СИМОНС ПРОПУШТА СП: НБА Аустралија без главне звезде, Егзум на списку
ТЕШКО је рећи да ли је кошаркашка репрезентација Аустралије ослабљена одлуком некадашњег првог пика на НБА драфту да пропусти предстојеће Светско првенство, имајући у виду стрмоглави пад у каријери и чињеницу да је последњу утакмицу одиграо још 15. фебруара.
foto: Tviter
У сваком случају, Бумерси неће моћи да рачунају на своју декларативно највећу звезду Бена Симонса, 26-годишњег играча Бруклин нетса који већ дуго није играо кошарку због наводних проблема са леђима. Бројни извори наводили су да је његово психофизичко стање током сезоне било такво да је једноставно био неупотребљив за тим из Бруклина.
Зато се на прелиминарном списку 18 потенцијалних репрезентативаца налази Данте Егзум, коме је истекао уговор са Партизаном, као и некадашњи центар црно-белих Џок Лендејл, сада узданица Финикс санса. У конкуренцији је још један играч познат овдашњим љубитељима кошарке, бивши крилни центар Црвене звезде Дуоп Рит који тренутно наступа у Бејруту. Аустралијанци на списку имају чак десеторицу НБА играча, ту су још Пети Милс (Бруклин), Матис Тајбул (Филаделфија), Џон Инглс (Милвоки), Џош Грин (Далас), Метју Делаведова (Сакраменто), Ксавијер Хукс (Вашингтон), Џек Вајт (Денвер), Дајсон Денијелс (Њу Орлеанс) и Џош Гиди (Оклахома).
Препоручујемо
ШТА ТО РАДИШ, ЧОВЕЧЕ! Надалов наследник направио скандал на Ролан Гаросу! (ВИДЕО)
29. 05. 2026. у 23:11
МИЈАИЛОВИЋ: "Генерација из Барија урадила оно што су раније сањале, а будуће теже томе"
29. 05. 2026. у 22:43
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВАКОВА ВИОЛИНА ОДЗВАЊА ПАРИЗОМ: Ђоковић никад ближи 25. гренд слему, Фонсека мора пасти
Новак Ђоковић наставља поход ка историјској 25. гренд слем титули, а наредна препрека на Ролан Гаросу биће му један од најталентованијих младих тенисера света — Јоао Фонсеца.
29. 05. 2026. у 11:45
СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН, ЛЕГЕНДЕ ЗГРОЖЕНЕ! Јаник Синер усред меча на Ролан Гаросу напустио терен!
На тениским теренима у Паризу одвија се други гренд слем турнир сезоне, Ролан Гарос, а баш када је Новак Ђоковић данас сазнао не баш добру вест, Јаник Синер је згрозио многе. И, на крају - испао са турнира, на који је стигао као први са АТП листе, а и са сјајним низом успеха.
28. 05. 2026. у 14:59 >> 15:10
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)