ДА ЛИ ЋЕ ЈОКИЋ ИГРАТИ ЗА СРБИЈУ? Ево шта је рекао председник КСС Предраг Даниловић

Марко Паунић
Марко Паунић

15. 02. 2024. у 08:10

Кошаркашка репрезентација Србије освојила је прошле године сребрну медаљу на Мундобаскету, чиме је обезбедила директан пласман на Олимпијске игре, које се на лето одржавају у Паризу.

ДА ЛИ ЋЕ ЈОКИЋ ИГРАТИ ЗА СРБИЈУ? Ево шта је рекао председник КСС Предраг Даниловић

Фото: Н.Параушић

На највећој спортској смотри учествоваће 12 кошаркашких репрезентација, од чега је осам већ познато, а преостале четири ће у престоницу Француске стићи кроз квалификације. За сада се зна да ће, осим "орлова", у Паризу играти и Сједињене Америчке Државе, Аустралија, Канада, Француска, Немачка, Јапан и Јужни Судан, а жреб за Олимпијски турнир биће одржан ускоро.

Јавност у Србији већ полако почиње да лицитира са именима која би селектор Светислав Пешић могао да стави на списак за Игре у Паризу, а главно питање је хоће ли Никола Јокић ове године обући дрес са националним грбом.

На то питање одговорио је и Предраг Даниловић, председник Кошаркашког савеза Србије.

- Сачекајте да видимо да ли ће бити на списку селектора - нашалио се Даниловић у разговору за "Журнал", па наставио у озбиљнијем тону.

- Без шале, превише је рано говорити о томе. Сезона је тек на половини, све нас радују сјајне партије Јокића и Богдановића, драго ми је и што је Мицић добро стартовао у Шарлоту. Ипак, нема потребе лицитирати са именима играча који ће бити у саставу. У сваком случају, надам се да ће Светислав Пешић, Марина Маљковић и Марко Ждеро бити на слатким мукама и да нам свима планове неће реметити виша сила - поручио је Даниловић.

Бонус видео:  Породица променила "Оче наш" због КК Партизан

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЧУДО ИЗ НОРВЕШКЕ НЕ СТАЈЕ: Жута хорда се не плаши никога, следећа мета је лисабонски Спортинг

ЧУДО ИЗ НОРВЕШКЕ НЕ СТАЈЕ: "Жута хорда" се не плаши никога, следећа мета је лисабонски Спортинг

БАЈКОВИТА европска прича Боде глимта наставља се у среду увече, када норвешки шампион дочекује Спортинг из Лисабона у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Стадион "Аспмира" биће поприште новог европског спектакла, а домаћин се нада да може да настави сензационалан поход кроз елитно такмичење.

11. 03. 2026. у 07:00

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена