друго полувреме почиње кошем Кевина Пантера који је био прецизан са полудистанце. То је био његов други погодак за два на утакмици.

Друга четвртина: Партизан - Ефес 43:40

20' - Ледеј је први двоцифрен играч на мечу после нових поена. Клајбурн је успео некако да поентира, иако је деловало да ће му лопта побећи. Пантер није погодио последњи шут у првом полувремену.

Зек Ледеј/ФОТО: М. Вукадиновић

19' - Украо је лопту Партизан и Зек Ледеј то поново користи да закуца у контри. Вилис је на другој страни остао сам и погодио тројку из десног корнера.

18' - Клајбурн је први пут био на линије пенала на мечу и био је половичан. Треће везано закуцавање за Партизан. Али, сада је истом мером узвратио Отуру.

17' - Остао је сам под кошем Кабокло, видео је то Понитка додао му лопту за лако закуцавање. Потом је и Ледеј снажно закуцао. После коша крилног центра црно-бели су стигли до највеће предности у досадашњем току меч.

16' - Лепо је прошао Аврамовић и поентирао на други обруч. Добро игра за сада репрезентативац Србије.

16' - Заборављен је под кошем Партизана био Вилис који је то казнио за лаке поене. Сада је Жељко Обрадовић позвао минут одмора.

Жељко Обрадовић поздравља публици/ФОТО: М. Вукадиновић

15' - Наместио је Партизан нишанске справе, пошто је сада и Аврамовић постигао тројку. Сјајна комбинација Томпсона и Џонса и атрактивно закуцавање центра Ефеса.

14' - Промашио је Бобуа тројку, али све је пратио Клајбурн који је покупио промашај и потом поентирао. На другој страни Трифуновић погађа шут ван линије 6,75. Побегао је Томсон и лако дошао до нових поена.

13' - Тек сада су изведена прва слободна бацања на утакмици, а прецизан је био Данило Анђушић. Сјајно је препознао Аврамовић где ће Бобуа бацити лопту, пресекао ју је и поентирао у контри. Одмах је Томислав Мијатовић морао да затражи тајм-аут.

12' - Провукао је Бобуа некако лопту за Џонса који је лако закуцао. Није покушао да га спречи у томе Кабокло који је био близу њега.

11' - Видео је рупу у рекету ривала Аврамовић, напао је снажно продором и успео је да погоди. У стрелце се потом уписао и Вил Клајбурн. Кабокло је поентирао, иако га је добро чувао Тајрик Џонс. Партизан је потом одиграо сјајну одбрану и ривал није ни стигао да шутне на кош.

Прва четвртина: Партизан - Ефес 17:20

Прва четвртина је протекла у шутерском обрачуну. Партизан је погодио три, а Ефес четири тројке.

10' - Ушао је у игри Даријус Томпсон и одмах је поентирао са полудистанце. Трифуновић је узвратио истом мером.

9' - Бобуа је сада био прецизан из десног улга. Ледеј је погодио "свој" шут једном руком. Тежак шут је узео Ларкин и успео је да поентира.

8' - Сјајно је Доужер осетио простор у рекету ривала и поентирао је после продора. На другој страни Холац је умакао управо Доужеру и остао је сам на зицеру што му је омогућило лаке поене.

7' - Бобуа је ушао у игру и први шут није искористио, иако је био сам десном корнеру. У наредном нападу прецизан ван линије 6,75 био је Османи.

6' - Одиграо је добар напад Партизан након телевизијског тајм-аута, али Ледеј и Понитка нису били прецизни из позиција близу обруча.

5' - У стрелце се уписао и Пантер. Капитен домаћег тима је погодио шут са полудистанце. Плајс је потом промашио отворену тројку. Пантер успева и тројку да погоди и донесе прво вођство свом тиму.

4' - Добар продор Холаца и немачки репрезентативац се на тај начин уписује у стрелце. Партизан је изгубио лопту, али ривал то није казнио, пошто је Брајант направио фаул у нападу.

3' - Ларкин је такође погодио први шут ван линије 6,75. Какав шутерски обрачун, сада је и Ледеј био прецизан из даљине.

2' - Прву тројку за Партизан постигао је Доужер. На другој страни Плајс је промашио шут близу обруча.

1' - Меч је почео тројком Плајса. Итекако уме да погоди центар гостујућег тима са дистанце. На другој страни Камински и Ледеј нису били прецизни.

Партизан меч почиње у саставу: Пи Џеј Доужер, Кевин Пантер, Матеуш Понитка, Зек Ледеј и Френк Камински. Ефес дуел креће у петорци: Шејн Ларкин, Елајџа Брајант, Јустус Холац, Ерџан Османи и Тибор Плајс.

Уочи меча:

Црно-бели се боре за плеј-ин елитног такмичења и дуел против клуба из Истанбула је од изузетне важности, пошто би победа много значила изабраницима Жељка Обрадовића.

Ипак, и Ефес има своју рачуницу. Овај тим тренутно заостаје једну победу за Партизаном, с тим што је тримјумфовао у првом сусрету (100:94).

Навијачима "парног ваљка" је сигурно остао у сећању меч из прошле сезоне у "Арени" када је Џејмс Нанели погодио тројку којом је донео победу екипи. Вреди поменути да Американац неће бити у тиму на овом сусрету.

Партизан у овај меч улази са учинком 12-14, док је Ефес на 11-15.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56