"ЗА ПОТВРДУ ТРУДА КОЈИ СМО УЛОЖИЛИ": Пешић пред кључни меч за пласман Србије на Мундобаскет

КОШАРКАШИ Србије сутра играју кључну утакмицу за пласман на Светско првенство које ће се од 25. августа до 10. септембра одржати у Индонезији, Јапану и Филипинима. Ривал "орловима" је Велика Британија, а очекивања од овог дуела изнео је селектор Светислав Пешић.

ЗА ПОТВРДУ ТРУДА КОЈИ СМО УЛОЖИЛИ: Пешић пред кључни меч за пласман Србије на Мундобаскет

ФОТО: М. Вукадиновић

Добра вест је да ће наш национални тим бити појачан играчима из табора Црвене звезде и Партизана, као и Марком Гудурићем.

Ипак, искусни стручњак неће на располагању имати Немању Дангубића који се вратио у клуб, док је Стефан Јовић под знаком питања због ударца који је задобио у дулу са Грчком.

- Дошао је крај квалификација које трају веома дуго и по први пут су у овом формату. Сада све стаје у једну утакмицу у којој тражимо победу и потврду труда који је уложило више од 40 играча за годину и по дана. Прву меч лопту у Атини нажалост нисмо искористили, сада је у понедељак пред нама нова шанса  коју смо заслужили. Важно је да ових шест играча што су се прикључили након обавеза у Евролиги што је боље укључимо у систем игре. Добра ствар је што су они већ играли у овим квалификацијама и познају принципе које припремамо. Велика Британија ће бити растерећена и спремна да искористи сваку шансу која им се укаже. Због тога, због улога који је на столу, максимална концентрација и максималан приступ током свих 40 минута морају бити присутни. Надамо се да ће и публика препознати да нам је подршка потребна и да ће доћи да поздрави не само 12 играча који ће бити у саставу, већ све играче који су дали свој допринос репрезентацији Србије у овим квалификацијама - рекао је Пешић.

Подсетимо, меч Србија - Велика Британија игра се сутра од 20 сати у дворани "Александар Николић". Пласман на Мундобаскет из наше групе су до сада обезбедили Летонија и Грчка.

БОНУС ВИДЕО: "Музичко" загревање кошаркаша Србије пред меч са Грчком

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (4)

Друштвена одговорност као темељ пословања компаније Меридианбет