ПАРТИЗАН ПОКОРИО МИНХЕН: Српска доминација на паркету и на трибинама: "Парни ваљак" прегазио Бајерн

09. 02. 2023. у 22:30

КОШАРКАШИ Партизана ношени нестварном подршком своје публике у Минхену прегазили су домаћи Бајерн. Коначан резултат био је 81:71 , иако је у једном тренутку било и великих +22 за српског представника.

ПАРТИЗАН ПОКОРИО МИНХЕН: Српска доминација на паркету и на трибинама: Парни ваљак прегазио Бајерн

Данас је "парни ваљак" играо у гостима, али је хук "гробара" био у најмању руку раван ономе који најватреније присталице српског великана стварају у гротлу "Штарк арене".

Нестварна подршка носила је црно-беле целим током меча, српски делиријум усред Минхена није јењавао.

Гробари су дали крила својим пуленима од првог звука сирене, а чета Жељка Обрадовића имала је увертиру на какву су навикли кошаркашку јавност када играју на домаћем терену.

Кевин Пантер је са шест поена најавио да је Партизан овде дошао гладан, са огромногом жељом и амбицијама да скине скалп још једном великом имену које, барем би тако требало да буде, игра пред својом публиком.

Затим Џејмс Нанели погађа ван линије 6,75, а Матијас Лесор монструозно закуцава за потпуну еуфроју. Суфицит који је Партизан створио у уводном делу меча Бајерн успева убрзо да истопи, али и да дође до вођства, и то управо поенима бишег члана црно-беле породице, Огњена Јарамаза.

Ипак, након што је домаћин повео са 26:23, уследио је сјајан одговор Партизана. Обрадовић даје инструкције својим играчима да се лопта гура у рекет, а енергични тајм-аут трофејног стручњака поново је подигао Партизан, па се ситуација на паркету потпуно променила.

Уследила је црно-бела серија, а већ распуцаном Пантеру, који је наставио у истом стилу, придружују се и Данте Егзум, као и Матијас Лесор, па црно-бели на велики одмор одлазе са +6.

А онда, наставак доноси гробарску журку и српску доминацију како на трибинама, тако и на паркету. Трећа четвртина донела је новог хероја, био је то Џејмс Нанели који са седам везаних поена средином трећег квартала носи свој тим на огромних +15.

Само што је одлучујућа четвртина почела, бљеснуо је нови играч у редовима "парног ваљка". Данило Анђушић долази до шест везаних поена на почетку последњег квартала, а Партизан у том тренутку одлази и на огромних +20, када је било јасно да нема повратка за немачког представника.

Најефикаснији актер сусрета био је Кевин Пантер са 19 поена (2 скока, 1 асистенција), Матијас Лесор је убацио 16 (7 скокова) а Џејмс Нанели са 15 (3 скока) и Данте Егзум са 11 (4 скока, 5 асистенција), били су тик иза своја два саиграча.

БАЈЕРН - ПАРТИЗАН 57:74

ХАЛА: "Ауди дом"

СУДИЈЕ: Матеј Болтаузер, Мехди Дифала

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

37. минут - Матијас Лесор до лаких поена из рекета. Делује да су се и домаћи кошаркаши предали, Партизан има великих 17 поена предности. Урош Трифуновић сада погађа полухорог, након што је Кори Волден поентирао у нападу Бајерна.

36. минут - Какав одговор! Џејмс Нанели из угла погађа отворену тројку, а затим сјајни Алекса Аврамовић, Партизан за тили час на великих +18.

35. минут - Вајлер-Баб постиже важну тројку за Немце сада. Бајерн на -13.

33. минут - Данило Аншушић наставља своју серију! Парни ваљак меље Бајерн, црно-бели имају +20!

32. минут - Бонга је смањио предност црно-белих, али Данило Анђушић фаулиран при шуту за три. Анђушић непогрешив, Партизан огрмоних 65:47.

31. минут - Погађа Данило Анђушић! Партизан на максималних +17.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30 минут - Коначно тројка са Бајерн, али Алекса Аврамовић експресно враћа, а Обс поенима са дистанце поставља коначан резултат ове четвртине, 45:60 у корист српког представника.

29. минут - Матијас Лесор је невероватан! Прво офанзивни скок Француза, па онда и поени из рекета уз фаул! Лесор погађа и додатно слободно бацање.

28. минут - Матијас  Лесор је на снагу изгурао чувара и погодио од таблу, великих +15 за Партизан!

27. минут - Џејмс Нанели за три!!! Лудница у Минхену, грми Ауди дом, гробарска журка почиње, 52:39.

26. минут - Данте Егзум погађа оба слободна бацања, 39:47. Аустралијанац има 6 поена, а уз то и 4 асистенције.

25. минут - Два офанзивна скока за Обрадовићеву чету! Прво Ален Смаилагић, а потом и Данте Егзум обезбеђују екстра поседе након промашаја, али Кевин Пантер ни из трећег покушаја српског тима у овом нападу не успева да пробаци лопту кроз обруч, остаје 39 :45.

24. минут - Ветеран Ди Џеј Сили сада поентира, Бајерн топи предност Партизан, 39:45.

23. минут - Бивши играч Партизана, Кори Волден сад погађа два пенала, и смањује предност црно-белих на 37:45.

22. минут - Партизан на +10! Џејмс Нанели и Јам Мадар користе два узастопна напада, српска еуфорија у Минхену достиже усијање!

21. минут - Џејмс Нанели! Бајерн не користи први напад, Бонга је пре поена Нанелија изгубио лопту, међутим у другом поседу након одмора, Гилеспи  закуцава и враћа дефицит свог тима на -6.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. минут - Погађа Џејмс Нанели из јако тешке позиције! Андреа Тринкијери реагује тајм-аутом на 46 секунди до краја првог полувремена. Бајерн брзо губи посед након тајм-аута италијанског стручњака. Бонга је направио фаул у нападу, а Џејмс Нанели погађа оба пута, Партизан на +4.

Домаћи промашују још једну тројку, а сада је Егзум фаулиран. Аустралијски плеј погађа оба пута, Бајерн има последњи посед пред одлазак на велики одмор. Али не, Ди Џеј Сили сада чини офанзивни фаул над Лесором.

Српски тим има нешто више од три секунде, међутим сада Егзум чини фаул у нападу. Бајерн не користи последњи посед. Остаје 39:33 у корист "парног ваљка" на полувремену у Минхену. Партизан на крилима нестварне подршке својих ватрених присталица и Кевина Пантера који је постигао 14 поена имају одличан резултат пред наставак.

"МОРА ДА СУ ГРОБАРИ!" Кад немачка полиција објашњава Немцима шта се дешава у Немачкој

19. минут - Бонга закуцава након маестралне асистенције Јарамаза, поново је нерешено, сјајан меч у Минхену.

18. минут - Кевин Пантер конвертује све пенале, а Партизан има великих +4, све до офанзивног скока Бонге и поена из екстра поседа, 31:33.

17. минут - Нова тројка сјајног Корија Волдена, Бајерн поново води, али Кевин Пантер одговора новим поенима за ново вођство црно-белих, 29:30.

16. минут - Огњен Јарамаз је промашио, Анђушић до дефанзивног скока, а Смаилагић на истеку напада стиже до лаганих поена из рекета. Партизан поново води, 28:26.

15. минут - Иде тројка! Кевин Пантер је вечерас посебно расположен, његов већ девети поен, прва тројка, којом црно-бели долазе до изједначења.

14. минут - Огњен Јарамаз поново бриљира против некадашњег клуба. Поново је погодио српски репрезентативац, а Немци одлазе на +3.

13. минут - Бонга погађа за три, Бајерн долази до првог вођства на мечу, 23:24.

11. минут - Сјајан продор Данте Егзума! Аустралијанц погађа уз фаул, али не погађа додатно слободно бацање.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

Меч је на кратко прекинут! Син Светислава Пешића, Марко Пешић, иначе запослен у Бајерну дошао је до трибине где су смештени гробари како би смирио узаврелу атмосферу. Меч је након његовог апела да се престане за убацивањем предмета у терен настављен. Крај првог квартала, 19:19.

10 минут - Сјајан продор Вајлер-Баба, Бајерн сада дише за вратом Партизану. Затим Лесор поново фаулиран, а миљеник гробара поново половичан. Гилеспи у поседу Бајерна поентира након офанзивног скока.

9. минут - Партизан није испунио бонус, али Кори Волден иде на линију пенала и  конвертује два слободна бацања, смањује на 13:15. Матијас Лесор на другој страни напада рекет, али је фаулиран. Француз погађа прво, али промашује друго, остаје 13:16.

8. минут - Бајерн са два пенала која је реализовао Рубит смањује на 15:11, а Матијас Лесор губи другу лопту у два узастопна напада парног ваљка.

7. минут - Кевин Пантееееер! Наставља Американац са одличном шутерском вечери, најава пакла за Немце. Пантер без промашаја 3/3 из игре, 6 поена, а Партизан има 15:9.

6. минут - Аугистин погађа након тајм-аута Андрее Тринкијерија, потом и Зек Ледеј не успева да погоди након продора, а Огњен Јарамаз флоутером смањује на 13:9.

5. минут - Потпуни делиријум у Минхену! "Гробари" носе своје пулене. Прво тројка Нанелија, а потом Матијас Лесор силовито закуцава за великих 5:13, каква увертира!

3. минут - Погађа Јам Мадар! Бајерн је пре тога шутем ван линије 6,75 смањио на 6:5, али је омалени Израелац донео суфицит од три поена предности Партизану.

2. минут - Одлично отварање црно-белих! Партизан има 6:2, након почетних поена Немаца, Кевин Пантер са два продора доноси предност српском тиму, а потом и силовито закуцавање Зека Ледеја.

20:25 - Гробарски шоу у Минхену! Парни ваљак ће данас имати нестварно подршку својих ватрених присталица на важном гостовању.

УОЧИ МЕЧА

Црно-бели делују заиста добро на терену у последње време, што показују и резултати. Тренутно заузимају седму позицију на табели са скором од 12 победа и 11 пораза.

Након тријумфа над Асвелом и Црвеном звездом изабраници Жељка Обрадовића су отпутовали на једно тешко гостовање, међутим, можемо слободно рећи да су рутински покупили бодове и вратили се за Београд.

У Каунасу је српски представник пружио једну од најбољих партија у овој сезони. Након 40 минута игре савладали су противника резултатом 74-88, а најзаслужнији за тријумф био је Јанис Папапетру који је убацио 17 поена.

Пратили су га Матијас Лесор и Кевин Пантер са по 14, док су Данте Егзум и Зек Ледеј имали по 11 погодака. У листу стрелаца су се уписали још Џејмс Нанели (10), Ален Смаилагић (8) и Алекса Аврамовић (3). У пораженом табору највише се истакао Игнас Браздеикис са 17 кошева.

Након сјајног издања против Литванаца, "парни ваљак" је био доминантан и над кошаркашима Меге у регионалном првенству (78-103).

Са друге стране Баварци имају три победе мање и тренутно се налазе на 14. позицији.

Пулени Андрее Тринкијерија су прошле недеље приказали добру кошарку у Барселони, међутим, на крају су ипак поражени резултатом 72-70.

Свој последњи тријумф момци из Минхена су уписали пре две недеље против Виртуса. Популарни "Киндер" је поражен у "Ауди дому" резултатом 91-84.

За Бајерн се не може рећи да је у налету јер је везао три пораза од којих је један забележен и у домаћем шампионату. Огњен Јарамаз и дружина изгубили су од Бона на свом паркету.

Италијански стручњак већ неколико последњих утакмица не може да рачуна на Владимира Лучића и Андреаса Обста, што је заиста велики дефицит за екипу.

Ови ривали су се састали у 16. колу и тада је Партизан славио пред својим навијачима.