ПОБЕДА НА НОВОМ ПОЧЕТКУ: КК Партизан тријумфално отпочео европски турнир у Лакташима

08. 09. 2023. у 22:01

Кошаркашки клуб Партизан је у првој припремној утакмици за сезону 2023/2024

Серију контролних мечева црно-бели су почели на турниру у Лакташима, који се одржава поводом 50. рођендана КК Игокеа.

У групи Б, први ривал црно-белима био је јерусалимски Хапоел, који је уз успоне и падове савладан резултатом 86:81.

Водили су изабраници Жељка Обрадовића са 10 поена у првој деоници, али ни то, ни +11 у наредној није омело екипу Александра Џикића да и пре полувремена преокрете и преузме предност. Она је нарастала до +5 у трећој четвртини, било је и осам разлике у последњој, но преокрет Партизана у завршници донео му је, серијом 6:0, вођство од 80:76, уз 2:40 до краја.

Тда је утакмица постала додатно занимљива. Недуго након што је Зек Ледеј улетео у прве редове публике, желећи да се домогне лопте, црно-бели су имали акцију за увећање вођства, но офанзивни фаул Понитке омогућио је Хапоелу шансу да преполови заостак. Смаилагић је, међутим, добром одбраном то онемогућио, Пантер продором изборио слободна бацања и, као минут пре тога, прецизним извођењем, увећао вођство црно-белих. А тих 82:76 био је превелик залогај за ривала уз 92 секунде до завршетка утакмице.

Што се стрелаца за Партизан тиче, 12 поена је постигао Јарамаз, по 10 поена Ледеј и Копривица, по девет Нанели и Анђушић, осам Смаилагић, седам Понитка, по шест Пантер и Пи-Џеј Доужер, пет Камински...

Наредни меч црно-бели играју са Турк Телекомом, и то од 18.30 на отворено, на тениском стадиону у Бањалуци.

У групи А се надмећу московски ЦСКА, Галатасарај и домаћа Игокеа.

Бонус видео: "ЛУДАЧКИ ЈЕ БИЛО ОД СТАРТА" Маринковић, Гудурић и Јовић о полуфиналу Мундобаскета