ВЕЛИКИ ПОДВИГ ПАНТЕРА: ФМП славио након велике драме против Цедевита Олимпије

06. 11. 2022. у 21:01

У ШЕСТОМ колу АБА лиге Цедевита је дочекала ФМП Меридиан, гости су приредили велики подвиг славивши резултатом 85:90.

Водила је Цедевита само у првој четвртини, у којој су стигли до четири поена предности, добили су изабраници Јурице големца тај период 24:20.

У наставку се на терену питао за све ФМП. Пантери су средином периода дошли до вођства, које до полувремена нису испуштали. "Змајчеки" су у неколико наврата успели да изједначе, више од тога нису могли.

За све се на терену питао гост, који је трећу четвртину добио резултатом 19:27, треба истаћи да су играчи Ненада Стефановића у завршници два пута водили по 15 разлике, а у последњих два минута ушло се са свега четири поена предности.

Ипак "пантери" су присебном игром успели да сачувају предност и након пенал завршнице остану у суфициту и заслужено славили 85:90.

Најефикаснији у домаћем тиму био је Кевин Јоги Ферел са 18 поена, исти број убацио је Амар Алибеговић, а два мање Џошуа Адамс. Паулиус Валинскас убацио је у победничком ФМП Меридиану 21 поен, један мање убацио је Трент Фрејзер