ПАРТИЗАН УБЕДЉИВ НА ПОЧЕТКУ НОВЕ ГОДИНЕ: Црно-бели победили Асвел и спремни дочекују вечити дерби

02. 01. 2024. у 22:24

КОШАРКАШИ Партизана убедљиво су победили Асвел у првој утакмици нове године. Црно-бели су славили у "Арени" у 18. колу Евролиге са 90:77 (23:17, 27:14, 19:14, 21:32).

Црно-бели су прекинули серију од два пораза у најелитније такмичењу и спремни дочекују дуел са Црвеном звездом који је на програму у четвртак од 20 сати.

Силан је био "парни ваљак", упркос томе што су ван тима били од раније повређени Алекса Аврамовић и Урош Трифуновић, као и Зек Ледеј који се није опоравио од ударца у кук који је задобио против Виртуса.

Ништа није помогло Асвелу да помисли да може да направи изненађење у пуној "Арени". Изабраници Жељка Обрадовића су доминирали од почетка сусрета и после 20 минута су имали великих +19 - 50:31.

Наставио је Партизан да разбија ривала ношен сјајним капитеном Кевином Пантером. Ипак, како је меч одмицао тако је домаћем тиму падала концентрација.

Тим Ђанмарка Поцека је то искористио да ублажи пораз, пошто је било јасно да до преокрета не може.

Најефикаснији код победника био је Кевин Пантер са 22 поена, пратио га је Данило Анђушић са 15. На другој страни Мајк Скот је уписао дабл-дабл од 24 поена и 10 скокова, док је Едвин Џексон бројао до 11.

Партизан сада има учинак 10-8, а француски тим 2-16. Асвел је у серији од девет везаних пораза у Евролиги, а последњи тријумф остварио је 15. новембра против Албе у Берлину (68:73).

Партизан - Асвел 90:77 (23:17, 27:14, 19:14, 21:32)

Дворана: "Арена". Гледалаца: 20.012. Судије: Мигел Анхел Перез, Јоанис Фуфис, Гитис Вилијус.

Партизан: Смит 4, Вукчевић 7, Копривица 2, Пантер 22, Смаилагић 3, Јарамаз 11, Нанели 3, Анђушић 15, Доужер 2, Понитка 4, Камински 8, Кабокло 9.

Асвел: Скот 24, Ле 8, Кауди 6, Ловерњ 6, Луваву 9, Дало, Џексон 11, Егбуну, Фал 3, Лајти 10, Ендијај, Јаков.

Четврта четвртина: Партизан - Асвел 90:77

40' - Последње поене постигао је Анђушић.

39' - Дпбар напад и поени Понитке. На другој страни прецизан је био и Лајти.

38' - Нову тројку је постигао Анђушић, а на другој страни наставља добро да игра Мајк Скот. Бивши играч Филаделфије постигао је 24 поена.

37' - Успео је Асвел после поена Скота из контре да приђе на -15 - 78:63. Још један тајм-аут је затражио Жељко Обрадовић.

34' - Тројка Анђушћа да смири ривала, али Ли на другој страни поентира после продора у леву страну. Вратио се Камински у игру и поентирао је под фаулом, но није реализовао слободно бацање.

33' - Три тројке узастопно је постигао Асвел. Једине поене за сада у последњем кварталу за домаће били су дело Анђушића. Са полудистанце је прецизан био Едвин Џексон.

31' - Четврта четвртина почела је тројком гостију. Обрадовић је био љут због лоше одбране и одмах је затражио тајм-аут.

Трећа четвртина: Партизан - Асвел 69:45

30' - Посустао је мало Партизан у нападу. Асвел је то искористио и колико-толико смањио предност која је и даље веома убедљиво на страни домаћег тима.

29' - Направио је Нанели неспортску личну грешку, али само једно бацање је реалзивао Кауди. У наставку напада гости нису поентирали.

28' - Стграшан меч игра Кевин Пантер. Погодио је капитен црно-белих четврту тројку из петог покушаја. Он представља нерешиву енигму за противника. Скот је на другој страни везао четири поена.

26' - Партизан након поена Анђушића наставља да увећава разлику. Француски тим не зна шта га је снашло. Коначну су гости тројком Каудија прекинули период без поена.

24' - Нови поени за Кабокла. Асвел је за четири минута у трећем кваерталу постигао само два поена и то у првом нападу.

22' - Украо је Вукчевић лопту и снажно закуцао у контри. Прецизан ван линије 6,75 био је Кабокло. Још боље изгледају црно-бели у другом полувремену.

21' - Друго полувреме почело је далеком двојком Ловерња. Пантер је након промашаја, успео да погодио шут са полудистанце.

Друга четвртина: Партизан - Асвел 50:31

20' - Невероватан погодак ван линије 6,75 за Пантера. Практично није видео кош од одбрамбеног играча, али то му није сметало да поентира. Последње у првом полувремену постигао је Луваву са линије пенала.

19' - Пантер је први пут одвео Партизан на 20 поена разлике - 47:27. Чим се вратио на паркет одмах је доша до поена. Ловерњ је успео да поентира на не баш добро постављену одбрану црно-белих.

18' - Луваву је после тајм-аут погодио тројку. На другој страни сјајан потез Каминског. Примио је лопту далеко од коша, али је успео да поентирао после доброг продора.

17' - Серију од неколико напада без поена прекинуо је Смаилагић који је погодио тројку. Још један минут одмора је приморан да затражи Поцеко.

16' - Поентирао је Камински, но потом је добио техничку због приговора. Ли је био прецизан са линије пенала.

15' - Одлично игра Јарамаз. Сада је лепо упослио Смита за његове прве евролигашке поене у дресу Партизана. Плејмејкер Партизана је потом погодио и далеку двојку.

14' - Луваву је погодио шут са полудистанце, а онда лако дошао до обруча након што је ухватио неспремну одбрану ривала. У стрелце се са линије пенала уписао и Камински, али је био половичан.

12' - Прве поене за госте у другом кварталу постигао је Скот и то после офанзивног скока. У наредном нападу је промашио тројку из угла, али је погодио Џејмс Нанелу на другој страни.

11' - У добром ритму је и Јарамаз, тројку је постигао плејмејкер црно-белих, потом је и фантастично пробио и дошао по поена после полагања. Брзих 5:0 Партизана и тајм-аут је затражио Поцеко.

Прва четвртина: Партизан - Асвел 23:17

10' - Подигао је публику на ноге Вукчевић после погођење тројке под фаулом Скота. Погодио је и додатно бацање. Јарамаз је потом украо лопту и успео да се избор за два бацања. Он је био половичан. Прва четвртина окончана је промашајем Лија за три поена.

9' - Ли је реализовао оба слободна бацања. Потом је након пронашаја Вукчевића тројку из угла погодио Едвин Џексон. Одмах је тајм-аутом реаговао Жељко Обрадовић. Асвел је направио серију 7:0.

7' - Још једном се Бразилац сјајно снашао под кошем ривала, док је на другој страни моћно закуцао Ловерњ. Пантер је други пут погодио ван линије 6,75. За сад су без решења за њега изабраници Ђанмарка Поцека.

6' - Добро се позиционирао испод коша Кауди и успео је да поентира искусни крилни кошаркаш Асвела. Кабокло је погодио шут из окрет преко Фала.

5' - Нови поени за Пантера. Одлично је капитен црно-белих ушао у утакмицу. Са полудистанце је потом прецизан био и Доужер.

4' - Сјајна асистенциај Пантера за Понитку који је лепо поентирао на други обруч. Прву тројку за госте постигао је Ли.

3' - У стрелце се уписао и Луваву, погодио је тежак шут са полудистанце. То је био први кош за француски тим из игре.

2' - Прву тројку на утакмици постигао је Кевин Пантер и стрелац је свих пет поена за сада. На другој страни само је Фал био прецизан са линије пенала.

Партизан ће меч почети у петорци Пи Џеј Доужер, Кевин Пантер, Матеуш Понитка, Тристан Вукчевић и Бруно Кабокло. Асвел је меч почео у саставу Париз Ли, Тимоти Луваву Кабаро, Чарлс Кауди, Жофри Ловерњ, Јусуфа Фал.

Уочи меча:

Црно-бели су последњи меч у "Арени" изгубили од Виртуса (75:77), али дуел против најслабијег тима досадашњег дела такмичења је иделна прилика за повратак на победнички колосек.

Ипак, Жељко Обрадовић и даље има проблема са повређеним играчима. На овом сусрету ван тима ће бити Алекса Аврамовић, Урош Трифуновић и Зек Ледеј, док ће у екипи бити Ален Смаилагић.

Такође, утакмица ће имали лепу увертиру, пошто се пред "гробаре" враћају Борис Дало и Жофри Ловерњ који су у прошлости бранили боје Партизана.

У првом мечу ових тимова у Вилербану, црно-бели су остварили убедљив тријумф - 62:88.

Партизан у овај меч улази као деветопласирани са учинком 9-8, док је Асвел на последњем 18. месту са 2-15.

БОНУС ВИДЕО: Циљ ми је био да играм за Звезду или Партизан