ПЕШИЋ ОДЛУЧИО КО НАПАДА ГРКЕ: 12 ''ратника'' за пласман Србије на Мундобаскет
На званичном Фиба сајту за Мундобаскет потврђени су састави за дуел Србије и Грчке.
Foto: Petar Milosevic
Селектор Србије Светислав Пешић изабрао је 12 играча који ће покушати да већ у Атини изборе пласман на Светско првенство.
"Орловима" је потребна једна победа у дуелима са Грчком и Великом Британијом како би обезбедили Мундобаскет.
Састав Србије у Атини: Немања Дангубић, Душан Беслаћ, Дејан Давидовац, Марко Јагодић Куриџа, Огњен Јарамаз, Марко Јеремић, Стефан Јовић, Никола Милутинов, Алекса Раданов, Душан Ристић, Бориша Симанић и Алекса Ускоковић.
Грци ће наступати у следећем саставу: Емануил Чацидакис, Никос Чугказ, Димиртис Флионис, Костас Гонтикас, Панајотис Калаицакис, Јанис Кузелоглу, Димитрис Мораитис, Василис Муратос, Џорџ Питер Папас, Никос Рогавопулос, Василис Толиопулус и Јоргос Цалмпурис.
БОНУС ВИДЕО: Тренинг кошаркаша Србије за одлучујуће борбе за Мундобаскет
Препоручујемо
БИВШИ ТРЕНЕР ЗВЕЗДЕ ПРЕУЗЕО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈУ: Српски стручњак на клупи Кине
24. 02. 2023. у 12:18
СРБИН СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ: Никола Јокић монструозном партијом разнео Кливленд (ВИДЕО)
24. 02. 2023. у 08:20
ХОЋЕ ЛИ НЕКО У ДЕНВЕР КОД ЈОКИЋА? Ово су неки од најбољих слободних агената у НБА лиги
23. 02. 2023. у 17:06
ИНТЕР ЧУВА ПРВО МЕСТО: "Нероазури" не би смели имати проблема против ривала са дна табеле
ЗАНИМЉИВА трка за Скудето могла би да добије нову димензију већ на отварању 22. кола Серије А, када водећи Интер у петак увече на "Сан Сиру" (20.45) дочекује Пизу, екипу која се налази на претпоследњем месту табеле.
23. 01. 2026. у 09:40
"ГРОБАРИ" У ШОКУ, "ДЕЛИЈЕ" У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!
Малме и Црвена звезда играју утакмицу Лиге Европе, уз пренос уживо на порталу "Новости", а непосредно пред тај мегдан - појавиле су се спектакуларне вести везане за фудбалске трансфере. И то у виду потенцијалног рекорда, који је такав да Звездине "делије" већ могу да почну да славе, а Партизанови "гробари" да се хватају за главу.
22. 01. 2026. у 19:38
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (1)