ЦРНО-БЕЛИ ОКОНЧАЛИ ЦРНИ НИЗ! Партизан победио после пет пораза у низу

Филип Милошевић

11. 02. 2024. у 18:58

Кошаркаши Партизана прекинули су низ пораза у Лакташима против Игокее. Црно-бели су славили са 98:52 и убедљивим тријумфом изашли из кризе резултата.

Партизан је у Лакташе стигао без четворице битних играча. Жељко Обрадовић није имао на располагању Аврамовића, Каминског, Смаилагића и Трифуновића.

Партизан је, после ефикасне уводне деонице, ушао са два поена предности у другу а њу је актуелни шампион АБА лиге решио двоцифреном разликом - и то од 14 поена предности, на крилима Кабокла, Нанелија и Копривице.

Црно-бели су и поред убедљиве предности на полувремену ушли озбиљно и наставак: у трећој четвртини дозволили су противнику само 10 поена, док је расположени Поњитка одиграо вероватно и најбољу утакмицу од како је обукао црно-бели дрес и одвео Партизан на недостижних 29 разлике уочи последње деонице.

Током последње четвртине изабраници Жељка Обрадовића су још више повећали предност и мирно завршили меч са чак +46.

Након пет везаних пораза у свим такмичењима црно-бели су одиграли вероватно најбољу утакмицу у последњих неколико месеци и успели да дођу до важног и убедљивог тријумфа.

Најефикаснији у редовима Партизана били су Поњитка са 16 и Кабокло са 14 поена, док је код Игокее једини двоцифрен играч био Един Атић са по 10 поена.