ПАРТИЗАН ПАО НАКОН ВЕЛИКЕ ДРАМЕ: Црно-бели поражени у Турској

24. 11. 2023. у 17:07 >> 18:31

Кошаркаши Партизана изгубили су на гостовању Ефесу у оквиру 10. кола Евролиге резултатом 100:94

Партизан се сјајно увео шутерски у овај меч. На почетку су тројке погађали центри, Кабокло и Камински, а затим и Пи Џеј Доужер. Ефес је мало касније упалио моторе, али успевају и они неколико тројки да погоде до краја прве четвртине и тако изједначе резултат, те се на први одмор отишло нерешеним резултатом.

Друге четвртина се играла такође у добром ритму, обе екипе су погађале већину својих шутева. Даријус Томпсон је правио велику разлику на паркету, успева је и да разигра али и да поентира у неколико наврата и одвоји Ефес на пет поени предности на крају друге деонице. Партизан је имао доста проблема са изгубљеним лоптама, пошто их је имао чак осам у првих 20 минута игре.

Трећа четвртина је у потпуности припала Партизана, црно-бели праве невероватну серију и феноменалном игром првенствено Доужера и Каминског одлазе на +10 уочи последње деонице.

Невероватна последња деоница турске екипе. Ларкин је преузео одговорност и малтене све погодио што је шутнуо. Ефес је дао 34 поена у последњих 10 минута, а дозволио противнику ''само'' 18, те стигао до битне победе.

Најефикаснији у Партизану био је Френк Камински са 24 поена, а пратили су га Пи Џеј Доужер са 21 и Џејмс Нанели са 16. Код Ефеса је најефикаснији био Шејн Ларкин са 27 поена, Даријус Томпсон је дао 18, Анте Жижић и Вил Клајбурн по 12, а Дерек Вилис 10.

Партизан је након овог пораза на скору од четири победе и шест пораза, док је Ефес на половичном учинку од по 5 победа и пораза.

Крај утакмице, Ефес - Партизан (100:94)

40' ''Рафална паљба'' Ефеса. Ларкин игра невероватан меч, новом тројком доноси великих седам поена предности домаћој екипи. Међутим на другој страни узвраћа тројком и Доужер, те на 30 секунди до краја смањује предност турске екипе на четири поена разлике.

Фаулиран је Ларкин који је погодио оба бацања. Партизан након тајм-аута губи лопту, али се посед враћа у руке Понитке који је фаулиран. Понитка због повреде излази, а уместо њега је Анђушић извео два слободна бацања која је успео да погоди.

Џонс је запечатирао судбину црно-белих са линије пенала и донео победу Ефесу од 100:94.

39' Доужер је након соло продора положио лопту у кош, али Ефес поново има одговор. Овог пута је Бобуа погодио ван линије 6,75.

38' Камински смањује предност Партизана, али Ларкин погађа невероватну тројку и одводи Ефес на пет поена предности, 90:85.

37' Дариус Томпсон игра једну од бољих партија од кад је дошао летос у екипу Ефеса из Басконије. Погодио је шут за три поена и донео изједначење турској екипи, 83:83. Јарамаз губи лопту и прави неспортски фаул, а Ларкин то кажњава и погађа оба бацања.

36' Смаилагић губи лопту што користи Ларкин и смањује предност на један поен разлике. Замало да Смаилагић опет изгуби лопту, али се све добро завршило за црно-беле пошто је Доужер успео да закуца лопту у кош.

35' Нанели је успео да избори три слободна бацања, фаул је направио Анте Жижић. Партизанов американац успева да постигне сва три бацања и поново одаљи црно-беле на три поена разлике.

34' Фаулиран је Жижић приликом офанзивног скока и има два пенала, која реализује и изједначује резултат.

33' Клајбурн прави серију од својих пет поена, али и Анђушић успева да погоди тежак шут. 76:78

32' Након тајм-аута није био добар напад Партизана, Јарамаз је узео тежак шут за три поена и промашио, а Клајбурн са друге стране преко Каминског постиже двојку. Ипак сада Партизан успева да одговори, Анђушић је направио сјајан продор и након фаула реализовао два слободна бацања, 71:76

31' Први напад у последњем кварталу има Ефес. Анте Жижић са линије пенала смањује предност Ефеса на осам поена предности. ''Парни ваљак'' губи лопту, а турска екипа погађа тројку и за само 45 секунди успева да преполови предност.

Крај треће четвртине

30' Невероватан је Шеј Ларкин. Доужер је погодио тројку, а Ларкин је у петој секунди напада успео да погоди уз фаул и неутралише тројку црно-белих. Партизн је имао претпоследњи напад у трећој деоници, Понитка је фаулиран а уз то је и клупа Ефеса добила техничку. Прво Нанели користи једно а затим и Понитка два слободна бацања, и одводи црно-беле на +8 што је и највећа разлика изабраника Жељка Обрадовића на овом мечу. Последњи напад у четвртини је ипак за Партизан, а црно-бели успевају то да искористе тројком Каминског у последњој секунди. 10 је разлике за Партизан уочи последњих 10 минута.

29' Партизан је направио серију од 9-2. Прво је поентирао Камински а затим сјајном асистенцијом упошљава Понитку који одводи актуелног шампиона АБА лиге на четири поена предности, 60:64.

28' Џонс погађа уз фаул, међутим не успева да искористи додатно бацање. Напад црно-белих у трећој деоници предводи Пи Џеј Доужер који је фаулиран и након два пенала са којих је био половичан изједначује резултат, 60:60.

27' Партизан је поново имао напад за предност након дужег времена, али Камински прави кораке. Ефес не користи напад, затим Нанели погађа и Партизан поново води на овом мечу, 58:59.

26' Кабокло не успева да искорист чисто полагање за предност црно-белих а на другој страни то кажњава Жижић лаким кошем за два поена, 58:55. Након ТВ тајм-аута Нанели успева да погоди два бацања за црно-беле и поново спусти предност на један поен разлике.

25' Поново је Нанели на офанзивном скоку, трећи за њега ово вече и црно-бели прилазе на минус од само једног поена предности, 56:55.

24' Доужер је украо лопту и успео да положи лопту у кош, а онда црно-бели након неискоришћеног напада Ефеса имају посед за изједначење али Пи Џеј Доужер маши отворену тројку, 56:53.

23' Османи не успева да погоди, али је Жижић на офанзивном скоку те уписује нове поене за своју екипу. Црно-бели праве фаул у нападу, а одмах након тога и Ерџан Османи непропсино поставља блок и ''враћа'' Партизану за услугу, 54:47

22' Погађа Нанели након офанзивног скока, док Ефес не успева да искористи свој посед.

21' Црно-бели не користе први напад у трећој деоници, док с друге стране Ларкин успева да положи лопту у кош, 52:45.

Крај друге четвртине (50:45)

20' Превише простора Партизан даје Даријусу Томпсону који то опет користи шутем за три поена. Одмах узвраћа Смаилагић на другој страни, а тренер Чан одмах узима тајм-аут. Ефес не успева да погоди шут за три поена, Партизан креће у контра напад где је Бруно Кабокло фаулиран. Бразилац је успео да погоди једно од два слободна бацања. Ипак Ефес завршава другу деоницу слободним бацањима, Џонс је био половичан и турска е кипа одлази са пет поена предности на петнаестоминутну паузу.

19' Пи Џеј Доужер поново погађа тројку након изгубљене лопте Ефеса. То је његова друга на мечу, а црно-бели се резултатски враћају у овај меч, 44:39.

18' Изабраници Жељка Обрадовића губе поново лопту, осму на овом мечу, што поново кажњава Томпсон дугом двојком. Камински држи црно-беле у животу, успео је да обезбеди себи два бацања која је реализовао половично, али офанзивни скок хвата Кабокло и сада он након фаула Вилиса има два слободна бацања. И он је био половичан са линије пенала, 44:36.

17' Заборавили су играчи Ефеса Понитку који погађа отворену тројку. Дариус Томпсон је поново прецизан на другој страни паркета, 42:34.

16' Након тајм-аут Жељка Обрадовића црно-бели успевају преко Каминског да стигну до поена. Вилис на другој страни успева да изнуди два слободна бацања, фаулирао га је Пи Џеј Доужер. Некадашњи кошаркаш Хувентуда успева да погоди оба и враћа разлику на девет поена предности за турску екипу.

15' Црно-бели губе лопту, Дариус Томпсон је краде и покушава да заврши полагањем међутим промашује, али Џонс то прикуцава. Партизан жели што пре да стигне до нових поена и то успевају поготком Нанелија, али Ефес не престаје са серијом и поново погађа Дариијус Томпсон, те уписује нове поене за своју екипу, која има највећих +9, 38:29.

14' Ларкин је поново сам, и поново убацује тројку црно-белима. Обрадовић је љут на поједине играче због испадања у одбрани и одмах прави измене. Поново су на паркету Нанели и Понитка уместо Јарамаза и Смаилагића.

13' Камински је испалио нову тројку али није успео да погоди, Ефес иде у контра напад, лопта стиже до Ларкина који је успео да погоди за три и донесе нову предност турској екипи, 29:27.

12' Какво куцање Френка Каминског! Примио је лопту на линији за слободна бацања, залетео се и моћно закуцао. Ефес не успева да погоди шут са полудистанце, док Данило Анђушић то кажњава новом тројком, 26:27

11' Црно-бели отварају поседом другу деоницу, а Ален Смаилагић не успева да погоди тежак шут за два поена, док са друге стране Османи успева да изнуди два слободна бацања, које је реализовао.

Крај прве четвртине (22:22).

10' Ушли смо у последњи минут прве четвртине, Вил Клајбурн је кренуо у продор а фаулирао га је Ален Смајлагић и бивши играч ЦСКА Москве је изнудио два слободна бацања. Први пут је био непрецизан, док је други пут погодио. Последњи напад у првој деоници има Партизан, који Јарамаз не користи, али Зек Ледеј након офанзивног скока у последњој секунди успева да положи лопту у кош, 22:22.

9' Ефес још боље шутерски улази у овај меч, Вилис је погодио своју другу тројку на мечу и први пут донео предност домаћој екипи, али одмах са друге стране Нанели кажњава лоше враћање у одбрану домаће екипе и погађа два слободна бацања након фаула Ларкина. 21:20

8' Невероватан погодак Тарика Џонса преко Зеда Ледеја, након чега добија технички грешку због протеста пошто је сматрао да је био и фаулиран. Нанели шутира бацање за техничку, али није успео да погоди. Црно-бели имају напад, који није успео да искористи Понитка шутем за два поена, али Кабокло стиже до офанзивног скока и то реализује.

7' Камински је наместио ''нишанске справе'', поново шутем ван линије 6.75 прави порлбеме Ефесу. Домаћини гледају да убрзају меч, што им успева а Бобуа је остао сам на линији за три поена и погодио. 14:16

6' Кабокло се такође сјајно уводи у овај меч, сада је снажно закуцао и донео предност од пет поена разлике актуелном шампиону АБА лиге. 8:13

5' Сјајно шутерски Партизан улази у овај меч, Камински је асистирао до Доужера који погађа тројку из корнера. С друге стране Анте Жижић преко Кабокла успева да погоди шут за два поена, 8:11

4' Поентира Френк Камински, а онда иде брзи напад Ефеса и Родри Бобуа је имао лагано полагање, 6:8

3' Партизан два напада за редом губи лопту, први пут је то успео да искористи Дариус Томпсон поготком за 2 поена, док други напад нису успели да реше.

2' Центри Партизана доносе црно-белима предност на почетку меча, Бруно Кабокло је сада био стрелац за три поена. Ефес одмах иде у брзи напад а то користи Дерик Вилис шутем са полудистанце, 2:6.

1' Почео је меч у Истанбулу! Први напад на мечу има домаћин овог меча, а отварају промашајем Родрија Бубое шутем за 2 поена, док на другој страни Камински узвраћа погођеном тројком, 0:3.

УОЧИ МЕЧА:

Двоструки шампион Европе је у прошлом колу поражен од Милана резултатом 92:76 и имају другу најслабију одбрану где примају у просеку 86 поена по утакмици. Ердем Чан је ове сезоне преузео екипу али како ствари стоје, озбиљније резултате можемо очекивати тек следеће године.

Ови ривали су се прошле године састали два пута и Партизан је у оба наврата славио.

Партизан на ово гостовање долази без три битна играча, Алексе Аврамовића, Кевина Пантера и Уроша Трифуновића.

Партизан је до сада у одиграних пет утакмица у гостима забележио само један тријумф и то против Асвела. Црно-бели су губили редом од Макабија, Олимпијакоса, Басконије и Бајерна.

Жељко Обрадовић је пред овај мећ истакао да је Ефес екипа која је пројектована за велике циљеве, да има квалитете у нападу и одбрани, док добро познаје и тренера.

- Био ми је помоћник седам година у Фенербахчеу - подсетио је Обрадовић на каријерни пут Ердема Џана који га је летос пољубио у руку, након што су играли један против другог на припремама.

Истиче да Партизан мора да игра бољу одбрану, коју је евидентирао као најслабију тачку тима, али додаје да нема времена да се пати или радује превише. Жели да на свакој утакмици види максималан приступ и да играчи извлаче поуке из грешака.

- Нећемо одустати од тога, то је ваљда најважније, да верујеш сам себи. Ако си изгубио пар утакмица где одлучује једна лопта, један посед, онда ти је јасно да баш сваки скок, изгубљена лопта, свака добра и лоша одлука доводи до тога да си успешан или ниси. На крају крајева, такав је наш живот и посао, једна лопта ти одлучује увек о свему - нагласио је тренер Партизана.