СРБИН ПИШЕ ИСТОРИЈУ МАЈАМИЈА: Америка бруји о партији Николе Јовића (ВИДЕО)

17. 11. 2022. у 08:51

Кошаркаши Торонта победили су прошле ноћи на свом терену екипу Мајамија са 112:104, а српски кошаркаш Никола Јовић је за поражени тим постигао 13 поена.

Мајами је почетком треће четвртине повео са 70:59, да би домаћи тим серијом 21:0 преокренуо резултат. Торонто до краја меча није испустио предност и тако је дошао до четврте везане победе на домаћем терену.

О Џи Ануноби је у победи канадског тима забележио дабл-дабл са 32 поена и 10 скокова, Фред Ванвлит је додао 23 поена, уз осам асистенција, а Скоти Барнс је постигао 19 поена.

У екипи Мајамија бољи од осталих је био Макс Струс са 20 поена, поен мање је уписао Кајл Лаури, док је Гејб Винсент постигао 16 поена.

Јовић је са 13 поена забележио рекорд каријере у НБА лиги, а уписао је и три скока, једну асистенцију и једну украдену лопту за мало мање од 24 минута на терену.

Уз то Србин је ушао у историју Мајамија, са 19 година и 160 дана постао је најмлађи играч овог тима икада који је стартовао на једном мечу НБА лиге.

Јовић је 11 поена убацио у првој деоници, односно првих девет за Мајами за који је до овог меча са Торонтом одиграо свега 24 минута.

- Напорно сам радио последњих месец дана и само сам чекао да ме прозову. Био сам спреман на све. Десило се оно што се десило Баму и морао сам да напредујем и помогнем свом тиму да победи. Био је ово тежак пораз, али надам се да ћу следећи пут више помоћи - рекао је Јовић после утакмице.

Торонто има девет победа и седам пораза и заузима пето место на Источној конференцији, док је Мајами 10. са седам победа и осам пораза.