НАЈБОЉИ И НАЈЛОШИЈИ У ЕВРОЛИГИ: Реал Мадрид на врху, Асвел на дну
ЛИТВАНСКИ кошаркашки портал "Basketnews" анализирао је проценат успешности евролигашких тимова откад је уведен лигашки формат такмичења од сезоне 2016/2017.
ФОТО: М. Вукадиновић
Реал Мадрид је најуспешнији са највише победа у регуларном делу сезоне, али и највише плеј-оф наступа. "Краљеви" су на 214 утакмица остварили 147 победа (68,7 %) и у свакој сезони играли у плеј-офу. Прате их Барселона са 131 победом, Фенербахче са 126, Олимпијакос са 124 и Анадолу Ефес са 123.
ЦСKА је процентуално најбољи са 74,3 % победа на 152 утакмице, док је Асвел најлошија екипа Евролиге са 31,5 % на 124 меча. У доњем дому су Химки и Алба са 34,4, односно 35,5 % победа.
Од тимова који нису сувласници Евролиге, Валенсија се најбоље показала са 46 % успешности. Партизан и Монако се нису квалификовали за истраживање због мањка сезона,
док је Црвена звезда у шест наступа у ових седам година на 42 одсто (78 победа, 107 пораза), што је за нијансу боље од Виртуса, а лошије од Уникахе.
ЦСKА и Реал Мадрид имају највише наступа на фајнал-фору, по четири, док су турске екипе Фенербахче и Ефес одмах иза са по три учешћа. Ефес је једини у новом формату са две шампионске титуле.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЗЛАТО!! Србија има нове европске шампионе!!
Српски репрезентативци Мартин Мачковић и Николај Пименов остварили су велики успех на Европском првенству у веслању у Варезеу, пошто су освојили златну медаљу у дисциплини мушки дубл скул (М2x).
01. 08. 2026. у 12:27 >> 12:27
АЈАКС НЕ ПРАШТА ПРОМАШАЈЕ! Војводина се херојски држала, али је четвороструки првак Европе делио лекције на „Карађорђу“!
Фудбалери Војводине поражени су од голандског Ајакса резултатом 1:4 (1:2), у првој утакмици другог кола квалификације за Лигу конференција.
23. 07. 2026. у 21:53
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Коментари (0)