"ВЕЋА ЛАЖ НИЈЕ ИЗГОВОРЕНА!" Жељко Обрадовић на конференцији после пораза од Звезде у финалу Купа Кораћа
Црвена звезда, као бранилац трофеја "Жућкове левице", и Партизан састали су се у финалу Купа Радивоја Кораћа 2024, а коначан исход није се, логично, свидео стратегу поражене екипе. Али, још неке ствари, такође.
ФОТО: А. Илић
А после завршетка овог вечитог дербија, тренер црно-белих Жељко Обрадовић је овако започео обраћање на конференцији за штампу:
- Пристојност, као и увек, налаже да се прво честита Звезди и ја јој честитам на овом финалу. Мислим да је утакмица била веома добра, да смо имали своје шансе, а да смо у завршници били брзоплети у неким одлукама. Нажалост, нисмо успели да контролишемо емоције и ту су разлози нашег пораза. Кад се то дешава, одговорност је највећа на тренеру. Жао ми је, много ми је жао због свих људи који су дошли а који воле Партизан. Али, када смо долазили овде, знали смо шта нас чека - започео је Обрадовић и готово у даху наставио:
"Судије недорасле"
- Ова три момка која су судила, апсолутно нису дорасла. Зашто је неко одабрао да они деле правду, не знам, али мислим да нису били на нивоу потребном за финалнуутакмицу. Организација турнира је била изванредна, свака част свима који су учествовали у томе и желим да се захвалим. Атмосфера је била лепа вечерас, наравно да је било пецкања између навијача, али... морам још нешто да кажем..."
"Већа лаж није изговорена!"
"Од када сам дошао, прича се да је Партизан државни пројекат. Већа лаж није изговорена! Треба да се каже како стоје ствари. Треба да изађу људи из клуба и кажу како смо ми то државни пројекат, како сам ја то државни пројекат. То је највећа лаж! Освојио сам као тренер много трофеја, али ми је најдражи онај прошлогодишњи. Много сам тога освојио, али ми је најдража она АБА лига, јер знам где радим и како је тешко остварити оно што смо остварили. А сви знамо о чему причам! И сада је страшно занимљиво да се виде буџети за ове две, три године. А, наравно, како је Партизан веома организован клуб, како га воде људи који су успели да направе буџет који су направили, и захваљујући томе да смо најгледанији у Евролиги... ја сам, када сам долазио, рекао да само желим да Партизан редовно игра Евролигу. И, играмо, али, ево, трећи пут заредом овде нисмо овде успели да победимо. Поновићу, правду су делиле судије које апсолутно немају искуства за утакмицу оваквог интензитета. Нека се питају још једном људи који организују ово, како је могуће да судије које немају апсололутно никаквог искуства да воде овакву утакмицу.
"Озбиљно ћу да размислим шта и како даље!"
"Преузео сам одговорност, то сам рекао и играчима. Неки моји лимити су прошли. У смислу да више не могу да утичем на њих. Озбиљно ћу да размислим шта ћемо и како ћемо даље. Срећа, па имамо паузу. Без икакве замерке за борбеност играча, и жељу, причам сада о одлукама и емоцијама, ту је одговорност на човеку који треба да их научи и да проба да обезбеди да они на терену буду мирни. Ја то, очигледно, не успевам. И то се показало у последње времена приличном броју утакмица. И то је то", закључио је Жељко Обрадовић.
Не пропустите:
Бонус видео: Кад је у халу ушао војни оркестар, и "делије" и "гробари" загрмели као један!
Препоручујемо
ЈОКИЋ И ДОНЧИЋ ПРИРЕДИЛИ ШОУ! НБА Ол-стар у сенци два аса са Балкана, и то у хали коју Срби највише воле (ВИДЕО)
17. 02. 2024. у 19:26 >> 19:49
НЕСТВАРНИ НИКОЛА ЈОКИЋ: Оно што Србин ради не може нико други на планети!
НЕВЕРОВАТНУ сезону игра најбољи кошаркаш данашњице, а ново сјајно издање очекујемо на вечерашњем мечу Нагетса и Маверикса који се састају у "Американ ерлајнс центру" два сата после поноћи.
23. 12. 2025. у 14:30
"РУСКА ЗАСТАВА ТАМО МОРА ДА БУДЕ!" Владимир Путин издао наређење
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је прошла кроз многе међународне санкције, од којих је већи део њих и даље на снази. Једна заједничка ствар за оне које се тичу спорта је - забрана истицања руске заставе. А то руски председник Владимир Путин не гледа благонаклоно.
24. 12. 2025. у 19:50
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (13)