ДЕБАКЛ ПАРТИЗАНА У ГРЧКОЈ: Олимпијакос нанео болан пораз црно-белима

10. 11. 2022. у 21:43

КОШАРКАШИ Партизана вечерас су гостовали грчком Олимпијакосу. Утакмица које се играла у оквиру 7. кола Евролиге и у коју је српски тим уштао десеткован, завршена је убедљивом победом тима из Пиреја резултатом 87:58.

Жељко Обрадовић није могао да рачуна на Алена Смаилагића, Алексу Аврамовића, Дантеа Егзума, Данила Анђушића и Уроша Трифуновића.

Паклена атмосфера у дворани "Мира и пријатељства" "појела" је на почетку црно-беле. Серија промашаја, нервоза, изгубљене лопте. Све ово било је одлика Партизана у уводним минутима, а домаћин је то искористио и створио леп капитал пред наставак.

Када је Папаниколау погодио за три средином првог квартала на семафору је стајало 14:4 за Олимпијакос. Обрадовић је реаговао тајм-аутом, а по повратку на паркет Партизан се ослободио почетног шока.

Кевин Пантер и Џејмс Нанели носили су цео тим практично на својим плећима. Американци су измишљали поене, пробијали одбрану, шутирали, али и погађали под удвајањима и преко руку играча грчке екипе који су кидисали у дефанзиви.

Успео је српски тим у наставку и да исконтролише рекет и на одмор оде са свега 7 поена минуса. Свега, јер је деловало да ће рањени Партизан доживети катастрофу у Пиреју након уводних минута.

Оно што су избегли у првом полувремену црно-бели нису успели у другом. Скраћена ротација оставила је велики данак. Покушао је Лесор да добром ролом унесе неку нову енергију у свој тим, али није имао подршку других саиграча.

Стао је Пантер, стао је и Нанели, а Слукас и Ларензакис наставили су да "сипају со на ране "десeтковане чете Жељка Обрадовића. Предност је расла из минута у минут, а домаћи навијачи у делиријуму су носили свој тим ка великом тријумфу.

Чак 14 тројки из 27 покушаја Olimpijakosa, страшна рола Јанулиса Ларензакиса који је имао 14 поена. Један више убацио је Везенков, док је Слукас уз 17 поена имао и осам asistencija.

"Парни ваљак" је имао чак 20 изгубљених лопти, највише Глас (5), па Нанели (4). Пантер и Нанели били су најефикаснији у редовима Партизана са по 14, а Папапетру је убацио 12 поена.

Standings provided by Sofascore

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА, ОЛИМПИЈАКОС - ПАРТИЗАН 87:58

39. минут - Везенков полаже за +28, црно-бели пред тешким поразом. Додуше, одлично су се борили три четвртине, с обзиром на јако скраћену ротацију.

37. минут - У четвртој деоници Олимпијакос је направио велику серију - 14:2. Захваљујући томе има огроман плус - 82:56. Потпуни дебакл Партизана у Пиреју је на помолу.

35. минут - Јам Мадар промашује за три, а Ларензакис погађа тројку. Делује да више нема наде за црно-беле. То је сада великих 20 поена предности за екипу из Пиреја, 76:56.

34. минут - Ледеј губи лопту, а онда плес Слукаса кро одбрану Партизана и мирно пологање репрезентативца Грчке, 73:56.

33. минут - Ларензакис погађа једно од два пенала, Слукас потом за три, а Кевин Пантер измишља поене и преко руке погађа и прекида период од скоро три минута игре без коша црно-белих, 71:56-

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА, ОЛИМПИЈАКОС - ПАРТИЗАН 68:54

30. минут - Глас сада промашује за три, а потом и прави фаул. Партизан није у бонусу још, али било би боље да јесте. Ларензакис погађа за три, Ледеј добија монструозну рампу од стране Фала, а онда Ларензакис уз фалу продире и поентира, Партизан на конопцима, 68:54.

29. минут - Лоша одбрана Партизана, Слукас одлично асистира Ларанзакису у срце рекета, а овај погађа за 62:54.

28. минут - Сјајна асистенција Гласа само што је ушао у игру. Потом одлична одбрана Жељкове чете, а Пантер погађа уз фаул. Американац потом погађа и додатно слободно бацање, 60:54.

27. минут - Црвено-бели поентирају, Папапетру потом и са температуром до 10 поена, па Кенон погађа, па потом и тројка Јанулиса Ларензакиса и Олимпијакос поново има двоцифрену предност, 60:49.

25. минут - Везенков погађа за три. Бугарски репрезентативац показује свој квалитет, па потом и горостасни Фал до лаких поена из рекета. Али Лесор сада хвата прави ритам. Силовито закуцавање центра Партизана, 53:47.

КК Партизан / Драгана Стјепановић

24. минут - Коначно поени за Партизан након три минута игре у наставку. Папапетру погађа за три, а потом и силовито закуцавање Нанелија, Партизан поново хвата резултатски прикључак! Сада и Лесор поентира, 48:45.

22. минут - Нервозан почетак меча обеју екипа прекида Слукас тројом. Олимпијакос иде на плус 10.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА, ОЛИМПИЈАКОС - ПАРТИЗАН 45:38

20. минут - Игра се кош за кош. Нову тројку погодио је Питерс, али са друге стране нови поени Ледеја. Не допушта Олимпијакос Партизану да се приближи. Прву тројку погодио је Папапетру, док са друге стране истом мером узвраћа Везенков. Серија 4:0 за Партизан пред одлазак на одмор. Нестварно вече Кевина Пантера и Џејмса Нанелија. Американци држе црно-беле у животу.

Нанели на 12 поена, Пантер до 9 на полувремену. Они су најефикаснији актери сусрета тренутно, иза њих је костас Слукас са 9 поена.

17. минут - Нервозан период Партизана, низ промашаја и изгубљених лопти. Вазенков је то два пута искористио. Потом Лесор прекида серију, али Костас Слукас за три, па затим и Питерс, 39:29.

15. минут - Поново прецизан Пантер! Поново је чудесни плеј Партизана ухватио препознатљиви ритам, 30:25.

13. минут - Нова тројка Нанелија! Потом Олимпијакос не користи напад, А Нанели на офанзивном скоку након промашаја Лесора. Американац постиже поене из рекета и одржава резултатски прикључак, 30:23.

11. минут - Поентира Ледеј, па тројка Питерса, пети везани поен центра, води Олимпијакос - 27:16.

ПРВА ЧЕТВРТИНА, ОЛИМПИЈАКОС - ПАРТИЗАН 22:14

10. минут - Трећа тројка у низу на мечу! Сада Нанели погађа, а потом је и Кевин Пантер промешао одбрану тима из Пиреја и погодио, сада је 22:14. Папапетру је ушао у игру и испраћен је звиждуцима домаће публике, као бивши кошаркаш великог ривала грчких црвено-белих - Панатинаикоса. Занимљиво да је у хали и легенда српске кошарке, која је дошао да подржи свој вољени тим у Пиреју.

БОДИРОГА УЗ ПАРТИЗАН: Председник Евролиге дошао у Атину због црно-белих

9. минут - Црно-бели нису реализовали напад, а Папаниколау не прашта два пута. Мало пре је промашио ван линије 6,75, али сада погађа, 22:9.

7. минут - Поентира Олимпијакос, потом Ледеј не погађа из угла, али омалени Јам Мадар се ушуњао у рекет противника и покупи офанзивни скок. Екстра посед доноси поене Београђанима. Али потом након промашаја Папаниколауа и Олимпијакос долази до офанзивног скока, а Ајзеа Кенан тројком доноси предност свом тиму од 19:9.

6. минут - БУМ! Тројка Кевина Пантера. Американац је једини који вуче свој тим. Десетковани Партизан не зна шта га је снашло у Пиреју. Вазенков промашује за три, а потом Кевин Пантер у свом стилу наскаче, али промашује са полудистанце.

5. минут - Јам Мадар губи лопту, али исто су учинили и Грци, па Пантер погађа у транзицији. Али Папаниколау експресно погађа тројку на другом крају, 14:4.

4. минут - Нанели је узвратио поенима уз фаул, али је промашио додатно слободно бацање. Потом серија гостију 5-0.

2. минут - Лош старт црно-белих. Мадар и Пантер су покушали у завршним секундама напада ван линије 6,75. Обојица промашују након агресивне одбране домаћина. Олимпијакос лагано пробија рекет у два наврата за 4:0. Потом је Мадар промашио из наскока у висини линије пенала, а Саша Вазенков одводи свој тим на 6:0.

Партизан почиње меч у петорци: Мадар, Нанели, Пантер, Ледеј, Лесор. На клупи је Папапетру који је био под упитником због температуре.

УОЧИ МЕЧА

Тог 7. маја 2010. године исписале су се неке нове странице кошаркашке историје. ЦСКА, Барселона, Олимпијакос и Партизан били су "освајачи" карата за фајнал-фор који се одржавао у Граду светлости.

Душко Вујошевић је са клупе предводио "црно беле", тачније нека нова имена која до тада нису била позната широј кошаркашкој јавности.

На једној страни паркета су истрчали Лестер Бо Мекејлеб, Лоренс Робертс, Славко Вранеш, Јан Весели и Душан Кецман.

Док су на другој огромну количину новца која је уложена у клуб правдали Милош Теодосић, Скуни Пен, Линас Клеиза, Џош Чилдрес и Софоклис Скорцијанитис, а на клупи је седело добро познато лице Панајотис Јанакис.

Све је ишло како треба, сви су видели београдски Партизан у великом финалу против Барселоне, међутим, Теодосићев промашај је срушио све снове. Чилдресово хватање лопте и убацивање у кош је одвело Пирејце у продужетак после којег су грчки навијачи почели са слављем.

Дванаест година је прошло. Вечерас ће актери бити нека нова лица, али код навијача ране још увек нису зарасле, јер вероватно докле год је црна боја у комбинацији са белом, остаће и сећање на тај Париз.

Жељко Обрадовић предводиће неку нову гарду, ону која се у последњих неколико мечева понаша као права војска.

После три пораза на старту такмичења, дошло се и до бодова. Савладани су Виртус Болоња, Жалгирис и Панатинаикос.

Са друге стране је пирејски тим који игра невероватну кошарку, међутим, очигледно је да је дошло до благог пада форме. Уписана су два пораза у низу - од Монака и Валенсије.

РЕЧ ТРЕНЕРА

Тренер Жељко Обрадовић на располагању ће имати само осам играча, с обзиром на то да су повређени Балша Копривица и Данте Егзум, одраније Алан Смаилагић и Алекса Аврамовић, а у селекцији Србије су Урош Трифуновић и Данило Анђушић. На све то надовезала се и температура Јаниса Папапетруа који је неизвестан за ово гостовање. Ипак, било је и добрих вести, "гробарима" драго лице поново је на тренизима "парног ваљка".

- Годинама играју заједно, све карактеристике које су познате јесу да трче у контранападу, а на пола терена имају два плејмејкера - Волкапа и Слукаса. Немамо право да се жалимо, пробаћемо да играмо у овим околностима онолико колико можемо. На срећу, на тренингу је био Ален Смаилагић, није у стању још да путује, нити да помогне екипи. Не сећам се да смо имали притисак, једини који постоји јесте између нас у екипи. Када верујемо у оно што радимо, све је у најбољем реду - истакао је Обрадовић за клупски сајт.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44