ОБРАДОВИЋ МОРАО ДА СМИРУЈЕ СВОЈЕ! Партизан остао без финала, црно-бели у неверици

23. 09. 2023. у 17:57

КК Партизан и Анадолу Ефес су се састали у полуфиналу турнира Павлос Јанакопулос у Атини, а црно-бели су у врло узбудљивој завршници изгубили са 81:79. Последњи напад београдског клуба протекао је, бар су тако мислили гости из престонице Србије, уз два недосуђена фаула над њиховим играчима, па су многи били љути на судије - и то толико, да је чак и темпрементни Жељко Обрадовић морао да смирује своје сараднике.

Screenshot / action24.gr

У првој четвртини све је било као у најлепшим плановима црно-белих - одбрана је деловала као да је у пуној такмичарској форми, напад био на врхунском нивоу, па можда и не чуди што је чак 11 поена разлике изграђено у уводних десет минута.

У наредних су се ствари прилично промениле.

Разгоропадили су се играчи турског првака, почели да из минута у минут смањују заостатак, па пришли на "-3" пред велики предах. Сасви заслужено, ако се узме у обзир да су после катастрофалног шута у уводној деоници поправили прецизност и за два и за три поена, а готово избацили киксеве из организације своје игре, па се малтене изједначили са црно-белима у свим статистичким параметрима.

Почетком друге половине утакмице, уз запажену игру Огњена Јарамаза, Партизан је направио и привремену превагу у борби под обручима. Камински је успео да "догура" број личних грешака Тибора Плајса до четири, што су црно-бели искористили да дођу до великих 57:44.

Ефес се тада посветио тројкама, Дерек Вилис се тада нарочито истицао, па је и Жељко Обрадовић, баш као и који трен раније његов некадашњи ђак из Фенербахчеа, Ердем Чан, морао да тражи тајмаут када се за тили час супарник приближио на "-7".

Тадашњи налет супарника су Обрадовићеви изабраници издржали, али је Жижићево одлично понашање у одбрани од пик-ен-рола учврстило дефанзиву турског клуба, а уносило све већу неровозу у тиму ривала. Зато је поново почела да се "топи" преност Партизана, који је почео да има проблеме и са продорима Ефеса, да би се онда на све надовезала и минијатура искусног Вила Клајбурна који је тројком донео предност свом тиму, 67:64, и то шест минута пре завршетка.

Тајмаут за којим је посегао стратег Партизана није успео да довољно тргне његову екипу. Најпре један дефанзивни "лет" Шејна Ларкина, којиме је пресечен напад црно-белих, омогућио одлазак на +5, а после промашаја Београђана, Брајант је одвео Анадолу Ефес на дотад највећих 71:64.

Драма је тада кренула ка врхунцу.

Кевин Пантер је брзом тројком задржао Партизан у игри, придружио му се недуго затим и за игру веома расположени Анђушић, па су његовим далекометним поготком црно-бели пришли на 73:76. Управо је Данило Анђушић, на нешто мање од 100 секунди пре краја продором и својим 23. поеном примакао Партизан на 77:78, да би потом Смаилагић блокадом зауставио Ларкина, што је омогућило и напад за вођство. Искористио га је, и то прецизно изведеним слободним бацањима, Пантер, а ривал је узвратио само једним добрим пеналом, па су црно-бели кренули по тријумф, док је на семафору писало да је изједначено.

Међутим, капитен београдског клуба, Кевин Пантер, за мало је био непрецизан приликом шута са око осам метара, лопта је "побегла" из обруча, а иако је двапут умало украо лопту ривалима у њиховој наредној акцији, Томпсон је успео да поентира "из одбојке" и донесе +2 Ефесу. Испоставило се да је тако постављен коначни резултат, али то није био и крај драме. Напротив.

Уз 15 секунди до краја, Жељко Обрадовић је затражио тајмаут. Ледеј је потом пробао да поентира са леве стране, али након што је поклекао у једном снажном дуелу са Брајантом, исто то се десило и са Смаилагићем. За њега се чинило да ће доћи до лопте, био је одгурнут, но судије се нису огласиле.

До лопте су дошли играчи турског клуба, које црно-бели нису ни нападали - већ су од арбитара тражили објашњење како фаула није било ни над једним, ни над другим играчем Партизана.

Жељко Обрадовић тражи објашњење од судија меча Партизан - Анадолу Ефес пре него што је смиривао своје сараднике / screenshopt / action24.gr

Ефес је тако прошао у финале овог атинског турнира и за супарника ће имати победника меча Панатинаикос - Бајерн Минхен.

Бонус видео: ДОЧЕК ЗА ПАМЋЕЊЕ - Заједничко уживање кошаркаша Србије и навијача

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35