ЗВЕЗДА ПОРАЖЕНА НАКОН ВЕЛИКЕ ДРАМЕ ОД ЖАЛГИРИСА: Црвено-бели сан о плеј-ину све даље

Филип Милошевић

09. 02. 2024. у 22:10 >> 22:11

КОШАРКАШКИ клуб Црвена звезда дочекала је Жалгирис у 26. колу Евролиге, након велике драме славили су гости резултатом 91:93.

Фантастичан меч одиграли су Жалгирис и Црвена звезда, од првог судијског подбацивања навијачи су гледали неизвестан сусрет припао је Андреи Тринкијерију и зеленима.

Иако је током већег дела меча било резултатски неизвесно, у првој деоници имали су гости предност од шест поена, уз доста отворених шутева које нису срећом по домаћина погађали. Реализовали су са дистанце 3-10.

Није на терену било Милоша Теодосића, као и Бранка Лазића, а "патике" Теа одлично је попунио Јаго дос Сантос. Дириговао је игром Црвене звезде, већ у првој деоници лако је дошао до шест асистенција.

Веома изједначено било је прво полувреме у "Штарк арени". Често су се тимови смењивали у вођству.

Имали су у првом полувремену изабраници Јаниса Сферопулоса добре проценте шута, за два 12-16, а 5-11 за три поена. Ипак, недостајала је агресивност у одбрани, како би на полувремену имали предност - 45:45.

Проналазили су у наставку играчи звезде добра решења у нападу, али им је недостајало чврстине у одбрани, остављали су ривалу превише простора, а то је кажњавао гост са дистанце. Те, још једном Жалгирис је био на плус шест.

Тројкама Рокаса Гедраитиса и Јага дос Сантоса успели су да изједначе и потом поведу играчи тима са Малог Калемегдана, али потом ривал прави серију 5:0 за 68:65 пред последњи период.

Све оно што је недостајало у протеклих 30 минута имала је Звезда у последњем периоду. Одличну одбрану из које је лако долазила до поена, уз пет брзих Фредија Гилеспија изабраници Јаниса Сферопулоса повели су 72:68 осам минута до краја.

Јаго дос Сантос је на осам минута пре краја меча већ имао дабл-дабл (13 поена, 12 асистенција), и био је главни мотеор у игри домаћих.

Играло се у налетима, а ниједна екипа до самог краја није успела да се резултатски одлепи, а након пенал завршнцие славили су гости резултатом 91:93

Црвена звезда - Жалгирис 91:93 (22:23, 23:22, 20:23. 26:25)

Црвена звезда: Смарт 9, Лазаревиц, Ханга, Давидовац 2, Митровиц 15, Тоби 2, Боломбој 8, Илић,  Недовић 15, Гедраитис 11, Гилеспи 8, Дос Сантос 21.

Жалгирис: Еванс 25, Лекавичиус 3, Хејс 2, Д. Гедраитис 6,  Смитс 13, Лауринас Бирутси 12, Сумнер 7, Димша 8, Лавиновичиус, Манек, Буткевичиус 2, Едгарас Улановас 10

40' Јаго прави несмотрен старт и фаулира Улановаса, а фаул окарактерисан као неспортски.

40' Промешао је Кинан Еванс Звездину одбрану, превасходно Болобоја, наслонио лопту на таблу и лагано дошао довео Жалгирис на праг победе.

39'' Фаул Гилеспија, Буткевичиус је фаулиран али маши оба слободна бацања. 85:88.

38' Јаго је направио одличан соло продор и успео лаким полагањем да остави Звезду у игри. 83:85

37' Сјајни напади Звезде, прво је поентира Недовић затим и Гедраитис, али Димша поново кажњава лошију одбрану црвено-белих. 80:83

36' Невероватни Еванс поново погађа тројку и одводи гостујућу екипу на четири поена предности. 76:80

35' Лаки поени Јага, али затим прави непотребан фаул на пола терена и шаље Шмитса на линију пенала, са којих је био сигуран. 74:77

34' Поново Кинан Еванс. Изнудио је два пенала уз техничку Митровића, а плејмејкер гостију је сва три пута био сигуран. 72:75

33' Кинан Еванс је незаустављив данас. Бивши кошркаш Игокее доноси изједначење литванској екипи 72:72.

32' Ау, какво закуцавање Гилеспија уз прекшрај! Црвено-бели се после дужег времена одвајају на два поседа разлике. 72:68

31' Последњу деоницу отварају гости промашајем, док на другој страни Гилеспи успева да погоди оба бацања, а затим и Недовић краде лопту и полаже лопту у кош. Звезда поново води! 69:68

Крај треће четвртине

30' Трећа четвртина је завршена поенима изгубљеном лоптом Немање Недовића, на срећу црвено-белих Лекавичиус није успео да то казни далекометном тројком. 65:68

29' На све имају одговор гости. Овог пута погађа тројку Менек, те Жалгирис поново води. 65:66

27' Поново погађа тројку Рокас Гедраитис! Црвено-бели се затим бране па долазе до поновне предности далекометном тројком Јага! 65:63

26' Бирутис поново погађа преко Боломбоја. 59:63

25' Нова асистенција Јага на мечу, једанаеста. Боломбој је имао лак задатак. 57:59.

24' Лоша одбрана Црвене звезде у последњих минут. Прво Шмитс са полудистанце постиже свој девети поен, а затим и Улановас тројком тера Сферопулоса на нови тајм-аут. 53:59

23' Сјајна асистенција Немање Недовића за Митровића који постиже лаке поене. На другој страни одмах узвраћа тројком Роланд Шмитс. 53:54

22' Погодио је Кинан Еванс нову тројку за Жалгирис, узвратио је Рокас Гиедраитис флоутером, а Јаго стиже до дабл-дабла.

Крај друге четвртине

20' Као да се није играло након првог полувремена. Звезда у завршници стиже до резултатског егала и на паузу се иде резултатом 45:45.

Текст потписа19' Нови лаки поени за Жалгирис. Димша је погодио отворену тројку и поново одвео госте на два поседа разлике. 37:41

18' Обе екипе су у бонусу. Јаго је изнудио фаул и био половичан са линије пенала 36:36.

16' Трећа тројка Еванса који је поново сам као дух и Жалгирис поново води 33:34- Тајм-аут за Јаниса Сферопулоса.

16' Поново Звезда долази до предности! Смарт погађа тројку за ''експлозију'' у ''Арени''. 33:31

14' Ау каква тројка Самнера! Невероватан одговор гостију након лаких поена Мајка Тобија. 28:29

13' Менек уз фаул стиже до лаких поена. 24:26

12' Након неколико лоших напада са обе стране Звезда, Џавонте Смарт уписује своје прве поене на мечу. 24:23

11' Тоби није успео да реализује први напад домаће екипе у другој четвртини.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ВРУЋ ДОЧЕК ЗА ТРИНКИЈЕРИЈА: Прво му звиждали па га извређали (ВИДЕО)

Крај прве четвртине

10' Одлична рола Митровића у завршници прве четвртине, поново је стигао до лаких поена и одржава црвено-беле у овом мечу. 22:23

Текст потписа

8' И то се десило! Лука Митровић постиже тројку и доводи Звезду на само један поен заостатка. 16:17.

7' Јаго стиже до нових поена након соло продора и смањује предност гостију. 13:17

6' Први тајм-аут на мечу. Бољи почетак гостију на почетку овог дуела. 9:14

5' Жалгирис преко Роланда Шмитса долази до нових лаких поена и одлази на два поседа разлике 7:11.

4' Након неколико промашаја на обе стране Немања Недовић стиже до својих нових поена и доноси изједначење црвено-белима 7:7.

2' Поново поентира Бирутис након офанзивног скока. Међутим Недовић сјајном тројком доводи црвено-беле до прве предности на мечу 5:4.

1' Почела је утакмица у ''Штарк Арени'' први напада на мечу има Жалгирис који преко Бирутиса стиже до предности 0:2.

УОЧИ МЕЧА:

Тренер црвено-белих Јанис Сферопулос неће моћи да рачуна на Милоша Теодосића као ни на капитена Бранка Лазића  због повреда, али и поред изостанка два битна играча и добре форме Жалгириса Грк верује у добар резултат.

- Жалгирис је у добром моментуму, добром ритму, победили су три од последње четири утакмице, па је за нас битно да будемо веома концентрисани. Примарно је да буде добра одбрана, да контролишемо утакмицу добром одбраном. И у нападу да видимо шта покушавају да ураде и играмо паметно против свих потешкоћа у које ће нас ставити. Играју сада на другачији начин у односу на први меч, морамо бити паметни, да читамо - истакао је Грк.

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47