СРБИНУ ПРИЈАЛА ПРОМЕНА СРЕДИНЕ: Василије Мицић сјајан у дебију за Шарлот (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

11. 02. 2024. у 08:31

СРПСКИ кошаркаш Василије Мицић дебитовао је за Шарлот и урадио је то на сјајан начин. Он је био један од најзаскужнијих за победу Хорнетса над Мемфисом резултатом 115:106 (25:28, 33:21, 27:27, 30:30).

Сјајни плејмејкер је на терену провео мало више од 26 минута и за то време је остварио учинак од 18 поена, једног скока и девет асистенција, уз шут из игре 8/12, за три 2/3.

Очигледно да је Васи пријала промена средине и одлазак из Оклахоме. У Тандерима није играо, а судећи по првој утакмици у дресу тима из Северне Каролине могао би да буде једна од најбитнијих узданица тренера Стива Клифорда.

Друга четвртина била је пресудна за исход овог сусрета. Шарлот је тај квартал добио са 12 разлике - 33:21, те је на полувремену имао девет поена предности - 58:49. До краја утакмице домаћин је сачувао то вођство.

Уз Мицића код победника се истакао Мајлс Бриџис са 25 поена. У редовима Гризлиса најбољи је био Џарен Џексон са 29, пратио га је Грегори Џексон са 16.

Шарлот је 13. на Истоку са учинком 11-41, док Мемфис заузима исту позицију на Западу са 18-35.