ЗВЕЗДА ПРЕОКРЕТОМ САВЛАДАЛА ЈЕНИСЕЈ: Црвено-бели тријумфовали у последњој секунди

16. 09. 2022. у 18:22

У другој припремној утакмици коју црвена Звезда игра у Турској противник је био Јенисеј, а славио је 72:71.

ЗВЕЗДА ПРЕОКРЕТОМ  САВЛАДАЛА ЈЕНИСЕЈ: Црвено-бели тријумфовали у последњој секунди

Изабраници Владе Јовановића уписали су прву победу на турниру у Белеку, док је јуче од црвено-белих бољи био Монако који предводи Саша Обрадовић резултатом 88:93.

Звезда и Јенисеј одиграли су у Белеку узбудљив меч, на полувремену је било 38:38, да би тек у завршној деоници Руси успели да дођу до осетније предности, а све то захваљујући бољем скоку.

Занимљиво да је у завршници клупа Јенисеја, односно тренер Дражен Азуловић добио техничку грешку, а Добрић је са пенала спустио на -5 заостатка.

Два и по минута пре краја успели су кошаркаши Звездеда се врате на само поен заостатка и уведу дуел у драматичну завршницу.

Смењивали су се тимови у вођству све до краја меча, чета са Малог Калемегдана играла је пресинг, а корацима Ворнера српски представник дошао је у ситуацију да има шут за победу и 21 секунду за реализацију напада.

Погодио је Митровић за 72:71 након фантастичне акције, која је и донела победу црвено-белима.

Лука Митровић је тако на сјајан начин завршио меч у коме је био најбољи стрелац Звезде (24 поена), 11 је постигао Бентил, а по десет Добрић и Лазаревић.

БОНУС ВИДЕО: Овако су навијачи Звезде пружили подршку играчима пред мајсторицу