САША ЂОРЂЕВИЋ ИСКЉУЧЕН! Буран меч на припремама за Мундобаскет између ривала Србије и њеног претходног "џелата"

05. 08. 2023. у 22:48

КОШАРКАШИ Кине су на припремном турниру у Италији победили Зеленортска Острва (66:86) а онда доживели пораз од италијанске селекције у мечу са ког је селектор најмногољудније земље света, Александар Саша Ђорђевић, искључен.

САША ЂОРЂЕВИЋ ИСКЉУЧЕН! Буран меч на припремама за Мундобаскет између ривала Србије и њеног претходног џелата

Кина, која је ривал Србије на Мундобаскету које се одржава од 25. августа до 10. септембра (а у тој групи су још Јужни Судан и Порторико) није могла да се равноправно носи са "азурима" који су на претходном Евробаскету шокирали "орлове".

На крају је Италија победила са 79:61, а Ђорђевић је одмах на почетку другог полувремена искључен. Он је, наиме, због протеста добио другу техничку грешку већ у првом минуту треће четвртине па је тиме додатно отежао својој екипи посао.

Италијани су, иначе, један од предстојећих ривала Србије на припремама, и то на "Акрополис купу", који можете да пратите у седмици пред нама на порталу "Новости".

Меч Србија - Италија је на програму у среду од 18 часова и 45 минута, а дан раније од 18 сати "орлови" играју са домаћином, Грчком (која је у данима за нама двапут победила Словенце предвођене Луком Дончићем).

"Азури" су, иначе, на свом мечу са Кином одмарали главне играче, Мелија и Фонтекија, а најефикаснији у њиховим редовима били су Спањоло са 12 поена и Доиуф са 11. Исто толико поена дали су кинески репрезентативци Жу (12) и Андерсон (11).

Мундобаскет 2023 - када се игра, распоред мечева, групе...

Светско првенство у кошарци 2023 игра се од 25. августа до 10. септебра у три земље, домаћини су Филипини, Јапан и Инонезија. Репрезентације, њих 32, су подељене у осам четворочланих група из које се после три кола по две најбоље екипе пласирају у другу фазу.

У четири новоформиране, такође четворочлане групе, сваки тим игра са преостала два са којима није играо у уводној рунди. И одатле по две најбоље селекције настављају борбу за медаље, и то од четвртфинала.
Репрезентација Србије игра у Б групи, у Куезон ситију, тромилионском, највећем граду Филипина, а ривали су јој Кина (26. августа), Порторико (28.) и Јужни Судан (30.).
Група у којој су "орлови" се у другој фази укршта са групом А у којој су Италија, Ангола, Доминиканска Република и домаћин Филипини.