ЛУДА УТАКМИЦА НА ЕВРОБАСКЕТУ: Турци промашили шут за победу, два продужетка, Атаман побеснео

04. 09. 2022. у 21:16

КОШАРКАШИ Турске и домаће Грузије одиграли су у утакмицу за памћење.

ЛУДА УТАКМИЦА НА ЕВРОБАСКЕТУ: Турци промашили шут за победу,  два продужетка, Атаман побеснео

ФИБА.Баскетбалл

У оквиру трећег колагрупе А, Турска је гостовала у "Тбилиси Арени", домаћој Грузији, а до невероватне победе домаћин је дошао након два продужетка 84:81. Била је то прва победа Грузије на овогодишњем Евробаскету.

Иако је Турска након прве четвртине имала 25:19, Грузини су у другој чети Ергина Атамана дозволили да постигне свега осам поена.

Трећа четвртина донела је егал, а пулени Илиаса Зоурса сачували су предност 49:53.

Добили су Турци последњу четвртину 19:15, имао је Чеди Осман и шут за победу након полагања Александра Мамукелашвилија. Уследило је додатних пет минута игре.

Нису актери овог меча посустајали ни у првом продужетку. Повели су турци, али је домаћин смогао снаге да дође до новог изједначења и другог продужетка.

Утакмицу можемо да сведемо под кошаркашки класик, након готово 50 минута игре на семафору је стајало 81:81, поново је Мамукелашвили преузео одговорност. Погодио је тројку, а Чеди осман на другој страни покушао је да одговори - промашај.

Недуго потом и Шејн Ларкин је промашио тројку. У потпуног трагичара израстао је Осман који је 20 секунди пре краја направио неспортски фаул - два пенала за Грузине. Није се са том одлуком слагао Атаман, добио је прво технички, а потом и искључујући фаул. Тадус Мекфаден је погодио три бацања, а Рати Андроникашвили два, домаћин на 81:88. Алперен Сенгун је закуцавањем колико толико ублажио пораз.

У редовима Турске најефикаснији био је Сенгун са 21 поеном, Сертач Санли додао је 15, а Чеди осман 13 поена. Грузини су поене боље распоредили, Александар Мамукелашвили убацио је 20, 17 је додао Тадус Мекфаден, а Ђорђи Шермадини 15, као и Рати Андроникашвили.

БОНУС ВИДЕО: Тренинг Пешићевих "орлова" током Европског првенства у кошарци

АЛБАНЦИ НАПАЛИ СРПСКЕ НАВИЈАЧЕ! Почели тучу на ЕУРО 2024, али када се чуло Јуриииш! - нису се провели добро (ВИДЕО)

АЛБАНЦИ НАПАЛИ СРПСКЕ НАВИЈАЧЕ! Почели тучу на ЕУРО 2024, али када се чуло "Јуриииш!" - нису се провели добро (ВИДЕО)

Пред дерби меч 1. кола Европског првенства у фудбалу, у коме играју Србија и Енглеска, много тога бурног дешава се и на улицама Немачке, земље-домаћина ЕУРО 2024.

16. 06. 2024. у 16:40 >> 18:14