СРБИН ЈЕ СИЛА! Брутални Никола Јокић размонтирао Милвоки

30. 01. 2024. у 06:42

Кошаркаши Денвера победили су прошле ноћи на свом терену екипу Милвокија са 113:107, у једном од дербија НБА лиге, уз још једну сјајну партију српског центра Николе Јокића.

Фото АП

Јокић је покварио тренерски деби у Милвокију Доку Риверсу уписавши свој 14. трипл-дабл у сезони пошто је меч завршио са 25 поена, 16 скокова и 12 асистенција.

Џамал Мареј је победи Денвера допринео са 35 поена, Мајкл Портер је додао 13, а Кентавијус Колдвел-Поуп 12 поена.

Јанис Адетокунбо је предводио Милвоки са 29 поена, 12 скокова и четири асистенције, Брук Лопес је постигао 19, док је Демијан Лилард убацио 18 поена.

Денвер сада има 33 победе и 15 пораза и други је на Западу, док Милвоки има скор 32/15 и други је на Истоку.

Прво место на Западу са скором 33/14 држи Минесота која је у гостима била боља од Оклахоме са 107:101.

Најефикаснији у победничком тиму био је Ентони Едвардс са 27 поена, Карл Ентони Таунс је додао 21 и десет скокова, док је Руди Гобер уписао 12 поена и 17 скокова.

Шај Гиџес Александер је био најбољи у редовима Оклахоме са 37 поена, док је Џален Вилијамс убацио 20. Српски кошаркаш Василије Мицић је на терену провео само четири минута и није се уписао у стрелце.

Далас је на свом паркету био бољи од Орланда са 131:129, предвођен Луком Дончићем који је меч завршио са 45 поена и 15 асистенција.

Дончића је најбоље пратио Тим Хардевеј који је додао 36 поена. Овај двојац постигао је 54 од 70 поена Даласа у другом полувремену, односно 27 од 35 у четвртој четвртини.

У редовима Орланда истакао се Паоло Банкеро са 36 поена.

Кошаркаши Мајамија доживели су и седми узастопни пораз, пошто су на свом терену изгубили од Финикса са 118:105.

Финикс, који има 8/2 у последњих десет утакмица, до тријумфа су водили Ерик Гордон са 23, Девин Букер са 22 поена и Кевин Дурент са 20 поена. Џими Батлер је постигао 26 поена за Мајами, док српски кошаркаш Никола Јовић није играо.

Хјустон је славио код куће против Лос Анђелес Лејкерса са 135:119. Џејлен Грин са 34 Алеперен Шенгун са 31 су били најбољи у победничком тиму, док су на другој страни Леброн Џејмс, Ентони Дејвис и Данђело Расел убацили по 23 поена.

Кошаркаши Бостона надокнадили су минус од 17 поена из првог полувремена и на крају победили Њу Орлеанс са 118:112.

Селтиксе је до победе водио Џејсон Тејтум са 26 поена, Џејлен Браун је додао 22 и 11 скокова, док је Џру Холидеј убацио 20 поена. У трећем узастопном поразу Њу Орлеанса најбољи су били Брендон Инграм са 28 и Зајон Вилијамсон са 26 поена.

Бен Симонс се после 38 утакмица одсуства вратио на терен, а његов Бруклин је савладао Јуту са 147:111, Донован Мичел је уписао 28 поена и 12 асистенција у победили Кливленда против Лос Анђелес Клиперса са 118:108, док је Њујорк уписао и седму победу у низу пошто је био бољи од Шарлота са 113:92.

У преосталим утакмицама одиграним прошле ноћи, Сакраменто је био бољи од Мемфиса са 103:94, Вашингтон је славио против Сан Антонија са 118:113, док је Портланд победио Филаделфију са 130:104.

Бонус видео:  Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету