ЕГЗУМ У НЕВЕРИЦИ: Јабуселе није ни пробао да ми се извини
Кошаркаш Партизана Данте Егзум рекао је вечерас да је његова екипа заслужила да оде на фајнал-фор Евролиге и истакао да се све окренуло након инцидента на крају друге утакмице четвртфиналне серије против Реал Мадрида.
Фото: ЕПА
"Јако смо разочарани, заслужили смо да идемо даље, сви то знају. Много тога се променило када сам бачен на паркет у оној утакмици, дефинитивно. Суспендовали су двојицу наших играча, ја сам играо повређен све ове утакмице. Шта друго да кажем", рекао је Егзум новинарима у Мадриду, преноси Моцарт спорт.
Кошаркаши Партизана нису успели да се пласирају на фајнал-фор Евролиге, пошто су у петој утакмици четвртфинала изгубили у Мадриду од Реала са 94:98. Партизан је у серији водио са 2:0, победама у Мадриду, али је изгубио обе утакмице у Београду.
Ову серију обележила је и туча играча на крају друге утакмице, због чега су кажњени Кевин Пантер и Матијас Лесор из Партизана, а Гершон Јабуселе и Габријел Дек из Реала.
"Смешно је све ово, они су контролисали цео наратив ове серије, какве су приче излазиле у медијима, извињења свих њих... Мени се Јабуселе није директно извинио. То показује какви су, каква је ситуација била на паркету. Држаћемо главу високо, фокусираћемо се на АБА лигу", рекао је Егзум.
Егзум је истакао да "свако ко је играо кошарку зна да су казне биле сувише благе за Реал".
"Сви су били шокирани тиме што је Јабуселе кажњен на само пет утакмица, као да смо у WWЕ (кечери), а не кошарци. Шта да кажем... Не би се много тога променило и да је пробао да се извини, али није ништа. Они су то све радили преко медија, Евролига је то прогутала и дала благе казне", рекао је он.
"Суспензије Пантера и Лесора дефинитивно су окренуле серију. Пантер је пробао да ме одбрани од неког ко ме је напао и ударао с леђа и тај неко добије једну утакмицу суспензије, а Кевин две, иако ме брани. Смешно је ово, знали су тачно шта раде. Имали смо ову утакмицу, морали смо да је добијемо, али дефинитивно се моментум серије променио после друге утакмице", додао је он.
Говорећи о вечерашњем мечу, Егзум је навео да је његова екипа брзо ушла у проблем са фауловима, да су се петорке често мењале.
"Нисмо били задовољни неким одлукама судија, неким стварима које нису свиране и шта су они радили. Они очигледно добро знају како да укаљају утакмицу... Они су знали како да играју и држе притисак. Када је било најбитније, погађали су важне шутеве", рекао је кошаркаш Партизана.
"Ово ће нас дуго болети... Требало би да идемо у Каунас, сада више не можемо ништа да променимо. Сада треба да мало издувамо главе и окренемо се АБА лиги. Ако можемо да извучемо нешто добро из овога, покушаћемо. Требало је да завршимо ово на нашу страну", закључио је Егзум.
Препоручујемо
"И КАДА НЕ БУДЕШ ПРВИ ТИ..." Какав дочек за играче Партизана на аеродрому (ВИДЕО)
11. 05. 2023. у 08:24
ПАРТИЗАНОВА ТУГА ЈЕ ЈОШ ВЕЋА: Хрват из аута уништио црно-беле снове? (ВИДЕО)
11. 05. 2023. у 08:08
НЕСТВАРНИ НИКОЛА ЈОКИЋ: Оно што Србин ради не може нико други на планети!
НЕВЕРОВАТНУ сезону игра најбољи кошаркаш данашњице, а ново сјајно издање очекујемо на вечерашњем мечу Нагетса и Маверикса који се састају у "Американ ерлајнс центру" два сата после поноћи.
23. 12. 2025. у 14:30
"РУСКА ЗАСТАВА ТАМО МОРА ДА БУДЕ!" Владимир Путин издао наређење
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је прошла кроз многе међународне санкције, од којих је већи део њих и даље на снази. Једна заједничка ствар за оне које се тичу спорта је - забрана истицања руске заставе. А то руски председник Владимир Путин не гледа благонаклоно.
24. 12. 2025. у 19:50
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (1)