КРАЈ ЦРНО-БЕЛЕ БАЈКЕ! Партизан испустио победу у мајсторици, Реал иде на Ф4 Евролиге!

А. И.

10. 05. 2023. у 23:18 >> 23:28

Како је текла цела серија, тако је и завршена. Реал и Партизан одиграли су узбудљиву утакмицу у мајсторици топ осам фазе. Имао је током већег дела меча српски представник двоцифрену предност, али се она истопила у последњој деоници, те је Реал славио 98:94

Почетак Партизана као из бајке, водили су црно-бели од првог секунда, имали одлично вече са пенала, а још боље на шуту за три. Међутим, необјашњиво су изабраници Жељка Обрадовића стали у последњих пет минута. Треба истаћи да је Партизан имао предност од 18 поена у једном моменту, али то није било довољно.

Црно-бели су мини серијом 4:0 отворили меч, а потом су актери показали због чега се игра мајсторица. Ниједан тим није успео да се резултатски одвоји, те смо у првих пет минута имали резултатску клацкалицу. Где су Тавареш на једној, а на другој Јам Мадар успели да постигну по четири поена док је на семафору стајало 8:10.

РЕАЛ - ПАРТИЗАН 98:94 (22:23, 17:32, 30:21, 29:18)

РЕАЛ: Вилијамс Гос 10, Каусер 3, Рендолф 2, Фернандез, Абалде, Ханга 7, Хезоња 13, Родригез 19, Таварес 12, Љуљ 8, Ндиаје 4, Муса 20,

ПАРТИЗАН: Вукчевић, Ледеј 9, Копривица, Пантер 28, Смаилагић 4, Папапетру 10, Егзум 16, Нанели 9, Лесор 13, Трифуновић, Анђушић, Мадар 5

Поенима Матијаса Лесора дошао је српски представник до три поена вишка, што је у првој четвртини била највећа предност било ког тима. На крају, Ентони Рендолф поставио је 22:23.

Нанели и Пантер отворили су другу деоницу поенима. Капитен Партизана уписао је прву тројку за 25:28, а потом везао још пет поена. Матијас Лесор је затимснажним закуцавањем покушао да нокаутира ривала, али Рендолф прави фаул у том тренутку - 28:34. Направили су Мадриђани серију 5:0, одговорио је Нанели тројком.

Три минута пре краја првог полувремена поенима Лесора отишао је Партизан први пут на двоцифрени суфицит - 31:42. Распуцао се до краја полувремена и Кевин Пантер, погодио је три тројке, те са 16 поена био најбољи појединац у првих 20 минута игре.

Знатно бољи био је "парни ваљак", када су тројке у питању у трећој деоници. Притегли су одбрану домаћи, а то је користио Кевин Пантер, који је погодио две тројке. Потом су се уписали у наставку Нанели, Ледеј и Егзум. Три минута пред паузу на семафору је било 56:72. Уследила је серија домаћина 10:2, те су гости успели да се спусте на 67:75. Након 30 минута игре Реал се вратио у живот 69:76.

Родригез је расположен ушао у одлучујућих 10 минута. Погодио је за два, потом и три, налет домаћина прекинуо је тројком Кевин Пантер 76:81.

Марио Хезоња и Серхио Родригез дали су нову наду Реалу, изједначење, прво од почетка меча. Четири минута пре краја, тројком Серхија Љуља први пут су повели домаћи. Отишао је Реал на 95:87, а другу тројку погодио је Серхио Љуљ. Тројком Ледеја вратио се Партизан у живот 97:94 било је на семафору, а на крају 98:94.

EuroleagueTV

РЕАЛ - ПАРТИЗАН 98:94

40' Тројком Ледеја вратио се Партизан на три поена минуса.  Обрадовић је успешно тражио челенџ, те је пола минута пре краја било минус три. Промашио је Марио Хезоња први пенал. Не и други.

39' Родригез игра као у најбољим данима. Деветнаестим поеном доноси Реалу 97:88. Пре тога половичан је био Лесор са пенала. Окренули су и пенали леђа Партизану, сада је и Пантер погодио једно од два - 97:89

38' Поклонио је Јоанис Папапетру лопту ривалу. Лупио је на другој страни Ледеј рампу Таваресу. Серхио Љуљ погодио је нову тројку за 95:87

37' Кевин Пантер,тројка! Одговорио је Марио Хезоња 91:86. Јам Мадар био је половичан убрзо потом. Реванширао се Еди Таварес промашивши први пенал 92:87

36' Тројка Родригеза, прво вођство Реала - 86:83.  Након тога још једном поени Љуља из контре.

35' Лепа акција Партизана, крунисао ју је Матијас Лесор јако лепим закуцавањем у отвореном рекету. Нема у последњој четвртини одговор Партизан за Родригеза који је још једном био прецизан.

34'  Погодио је тројку и Марио Хезоња, Реал на само два поена заостатка. Родригез погађа, Реал се вратио из великог минуса.

33' Трећа тројка Родригеза, Реал на само четири поена минуса 74:78. Уследила је нова тројка Пантера, а након тога још једном Родригез

32' Еди Таварес губи лопту, краде је Ален Смаилагићу који је после снажно закуцао преко Серхиа Љуља. Потом је Смаилагић добио пету личну грешку, за њега је меч завршен осам минута раније.

31' Поенима последњу деоницу отворио је Родригез поенима, а потом пету личну грешку добио је Ели Ндиаје.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 69:76

30' Први пут у другом полувремену спустио се Реал на једноцифрени заостатак. Погодио је за три Серхио Родригез 66:75. Половичан је потом био Егзум. Након финте Ридија Фернандеза незгодно је пао Данте Егзум преко ривала, обојица су са болним гримасама завршили на паркету. Кошаркаш реала напустио је паркет, уместо њега је пенале извео Муса 69:76

29' Нова тројка за Партизан, погодио ју је Егзум. Ипак, поново није било решења за Тавареса који је погодио уз фаул.

28' Зек Ледеј! Нова тројка Партизана, четврта у трећој деоници. Две су погодили Пантер, Нанели и једну Ледеј 56:72. Мини серију потом прави реал 4:0, прецизни су били Таварес и Муса .

* Монако је трећи полуфиналиста Евролиге! Наставио је традицију да (досад) ниједан домаћин није изгубио мајсторицу у Евролиги, победио је Макаби са 97:86 и у полуфиналу ће играти против Олимпијакоса. Реал би могао да постане први клуб у историји Евролиге који би и поред предности домаћег терена у петој утакмици испао. Али, до краја овог меча има још много да се игра...

27' Вилијамс Гос прецизан са пенала. Четврти фауз брзо потом прави Валтер Таварес, а Јоанис Папапетру такође са линије за слободна бацања погађа за 56:59.

26' Тројком одговара и Данте Егзум. Невероватно кошаркашко вече када је шут са дистанце у питању за госте.

25' Поентирао је Таварес, потом још једну тројку уписао Пантер, брзо је стигао одговор Мусе, који је погодио тројку, а потом направио фаул - 54:64,

24' Снажно закуцавање Лесора, а Ханга поентира на другој страни.

23' Два коша везао је Муса 45:59. Пре тога половичан је са пенала био Папапетру.

22' Када је тешко, Пантер! Нова тројка капитена црно-белих, његов 19.

21' Изгубио је Папапетру лопту, снажно након транзиције закуцао је Марио Хезоња 41:55.

Реал је од Партизана био бољи само у три статистичка параметра - шуту за два поена (52,6% наспрам 36,4%), дефанзивним скоковима (14:13) и блокадама (3:1). Партизан је оставио бољи утисак када се ради о тројкама (58,3% наспрам 22,2%), офанзивним скоковима (5:2), укупном бројем скокова (18:!6), асистенцијама (8:5), освојеним лоптама (3:1), а и само су једном лопту изгубили црно-бели, а њихов ривал шест пута.

- Шта је добро функционисало у нашој игри па оволико водимо? Паааа... много тога (смех). Али, нема опуштања. Јакоо је важно да наставимо у оваквом ритму. Фокус, фокус је најбитнији. То ће одлучити утакмицу - рекао је пред одлазак у свлачионицу након друге деонице најбољи играч Партизана, капитен Кевин Пантер, који је уз 16 постигнутих поена имао и три асистенције, те два скока.

- Морамо да будемо бољи, рекао је Муса.

Tekst potpisa

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 39:55

20' Поентирао је Муса, а поново Кевин Пантер тројком диже госте на 37:50. У рекету је поентирао Вилијамс Гос, а Партизан новом тројком Пантер долази до +14. Млади Ндиаје је у паду направио фаул, те је капитен црно-белих на пет стотинки до краја имао два пенала. Погодио је оба.

19' Непрецизан је Зек Ледеј био са полудистанце. Трећи фаул направио је Матијас Лесор.

18' Папапетру погађа за два, одговорио је тројком Вилијамс Гос, а потом нова тројка Џејмса Нанелија за 35:47

17'  Половичан је са пенала био Муса, а лошу дефанзивну транзицију домаћина казнио је Папапетру, који седмим поеном Партизан подиже на 31:40. Наставља Партизан са добром одбраном, а на другој страни са линије за слободна бацања Матијас Лесор доноси гостима прву двоцифрену предност 31:42

16' Џејмс Нанели погодио је тројку за 30:37.  Нешто касније у нападу прави Еди Тавареш трећи фаул. Кретао се кошаркаш Реала у блоку, а техничку добио је Ћуш Матео. Поново су навијачи негодовали због судијских одлука.

15' Нешто нижу поставу извео је Обрадовић, а то користи Тавареш, Реал прави мини серију од 5:0 - 30:34

14'  Снажно закуцавање Кевина Пантера за 25:34, Стиже одговор на другој страни, тројку погађа Фабијен Каусер, а притом фаул у нападу прави Ентони Рендолф - 28:34

13' Кевин Пантер! Тројка капитена Партизана, приморан је Хесус Матео да тражи минут одмора.

12' Прва тројка и седми поени на мечу Кевина Пантера - 25:28. Серхио Родригез фаулирао је Нанелија, то је изазвало буру реакција домаћих навијача и клупе Реала. Технички фаул досуђен је тренеру Матеу, а реализовао га је Пантер.

11' Нанели је био фаулиран, погодио је два пенала, Родригез одговорио тројком - 25:25

ПРВА ЧЕТВРТИНА 21:23

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: АКО ГА ПРИМЕТЕ... Фудбалер Атлетико Мадрида дошао да навија за Партизан против Реала! (ФОТО)

10' Након два неуспешна напада и добрих одбрана гостију, Партизан преко Егзума успева да поентира - 18:21. Два пенала Мусе за шести поен играча Реала - 20:21.  Прецизан са пенала био је Егзум, Ентони Рендолф погодио је за два.

9' До шестог поена дошао је Муса, Босанац је био сигуран са пенала - 18:19

8' Прве поене са пенала додао је Матијас Лесор. Француз је потом блокирао Мусу, али судије су сматрале да је направио прекршај

7'  Јоанис Папапетру долази до прве тројке за Партизан, одговорио је Муса, а Данте Егзум убрзо потом са пенала уписао је поене за 16:17.  .

6' Адам Ханга поентирао је са пенала за 10:10. Неће тројка госте. Покушао је Ледеј, промашио је, Ханга је међутим направио фаул, а потом промашује и Кевин Пантер, фаулиран је том приликом Ндиаје, који са пенала доноси Реалу 12:10. Прецизан је са пенала за госте био Кевин Пантер - 12:12.  На другој страни брзе поене постигао је Вилијамс Гос.

5' Прве поене вечерас постигао је Најџел Вилијамс Гос, а прве поене у серији након промашаја гостију постигао је Ели Ндиаје - 8:8.  Мотивисан је Мадар који постиже свој четврти поен за ново вођство Партизана.

4' Одлична одбрана, потом и контра коју поенима решава Јам Мадар. Потом је уследио неспоразум у нападу домаћих, изгубљена лопта.  Промашио је Јоанис Папапетру, изборио се за нови напад Матијас Лесор, а на крају поентира Папапетру -4:8

3' Еди Таварес потом са пенала поентира, а Кевин Пантер одлично реагује на другој страни. Ипак, поново је Таварес био сигуран - 4:4.

2' Одлична одбрана на другој страни Смаилагића над Мусом, а кошаркаша Партизана потом је Таварес фаулирао. Промашио је Ледеј за три, лопта долази до Мадара.

Винисијус Жуниор, као и у претходна два дуела и вечерас је у Визинк центру.

1' Меч у Мадриду је почео. Лопту на почетку има Реал. Вилијамс Гос је опробао шут, непрецизан је био. Одлично Смаилагић и Пантер играју пик, фаулиран је Папапетру. Поентирао је Смаилагић преко Тавареса.

Стартну поставу Партизана чине Мадар, Пантер, Смаилагић, Папапетру и Ледеј.

За Реал меч почињу Вилијамс-Гос, Ханга, Муса, Таварес, Ндијае.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "НЕМА ИЗГОВОРА!" и "ЈЕДНА СТВАР ЈЕ МНОГО ВАЖНА!" Ово су Жељко Обрадовић и Ћус Матео рекли кошаркашима пред Реал - Партизан

УОЧИ МЕЧА

20.36 - Објављени су састави тимова. У редовима Реала једно велико изненађење. Млади Ели Ендиај налази се у домаћoj екипи.

РЕАЛ МАДРИД: Вилијамс-Гос, Козер, Рендолф, Руди, Абалде, Ханга, Хезоња, Родригез, Таварес, Љуљ, Ендиај, Муса.

ПАРТИЗАН: Вукчевић, Ледеј, Копривица, Пантер, Смаилагић, Папапетру, Егзум, Нанели, Лесор, Тррифуновић, Анђушић, Мадар.

20.34 - "Икс фактор" Реала у мечевима одиграним у Београду Алекс Тавареш спреман је за вечерашњи дуел

20.31 - ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ШТА КАЖЕ ИСТОРИЈА КОШАРКЕ? Партизан против традиције, али се узда се у Обрадовића против Реала - са правом

19.58 - Навијачи су спремни за меч. Пева се на улицама Мадрида.

19:52 - Први је на терен истрчао Кевин Пантер, играч који је у првом мечу у Мадриду био одлучујући фактор у победи Партизана.

19:42 - Стигли су играчи Партизана у дворану, а имали су врућ дочек.

19.38 -  Све је спремно на Малом калемегдану за "гробаре". Клуб је и вечерас организовао заједничког гледање меча за навијаче.

18:52 - Познати голман Стефан Чупић пружио је подршку Партизану пред утакмицу године.

18.45 - На друштвеним мрежама огласио се и Партизан.

18.40 - Објавом на друштвеним мрежама, са насловом "идемо на све", кошаркашки клуб Реал Мадрид најавио је меч против Партизана.

18.35 - Некадашњи кошаркаш црно-белих Никола Пековић, актуелни председник КСЦГ у Мадриду је са Партизаном.

Резултат у серији је 2:2, а сва досадашња четири дуела добили су гости.

Прво је Партизан два пута славио у Мадриду, а потом је Реал узвратио у Београду.

Сви Топ 8 мегдани два ривала били су изузетно занимљиви. У првом је Партизан славио тројком Кевина Пантера у последњем секунду, да би у финишу другог дошло до туче и суспензија.

Реал је узвратио у Београду. Најпре када црно-бели нису могли да рачунају на суспендоване Матијаса Лесора и Кевина Пантера, а Мадриђани на Гершона Јабуселеа и Габријела Дека.

У четвртој утакмици вратили су се Лесор и Дек, али је сусрет одигран у тешким околностима после трагедије у Основној школи "Владислав Рибникар" и Реал је изборио мајсторицу.

Мадриђани осим Јабуселеа вечерас не могу да рачунају ни на Дека, који се повредио у четвртак у Београду, док се код Партизана враћа капитен Кевин Пантер, али због повреде неће играти Алекса Аврамовић.

Против Партизана је и традиција, која каже да домаћин у плеј-оф серијама никад није изгубио мајсторице (16-0 после синоћње победе Олимпијакоса против Фенербахчеа), али црно-белима "на руку" иде податак да екипа која је водила 2:0 никад није елиминисана, те да Жељко Обрадовић никада није изгубио пети сусрет у серији.

Победник ће у полуфиналу Фајнал-фора играти против Барселоне, док ће ривал Оимпијакосу бити бољи из петог мегдана Монака и Макабија.

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - Обрадовић: Неко ће на фајнал-фор

Пета утакмица, нема шесте, неко ће на фајнал-фор... Свашта се издешавало у овој серији и одлучиће та пета утакмица. Наравно да идемо са жељом да дамо све од себе и наравно да смо и кроз ове две утакмице које су биле баш неубичајене у Београду извукли поуке. Разговарали на тренинзима како бисмо поправили шта није ваљало. Погледајте последњу утакмицу како смо изгубили, једна лопта, скок, одбрана, једно добро постављање. Све су то фактори који утичу на утакмице. Треба бити спреман на све и реаговати наравно и у току утакмице. Мислим да су играчи свесни ситуације у којој се налазимо и да знају да можемо да играмо добро и да неке ствари искључиво зависе од нас, што је такође веома добро, закључио је Жељко Обрадовић.

РЕЧ ТРЕНЕРА РЕАЛА - Матео: Јаки ментално, физички не баш

Радујемо се мечу против Партизана. Желимо да одиграмо добру утакмицу и да победом затворимо серију. На менталном плану смо добро, али на физичком не тако добро. Имамо повређене играче и једног који је суспендован. Међутим, ми имамо чврст менталитет да се боримо против свих недаћа. То се видело у Београду, надам се да ћемо сутра имати исти приступ. Десиле су се неке ствари које привлаче пажњу, али сада више нема прошлости или будућности, већ само садашњи тренутак. Утакмица која може да превагне на једну или другу страну. Нико не зна шта ће на крају да се деси. Већ смо исписали историју толико пута, као што наша химна то и каже, сада су све мисли на једној утакмици. Треба да будемо опрезни, да схватимо шта су наше врлине и мане. Покушали смо да на терену истакнемо врлине и то ћемо да пробамо да урадимо и сада, јер нас на крају чека велика награда, рекао је Ћуш Матео.

Бонус видео: МАДРИД ОВАКВУ ЦРНО-БЕЛУ СЦЕНУ НЕ ПАМТИ: "Гробари" изашли на улице престонице Шпаније, а онда... (ВИДЕО)