ЗВЕЗДА "ЛУДОМ УТАКМИЦОМ" СТАВИЛА АБА ТАЧКУ: Лигашки део регионалног такмичења завршен, креће плеј-оф!

24. 04. 2023. у 19:50 >> 19:51

УЗ изврсну игру Николе Ивановића, који је убацио 29 поена, Црвена звезда је у прилично интересантној, последњој утакмици уводног дела АБА лиге, као гост савладала Цедевита Олимпију са 70:84, па је све спремно за почетак плеј-офа. Црвено-бели су гостовање започели нестварном серијом од 17:0, потом су умало ту предност испустили, да би у у другом полувремену одбили сви покушаје супарнике да се "врати у живот" и остварили чак 11. узастопну победу.

ЗВЕЗДА ЛУДОМ УТАКМИЦОМ СТАВИЛА АБА ТАЧКУ: Лигашки део регионалног такмичења завршен, креће плеј-оф!

Иако је у питању била најнебитнија утакмица за оба тима, јер како год се она завршила - знало се да ће такмаци ући у плеј-оф са актуелних позиција, Словенци са четврте, а Звезда са друге, екипа тренера Душка Ивановића маестрално је "отворила" овај дуел.

Заправо, антологијски добро.

За три уводна минута Звезда је направила серију 0:14 и, уз по седам поена разиграних Николе Ивановића и Филипа Петрушева, показала домаћину да је и те како заинтересована да настави серију успеха, те да на крилима тријумфа уђе у предстојећи плеј-оф АБА лиге.

Тајмаут словеначког клуба успео је да на неко време "умири" налет ривала, али није донео бољитак у сопственој офанзивној игри, па је предност Београђана нарасла на невероватних 0:17 када се Ивановић поиграо са скоро целом одбраном супарника и поентирао уз прекршај над њим на четири минута до краја уводне деонице.

Радост резервиста Црвене звезде у 1. четвртини меча с Цедевита Олимпијом / Photo: Cedevita Olimpija/Filip Barbalic/alesfevzer.com

Тек када је семафор показао 3:32 до завршетка прве четвртине, на семафору су се појавили поени код оба тима, јер је Амар Алибеговић смањио заостатак на 2:17. Дакле, пуних шест минута и 28 секунди Звезда није примила ниједан једини поен...

Како је гост нагло "престао да игра" у оном колективном смислу, за три минута домаћин је пришао на 10:19 и учинио резултат "уобичајнијијим", али, није то деловало као нешто опасно по браниоца трона.

На крају крајева, није се екипа из главног града Србије "дала" лако после тог закаснелог одговора ривала: чим је почела друга четвртина, изабраници Душка Ивановића су почели да подижу ниво интезитета у одбрани, па су у 15. минуту без неких нарочитих мука у нападу водили са 14:27. Али, када су се те муке продужиле...

Оно што се чинило незамисливим када је семафор показивао 0:17, почело је да се дешава у другој половини друге деонице, у којој је Цедевита Олимпија пришла на 28:30, захваљујући серији од 28:13 за тачно десет минута игре - три у првој четвртини и седам у другој.

Детаљ са утакмице Цедевита Олимпија - Црвена звезда / Photo: Cedevita Olimpija/Filip Barbalic/alesfevzer.com

Уз осам поена искусног Зорана Драгића, један мање бившег Звездиног играча Алена Омића, те шест Матковића, домаћин је тада помислио да је "ухватио резултатски прикључак", али се на велики предах отишло уз далеко већу предност црвено-белих - 30:43, услед тројке Бранка Лазића (који је недуго затим врло болно пао приликом покушаја да оствари офанзивни скок), те поготка Луке Митровића и 16. поена малтене незаустављивог Николе Ивановића.

Друго полувреме почело је "игром на махове", па је тако Звезда правила серију 5:2, затим њен ривал 6:0, па црвено-бели 7:2, услед чега су и повели са 40:55 почетком трећег сегмента утакмице.

Од тог тренутка, до наредног обавезног одмора, играло се прилично уједначено. И грешило се на обе стране, а и погађало (не баш тако често), па је уз Ивановићевих 25 поена, Петрушевих 12, а 10 Матковића на семафору било исписано 52:66 уочи завршних десет минута игре.

Било је јасно да ће само велики налет словеначког клуба на почетку четврте деонице моћи да преокрене збивања, али ... од тога није било ништа. Једном је Звезда себи дозволила да малтене испусти 17 разлике, али како  је у 36. минуту и даље одржавала двоцифрену предност, тада 76:61 после краткотрајног "јуриша" који је предводио Драгић, почеле су да се отклањају дилеме коме ће припасти оба бода са овог дуела.

Плеј-оф АБА лиге - распоред утакмица

Први мечеви четвртфинала плеј-офа АБА лиге Будућност - Мега, Црвена звезда - Задар и Цедевита Олимпија - ФМП биће одиграни у петак и суботу, док ће термин дуела између Партизана и Студентског центра биће накнадно саопштен због обавеза "црно-белих" у Евролиги, саопштено је данас на званичном сајту регионалног такмичења.

Четвртфинална серија у АБА лиги се игра на две победе.

Први меч четвртфинала плеј-офа између Будућности и Меге биће одигран у петак од 18 сати у Подгорици, док је други дуел на програму седмог маја у Београду, у истом термину.

Црвена звезда ће у петак од 20 сати на свом терену дочекати Задар, а друга утакмица је на програму петог маја у Хрватској, такође у осам увече.

Цедевита Олимпија ће у суботу од 18.30 сати дочекати ФМП, док ће други меч бити одигран шестог маја у Железнику (18).

Термини евентуалних мајсторица биће накнадно саопштени.