ШТА СРБИ РАДЕ У АМЕРИЦИ? Мицић асистирао, Јокић се одмарао (ВИДЕО)

18. 10. 2023. у 08:57

Кошаркаши Оклахоме били су убедљиво бољи од Милвокија са 124:101 на свом терену у синоћној припремној утакмици, а у финишу меча свој допринос победи дао је и Василије Мицић.

Фото АП

Српски кошаркаш је провео на терену 15-ак минута и за то време упутио је само један шут из игре који није погодио. Уписао се у стрелце половичним учинком са линије слободних бацања, али је уписао седам асистенција, што је највише на утакмици од свих играча. Томе је додао и два скока.

Најефикаснији код победника био је Гиди са 19 поена, а Холмгрен и Вилијамс су имали по 18. Бизли је са 20 поена био најефикаснији код Милвокија, Јанис је уписао дабл-дабл учинак – 18 поена и 10 скокова. Демијан Лилард за 25 минута имао је пет поена, два скока и четири асистенције.

Денвер је на гостовању изгубио од Лос Анђелес клиперса резултатом 116:103. Није играо Никола Јокић, а тренер Мелоун одмарао је и Мареја, Колдвел Поупа и Гордона, који су чланови стартне петорке.

Пол Џорџ постигао је 23 поена за Клиперсе, док је хрватски центар Зубац имао 13 поена и осам скокова. Тајсон са 19 и Џексон са 15 поена били су најефикаснији у редовима Нагетса.