ДВА СРПСКА ШАМАРА ХРВАТСКОЈ КОШАРЦИ - У ДВА ДАНА! Партизан попут Црвене звезде прегазио комшије у Београду

20. 11. 2022. у 20:42

НАКОН што је Црвена звезда поразила Цибону јуче са близу 40 разилике, данас је хрватска кошарка доживела још једна болан "шамар" од стране српског клуба. Кошаркаши Партизана су у оквиру 7. кола АБА лиге дочекали на паркету своје Арене Сплит, и као и њихов најљући београдски ривал синоћ, тако су и црно-бели однели убедљиву победу резултатом 89:70.

Пред близу 5 хиљада гледалаца, након исцрупљујуће победе против Макабија у претходном колу Евролиге, Жељко Обрадовић се одлучио да изведе нешто мало другачију стартну поставу од оне не коју је навикао "гробаре". Мадар, Анђушић, Трифуновић, Вукчевић и Смаилагић данас су истрчали на паркет кошаркашког храма кошарке.

Дефанзивна енергија Партизана била је импресивна. Затворили су све путеве ка кошу црно-бели, заиграли компактно, и гризли за сваку лопту. У нападу није све текло глатко, па је уз нешто лошије проценте шута Сплит успевао да парира целим током првог полувремена.

А онда, враћају се Жељкови момци из свлачионице, и кошаркашка рапсодија креће. Нанели је цепао мрежице, а њему се пидружио и расположени Ледеј.

Предност је из минута у минут расла, а ЖОЦ је искористио време да удели минутажу неким играчима који су мање добијали шансу, и одмори своја најубојитија оружја попут Пантера и Лесора.

Најефикаснији у редовима парног ваљка био је Зек Ледеј са 14 поена, Нанели је додао 13, а Анђушић 11. Треба истаћи и добру ролу рековалесцента, Алена Смаилагића који је умало дошао до дабл-дабл учинка, са 8 поена и 10 скокова.

У гостујућем саставу, Американац Шортер је постигао 23 и тако постао најефикаснији актер сусрета, а Мавра је убацио 18.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ