"ДЕЛИЈЕ" ЧУПАЛЕ КОСУ! Звезда кренула да нокаутира Морнар на историјски начин, а пред крај чак стрепела за победу

20. 04. 2023. у 20:38

Пре четири године Црвена звезда је у АБА лиги водила и са 40 разлике против Морнара, пре него што га је савладала са 57:90. Овог четвртка је, чини се, могла и убедљивије да га добије, да напрасно није стала на половини раније одложене утакмице 23. кола регионалног надметања. Коначан резултат гласио 65:87, и то после врло бурних дешавања, те праве мале драме када је домаћин пришао на 64:70 четири минута пре краја, после чега су гости серијом од 14 поена решили дуел у своју корист.

ДЕЛИЈЕ ЧУПАЛЕ КОСУ! Звезда кренула да нокаутира Морнар на историјски начин, а пред крај чак стрепела за победу

Ако је прва четвртина била јасна најава коме ће припасти цео плен, а резултат 7:23 то је јасно говорио, можда је прецизније рећи да су полувреме за памћење одиграли црвено-бели.

Јер, иако су у њему тројке шутирали скромних 2/7, господарили су паркетом. Били су бољи у шуту за два поена: прецизност čak 64,3%, док је сјајном одбраном екипа из Бара заустављена на 5/15, односно на само 33,3%. Били су бољи и у скоковима (17:11), и у асистенцијама (11:6), а нарочито је импресивна била екипа тренера Душка Ивановића у контроли поседа лопте. Звезда ју је, наиме, свега двапут изгубила, и то својим грешкама, а супарника је натерала на осам киксева. Од тих осам, Звезда је у пет наврата освојила лопту, док њу ниједном није "предала" Морнару.

Недовић је у уводних 20 минута предводио госте из Београда са 16 поена, запажен је био и Лазаревић са девет, те Петрушев и Добрић са по шест, па се после 25:47 током великог предаха само постављало питање колика ће бити крајња разлика.
Али, +27 колико су црвено-бели изградили у другој деоници, није се уопште "пренело" на наставак меча, јер је Морнар одговорио далеко ангажованијом игром после одмора. И, наравно, томе треба додати и опуштање гостију, који су, када су схватили шта се дешава - почели да још више греше, јер их је ухватила и паника.

Тренер КК Црвена звезда, Душко Ивановић, током утакмица АБа лиге са Морнаром у Бару / Photo: Mornar-Barsko zlato / MEDIA Pro

Огромна предост се смањивала из минута у минут, Морнар је чак пришао на само шест поена заостатка четири минута до краја, а онда је Звезда схватила да од "компликовања" у игри и нема неке вајде, па се вратила на опробани рецепт:

Док су њени навијачи, а огроман број их је био и у хали у Бару, "чупали косу" питајући се да ли ће се можда "добијени меч" изгубити, а тиме би се изгубила и теоретска шанса да се у плеј-оф уђе с прве позиције, Звезда је уз шест поена Луке Митровића и једну тројку Филипа Петрушева за два минута направила серију 9:0 и, отишавши на 15 разлике, обезбедила освајање два бода.

Црвено-белима је остало да у понедељак одиграју једину њихову преосталу утакмицу из лигашког дела сезоне, од 18 сати ће гостовати Цедевита Олимпији, али ће тада већ знати да ли је тај такмичарски наступ битан за прву позицију или не. Наиме, у петак од 19 играју Будућност и водећи Партизан, па ако црно-бели победе у Подгорици, сигурно ће бити први, а ако којим случајем изгубе, онда би челну позицију препустили највећем ривалу уколико Звезда тријумфује 24. априла против Цедевита Олимпије.

Морнар Бар - Црвена звезда 65:87 (7:23, 18:24, 25:19, 15:21)

Морнар: Глас 19, Живановић 4, Ђоковић 3, Пековић, Марљукић и Весковић нису играли, Вранковић 5, Ковачевић 3, Пецарски 4, Миковић 9, Вујачић 14, Врањеш 5

Црвена звезда: Холанд није играо, Лазаревић 9, Кампацо 5п, 8ас, Митровић 13, Лазић 3, Мартин 6, Добрић 8, Ивановић 10, Илић 4, Недовић 20, Кузмић, Петрушев 9

Табела АБА лиге

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић и говор саиграчима из репрезентације Србије који ће се памтити

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 13:13