И КАДА СЕ СВЕ РУШИ, НИКОЛА ЈОКИЋ! Денвер ни на српским крилима више не лети: Сомборска магија недовољна за прекид црне серије

18. 03. 2023. у 20:14

КОШАРКАШИ Денвер Нагетса након четири узастопна пораза гостовали су Њујорк никсима и поразом резултатом 116:110 наставили су црни низ. Никола Јокић још једном је демонстрирао своју кошаркашку генијалност, уписао нови дабл-дабл учинак и са 24 поена био је најбољи стрелац свог тима, но недовољно за тријумф.

Јокићев тим заостајао је са великом разликом у првом делу сусрета у култном "Медисон Сквер гардену".

Никси су дошли и до великих +13, Јокић је са клупе гледао свој тим који као да је био предодређен да ове вечери упише и пети везани пораз у НБА лиги.

А онда, сомборска "магија" у Њујорку, поново је Никола повукао када се све рушило, поделио је пар својих шмекерских аситенција и полако кренуо да цепа мрежице, топи предност ривала и сам прави велики преокрет.

Јокић је тако прво полувреме завршио са 13 поена, при чему је из игре шутирао 6/9, од чега 0/1 за три и 1/1 са линије пенала, а његов Денвер имао је предност од 67:62

Поред тога је ухватио три скока и поделио је четири асистенције уз бојазан да би пре времена могао са паркета, јер је имао три личне грешке.

Са друге стране, потпуно невероватну прву деоницу је одиграо Џејлен Брансон који је поновио репертоар са прошлог сусрета Њујорк никса и Денвер нагетса.

Он је овога пута већ током првих четвртине убацио чак 16 поена уз 6/8 из игре, односно 4/4 за два и 2/4 за три уз 2/2 са пенала. На сву срећу се зауставио у наставку, па је у другој деоници убацио само два поена.

Мајк Мелоун мора је да у наставку редукује минутажу свог лидера који је играо под оптерећењем три личне грешке из првог полувремена.

И, то се одмах одразило на резултат, па Денвер без Јокића одлази у дефицит од 13 поена средином треће деонице. На семафору је писало 71:84.

Стратег тима из Колорада потом враћа на паркет српског центра, а није била случајност да баш од тог момента његов тим поново био машина која је млела све пред собом.

Денвер је успео да дође резултатом 110:110 уђе у последњи минут, Јокић је и у пресудним минутима погађао, али српски ас просто није имо подршку саиграча у Медисон Сквер гардену.

Никола Јокић меч је завршио са 24 поена, 10 скокова и 8 асистенција и био је убедљиво најбољи стрелац свог тима уписавши нови дабл-дабл учинак.

Упркос поразу, Денвер је и даље водећи на Западу, сада са учинком 47-24, док је Њујорк  пети на Истоку са 42 победе и 30 пораза. Денвер у наредној утакмици игра против Бруклина.

ТАБЕЛА НБА ЛИГЕ

БОНУС ВИДЕО: ДУЉАЈ НАКОН БОЛНОГ ПОРАЗА ОД РАДНИКА: "Следи велика анализа, видећемо како ћемо даље"