ПАРТИЗАН УБЕДЉИВ ПРОТИВ БУДУЋНОСТИ: Црно-бели на крилима Кабокла и Доужера уписали победу

А. И.

16. 12. 2023. у 22:52 >> 22:54

КОШАРКАШИ Партизана савладали су екипу Будућности у 12. колу АБА лиге. Дуел у Београдској Арени црно-бели убедљиво су добили резултатом 96:83 (21:28, 29:13, 28:23, 18:19).

Партизан је до победе водио Бруно Кабокло који је убацио 21 поен, док је Пи Џеј Дожијер убацио 17. Зек Ледеј допринео је са 12 убачених поена. Код ривала Брендон Пол убацио је 16, а 17 је постигао Јоги Ферел, по 12 поена био је допринос Марвина Џоунса и Јоана  Макондуа.

Гости су шутерски расположени били од старта. Погодили су две тројке у низу, а пеналима Зека Ледеја и тројком Бруна Кабокла одржавали су корак играчи црно-белих.

Није у првој деоници одбрана "парног ваљка" била на нивоу, осим расположеног Кабокла није било другог отпора у рекету. Док је БУдућност убацила пет од пет са дицстанце. Брендон Пол је убацио три тројке, а то је Жељка Обрадовића натерало да тражи минут одмора.

У наставку је некадашњи играч Сан Антонија још једном показао да има "врућу" руку, погодио је трећу у низу, од укупно четири својих тројки. Пол је прву деоницу завршио са 13 поена, а Кабокло са осам, резултат је био 21:28.

Пријала је пауза црно-белима, тројкама Нанелија и Кабокла вратили су се на три поена минуса.

Осам од 11 поена црно-белих на старту друге деонице убацио је Нанели, а то је било довољно да Партизан дође до преокрета  након четири минута - 33:30.

Вољни моменат до краја деонице био је на страни Партизана, а занимљив је био кош Пи Џеј Дожијера. Био је иза табле, али је прецизно послао лопту изнад табле и у обруч.

Партизан је серијом 15:0 потпуно преокренуо резултат и преузео контролу над утакмицом. После 6/7 у првој деоници, Будућност је у овој шутирала 1/4 са дистанце. Имали су гости  11 изгубљених лопти, наспрам шест Партизана. ДОк је однос асистенција био осам према 11.

Понешен је био Дожијер атрактивним поеном на крају првог полувремена, те је и друго отворио сјајном игром, са седам везаних поена. Притегнута је била и одбрана, те је Пол заустављен. По први пут у мечу Партизан је имао двоцифрену предност након 24 минута игре.

Будућност је вила без агресивности у одбрани, угасили су домаћи жар у њиховом игри - 78:64 било је пред последњу деоницу.

Сигурно је чета Жељка Обрадовића меч привела крају, те није дозволио изненађење.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА