ПАРТИЗАН ИЗГУБИО НАЈЕМОТИВНИЈИ МЕЧ! Реал опет победио у Београду, мајсторица одлучује ко ће на Ф4 Евролиге!

А. И.

04. 05. 2023. у 22:34 >> 22:14

КОШАРКАШИ Партизана и Реала састали су се у четвртом мечу топ осам фазе Евролиге у Београдској Арени, у никада емотивнијем дуелу славио је Реал 78:85. Серија ће бити решена у Мадриду у петом мечу.

Сузе на лицима многих на трибинама, али и на терену биле су на самом почетку меча. Кошаркаши Партизана у потпуно црним дресовима истрчали су на терен са натписом "Владислав Рибникар" у спомен страдалим ђацима истоимене школе у Београду.

Боље је отворио меч Реал из Мадрида, у другој четвртини имали су чак 14 поена предности, али је до полувремена домаћи састав одличном тимском игром истопио предност ривала. Мучио се Партизан у овом мечу са пенала, те је то доста утицало на завршни резултат.

Партизан - Реал Мадрид 78:85 (15:27, 27:18, 13:16, 23:24)

Партизан: Вукчевић, Лидеј 25, Копривица, СМајлагић, Папапетру 18, Егзум 6, 2 Нанели, Лесор 11, Трифуновић 3, Анђушић 7, Мадар 6

Реал: Вилијамс Гос 6, Рендолф 3, Фернандез, Абалде, Ханга 15, Хезоња 5, Родригез 8, Дек 14, Корнели, Таварес 15,  Љуљ 5, Муса 14

Почетно вођство након серије 4:0 имао је Реал, а колико је лоше домаћин почео меч говоре три изгубљене лопте у исто толико уводних минута игре. Наставио је Габријел Дек да решета, те након пет минута имао је Реал 7:14 предност.

Након седам минута Муса и Ханга одвели су Реал на десет поена предности 9:19.Све што су бацили Шпанци убацили су у кош, а тек у звук сирене Папаетру поенима враћа елан у редове домаћег састава. Погодио је флотер за 15:27.

Унео је у другој четвртини живост у игри Партизана Јоанис Папапетру. На истеку напада је Грк погодио тројку, те су се црно-бели вратили у меч, имали  заостатак од 26:32.

Великом серијом 11:2 вратио се Партизан у меч, спустили су се само два поена заостатка - 32:34 домаћи. Успели су до паузе да надокнаде -14, дошли су до изједначења 42:42, али је са три пенала

У првом полувремену, Партизан је, као и у претходним утакмицама, био слабији у реализацији шута за два поена, али наспрам његових 54,2%, Реал је шутирао са нестварних 78,6% успешности. За три поена су ривали били готово изједначени (44,4% наспрам 42,9% у корист црно-белих).

Партизан је поправио своју скок-игру, па је остварио чак седам офанзивних скокова, а 17 укупно, наспрам Реалових 11 у одбрани и једног у нападу. Реал је, међутим, имао двоструко више асистенција (12:6), две једине блокаде у првом полувремену, а оба тима по четири изгубљене лопте.

Запевали су на полувремену "гробари", а то као да је довело до тога да гостима руке задрхте. Доста тврђи почетак трећег периода. Муса је са пенала постигао кош за 45:47, а занимљиво да за све то време нису постигли кош из игре, већ само са пенала.

Загрејао је Ледеј руку, поред одличних одбрани са шест везаних поена донео је прво вођство црно-белима - 51:49. До краја четвртине Тавареш је заиграо на високом нивоу, те гостима донео ипак 55:61.

Тројком Егзума и поенима уз фаул Лесора и Папапетруа Партизан на осам минута пре краја спустио се на 62:65, а онда тројку погодио је Родригез.

Четири минута пред крај меча било је 72:74. Играо се егал. Задобио је Габријел Дек страшну повреду колена када је Зак Ледеј пао нехотице преко њега. Он је терен напустио уз помоћ доктора тима.

Имали су минут и по пре краја гости шест поена предности, а онда је поенима, и то изненадним Мадара Партизан дошао до два поена минуса, покушао је Израелац да пресече пас, ударио је лопту, а она је завршила у кошу.

ПАРТИЗАН - РЕАЛ МАДРИД (2:1 у серији) 78:85

40' Поново је прецизан Таварес. Погодио је и пенал. Два отворена шута за три имао је Партизан, нису их искористили Нанели и Егзум.

39' Невероватно! Вилијамс Гос је погодио за 76:80, а потом је под кошем успео Мадар да закачи лопту коју је покушао да дода саиграчу Вилијамс Гос, а она је завршила у обручу Реала.

38' Пенале је извео Вилијамс Гос уместо повређеног Дека 74:78. Промашује Папапетру, лопта за Реал. Направио је фаул у нападу Вилијамс Гос, те посед вратио црно-белима.

37' Страшна повреда Габријела Дека, на паркету је завршио кошаркаш Реала, за главу се хватао Муса. Нехотице је Зек Ледеј пао преко играча шпанског клуба који је терен напустио уз помоћ доктора и једног од тренера.

36' Два пенала за Матијаса Лесора. Погодио је оба Француз. Родригез погађа, одговара Ледеј - 74:76

35' Зек Ледеј одличан још једном, спустио је заостатак на један поен 70:71. Поново Дек погађа у моментима када се Партизан враћа 70:74.

34' Сада Рендолф убацује прве поене из игре.

33' Ентони Рендолф половичан је са пенала, а потом Анђушићев савршени флоутер уз фаул за 66:69.

32' Серхио Родригез погодио је тројку, а онда је фаулирао Папапетруа на шуту за три. Грк је промашио први пенал. Погодио је два за 64:68

31' Нанели је изгубио лопту коју су црно-бели освојили одличном одбраном. Потом Егзум погађа за три 58:63

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ 55:61

30' Габријел Дек погодио је тројку за 55:61. Промашио је Егзум тројку, али лопта из чеоног аута поново за Партизан. Још једна промашена тројка.

29' Уследила је серија 6:0 гостију, Таварес и Муса донели су гостима 54:58. Једном је за Партизан био прецизан Зек Ледеј са линије пенала.

27'Таварес поново доноси вођство Реалу, а онда тројка Јоаниса Папапетруа за 54:52.

26' Амбициозно је Анђушић са велике удаљености пробао за три, промашио је. На другој страни непрецизан је био и Вилијамс Гос, па Ален Смаилагић.

25' Ледеј је вечерас незаустављив. Донео је прво вођство Партизану - 51:49.

24' Муса је поентирао за госте. Маестрални Зек Ледеј одговорио на другој страни - 49:49

23'  Три минута без коша је Реал. Половичан је био са пенала за домаћина папапетру са пенала - 45:46.

22' Сада је Реалу досуђен аут, а челенџ је тражио Жељко Обрадовић. Био је у праву тренер црно-белих - лопта за Партизан.

21'  Јоанис Папапетру постиже десети поен, а Анђушићу је свиран фаул при шуту иако је Таварес био на земљи и окренут леђима од коша. Био је половичан -44:46.

- Тражио сам да буду мирнији. Да буду концентрисанији. Чека нас 20 минута. Нећемо утакмицу "преломити" у једној акцији - открио је Жељко Обрадовић шта је рекао играчима у свлачионици после друге четвртине.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 42:45

20' Имао је мисмеч Серхио Љуљ са Лесором, погодио је Шпанац, а Данило Анђушић погађа битну тројку. Невероватна фаул Мадара при шуту за три поена, Љуљ је био сигуран са линије за 42:45. Погодио је потом уз звук сирене Анђушић, након прегледа видео снимка утврђено је да кош не важи.

19' Ханга је Реалов "икс" фактор, а Ледеј  је нерешива енигма под кошем Шпанаца. Прво је поентирао финтом, а потом закуцао - 39:40

18' Половичан је био Партизанов Француз са пенала. Муса потом са друге стране промашује целу конструкцију, одлична одбрана Партизана - 35:38

17' Не погађа Љуљ, на другој страни покушава за три Анђушић, непрецизан је, али је под кошем Љуљ фаулирао Лесора.

16' Дек погађа под кошем црно-белих, одговара Ледеј - 34:36, још једном Габријел Дек био је прецизан у рекету, а потом Матијас Лесор бива блокиран.

15' Зел Лидеј осмим поеном спушта Партизан, а потом два пута био је прецизан Лесор. Серија домаћина 11:2.

ПРОЧИТАЈ ЈОШ: ПЛАКАЛА ЦЕЛА АРЕНА: Када се ово догодило пред меч Партизан - Реал Мадрид, сузе је било немогуће задржати (ФОТО)

14' Таверес за Реал, Лесор за Партизан. Потом Родригез губи лопт 28:34

13' Хвата Нанели скок у нападу, промашује, потом исто чини Лесор, који износи лопту ван рекета, а на крају Папапетруу свиран је фаул у нападу. Матијас Лесор је погодио уз фаул, промашује пак трећи пенал Лесор, а то се испоставило као најбоља одлука, погодили су црно-бели тројку, Папапетру за 26:32

12' Нова тројка за Партизан, Јоанис Папапетру погађа и држи Партизан у живот, али Ханга још једном погађа.

ПРОЧИТАЈ ЈОШ: ПОРУКА "ГРОБАРА": Овај транспарент је подигнут на мечу Партизан - Реал поводом трагедије у основној школи (ВИДЕО)

11' Закаснио је Ентони Рендолф, фаулирао је Егзума који је уз фаул поентирао, те дошао до петог поена у низу за 18:27. Погодио је сада тројку и Серхио Родригез, шесту за Реал у 11 минута игре

ПРВА ЧЕТВРТИНА 15:27

10' Погодио је тројку и Марио Хезоња. Са пенала је Матијас Лесор промашио оба бацања.

9' Нису успели Папапетру и Лесор да искомбинују у нападу, лопта за Реал, а на другој страни Ентони Рендолф промашује комплетну конструкцију.

8' Трећа тројка адама Ханге, пре тога Зек Ледеј погодио је двојку -13:24 .

7' Таварес је лежао на паркету држећи се за колено, а потом из игре долази до фаула и пенала. Другу личну грешку направио је Урош Трифуновић. Прецизан је оба пута био Валтер Таварес - 11:21

6' Погодио је тројку и Муса. Сигуран на другој страни Ледеј 9:17, потом  прецизан Ханга за прву двоцифрену предност Реала, Нанели поново враћа Шпанце на једноцифрену предност.

5' Изнова Дек успева да поентира, црно-бели за сада немају решења за њега.  Промашује на другој страни Ледеј, користи то Вилијамс Гос за до сада највећу предност 7:14

4' Нови поени за домаћина, постигао их је Ледеј. Ханга је поново био сам у корнеру, погодио је још једном за 4:10. Одговорио је истом мером Урош Трифуновић.

3' Још једном губи лопту Партизан. Није то искористио Реал на другој страни да увећа вођство.  Одличан је био Мадар, уписује се Партизан продором Израелца, а Ханга одговара за 2:7.

2' Колико ће сваки посед бити важан у овом мечу говори одлука Чус Матеа да већ у другом минуту тражи челенџ због аута који није досуђен његовом тиму, био је у праву. Надовезао се Ханга поенима, а након тога Лесор губи лопту.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: МАДРИЂАНИ, СВАКА ЧАСТ! Ево у чему су кошаркаши Реала изашли на мегдан Партизану (ФОТО)

1' Утакмица је почела. Први напад у мечу имао је Реал, промашио је Вилијамс Гос. Ипак, у наставку уписује Муса поене за 2:0.

20.30 - Навијачи су у терен убацили цвеће, уз аплаузе са трибина, а потом је уследио минут ћутања за жртве пуцњаве у школи "Владислав Рибникар".

20.28 - У овом језивом тренутку бола, саосећајући са свим жртвама. На паркету смо искључиво да се злу каже стоп. Мислима смо и срцем са њиховим породицама, рекао је Анђушић. Сличним речима обратио се и Најџел Вилијамс Гос.

19.35 - Навијачи Партизана пале свеће за страдале у јучерашњној трагедији у школи на Врачару:

19.05 - ДИРЉИВЕ СЦЕНЕ ИСПРЕД АРЕНЕ: Ево шта су "гробари" урадили пред Партизан - Реал поводом трагедије у основној школи "Владислав Рибникар" (ФОТО)

УОЧИ МЕЧА:

После две победе у Шпанији, Партизан је у првом мечу у Арени играо егал, "на једну лопту" са мадридским гигантом и то иако су два пута у првом полувремену пулени Жељка Обрадовића имали предност од 12 поена. На крају су славили Шпанци 80:82. Прва два дуела добио је српски представник, резултат уводног меча био је 87:89, док је у другом био 95:80.

"Парни ваљак" ће бити лишен помоћи Алексе Аврамовића који ће морати на операцију шаке.

- Алекса је повредио руку и иде у петак на операцију. Друга рука, иста ствар од прошли пут. Претпоставке ћу да ће можда бити мања пауза. десило се, ето, нажалост опет Алекси. И то је део свега овога, рекао је тим поводом Обрадовић.

ПОВРАТАК МАТИЈАСА ЛЕСОРА

Након туче у Мадриду суспендован је на два меча Кевин Пантер, један је паузирао Матијас Лесор, колико и Габријел Дек у Реалу. За најратоборнијег, Гершона Јабуселеа, сезона у Евролиги је већ завршена, шта год Мадриђани урадили у овој серији.

ПАРТИЗАН У ЦРНИМ ДРЕСОВИМА

Због велике трагедије која је задесила Србију, у којој је у пуцњави у основној школи "Владислав Рибникар", тринаестогодишњи дечак убио осморо вршњака Партизан наступа у комплетно црној опреми како би одао почаст жртвама. Такође, након што је клуб позвао присталице црно-белих да испред Арене или на Калемегдану где ће се меч гледати путем видео бима одају почаст паљењем свећа и цвећем, стигло је саопштење навијачке групе. У складу са одлуком клуба да меч прође без музике и пратећег програма, организовани навијачи Партизана истичу да неће бити њиховог навијања на почетку сусрета.

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - Обрадовић: Морамо да играмо паметније и боље.

- Плеј-оф серија је таква, кад играш дан за даном...Била је анализа, и даље стојим иза тога да смо одиграли једну од најлошијих утакмица у последњих неколико месеци што се тиче напада. Нисмо имали тај екстра пас, чак играјући и тако дошли смо до тога да је један посед одлучио. Морамо да играмо паметније и боље. Треба играти паметније и схватити да је меч 40 минута и да је свака лопта важна. То је једини начин. Што се тиче атмосфере, каква год да буде, мораћемо да дамо све од себе. Да нађемо све оно што носимо унутра. Огромна шанса је испред нас да се квалификујемо на Ф4. Не знам тачно ко је од наших све био на фајнал-фору.

БОНУС ВИДЕО: Поклон и овације пуне "Арене" за Јана Веселог

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49