РАЗОЧАРАО И ШАМПИОН ЕВРОПЕ: Белгија изненадила Шпанију, "фурија" и даље без победе

Часлав Вуковић

25. 02. 2024. у 20:31

КОШАРКАШИ Шпаније још једном су разочарали у квалификацијама за Европско првенство. Након пораза од Летоније (75:79) сада су терен погнуте главе напустили у дуелу са Белгијом - 58:53 (11:14, 8:12, 21:13, 18:14).

РАЗОЧАРАО И ШАМПИОН ЕВРОПЕ: Белгија изненадила Шпанију, фурија и даље без победе

"Фурија" је одиграла лош меч, посебно у нападу. Најбољи показатељ за то је да нису успели да пребаце ниједном у четвртини 14 поена.

Ни домаћин није блистао, чак је био у заостатку после 20 минута - 19:26. Ипак, добра игра у другом полувремену омогућила је изабраницима Дарија Ђерђе да остваре велики тријумф у утакмици на веома мали број поена.

Најефикаснији код победника био је Ретин Обасохан са 19 поена, Пјер-Антоан Жиле је додао 15. У пораженом тиму највише се истакао Дарио Бризуела са 14, док је Ђоел Пара бројао до 10.

Шпанија је сада у проблему пошто има учинак 0-2, баш као и Словачка. Белгија и Летонија имају по 2-0. Екипа Серђа Скариола наредне две утакмице игра управо против Словачке, с тим што је гост у првом сусрету.

Једина утеха за "фурију" је та што три екипе пролазе даље, па би било огромно чудо да актуелни шампион Европе буде елиминисан.

Подсетимо, пораз је ове недеље у квалификацијама за Европско првенство доживео и светски шампион, реперезентација Немачке.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА